Black Mesa Source

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Па пишува демек Late 2009.

Едвај го чекам чудово.

Инаку, да предложите некој мод за HL2 ама што има врска со ОРИГИНАЛНИТЕ приказни од HL1 и HL2, нешто пример како што било пред HL1, во меѓу време.... некои такви сакам (ако има нели, и пожелно е едно ПП :))
Half Life: Blue shift - Блек Меса приказната (HL1) од очите на друг научник
Half Life: Opposing Force - Исто така HL1 низ ликот на еден од специјалните единици пратени од државата (да исчистат се од Black Mesa. Фриман се тепа со овие во HL1)
Овие две се најблиску до оригиналната HL приказна. Направени се од Gearbox Software, a издадени од Valve, па се пуштени како посебни игри (ги има на Steam, a мислам се симнуваат со кракнат Steam)

Да не имаш нешто за Riot Act за да ја играм без да имам стим?
Ако сакаш ќе ти кажам по ПП. Знам едно место за Steam и non Steam кракови и такви работи. Се е проверено. Прати ПП да знам дали сакаш да ти кажам.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Half Life: Blue shift - Блек Меса приказната (HL1) од очите на друг научник
Half Life: Opposing Force - Исто така HL1 низ ликот на еден од специјалните единици пратени од државата (да исчистат се од Black Mesa. Фриман се тепа со овие во HL1)
Овие две се најблиску до оригиналната HL приказна. Направени се од Gearbox Software, a издадени од Valve, па се пуштени како посебни игри (ги има на Steam, a мислам се симнуваат со кракнат Steam)



Ако сакаш ќе ти кажам по ПП. Знам едно место за Steam и non Steam кракови и такви работи. Се е проверено. Прати ПП да знам дали сакаш да ти кажам.

Реков, се што е официјално излезено а што има врска со приказната, СЕ сум поминал. Сакам некои модови/продолженија/почетоци што на било кој начин се надоврзуваат на оригиналните приказни.

Инаку сакам да ми пратиш за Non Steam што и да имаш, ете и ПП ти пратив. Поздрав.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Веќе 2 или повеќе години ја чекам, не знам што бидна работава, требаше уште пред многу време да излезе али ете одложена е а и нема никаков збор од креаторите...
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
abe gleav po net i go gleav trejlerot i vika 2009 ali po forumive vikaat deka nema niso novo i deka propadnata investicija bilo ali ajde da ne zborime ke pocekame use malce
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Реков, се што е официјално излезено а што има врска со приказната, СЕ сум поминал. Сакам некои модови/продолженија/почетоци што на било кој начин се надоврзуваат на оригиналните приказни.

Инаку сакам да ми пратиш за Non Steam што и да имаш, ете и ПП ти пратив. Поздрав.
и HL:Decay? HL Lost Coast?
Иначе и јас сум заболен по срањево....те разбирам комплетно...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334

Half-Life - Cry of Fear
Год выхода: 2012
Жанр: Action
Разработчиk: Team Psykskallar
Издатель: Team Psykskallar
јазык интерфејса: Англијскиј
Лекарство: Не требуетсја (нужна игра HL1)
Требуемаја версија игры: 1.1.2.0


В игре присутствует одиночнаја кампанија, где вам предстоит взјать на себја роль Simona. Он проснулсја в темном переулке не знаја что произошло, куда пропали лјуди и откуда појавились монстры. Игроку предстоит узнать ответы на эти вопросы, а также решать загадки, отстреливатьсја от монстров и изучать Стокгольм и его окрестности.
В игре также присутствует кооперативныј режим на 4 игроков. В коопе будет своја сјужетнаја линија и, не смотрја на то, что локации будут те же, играть вы в них будете в другом порјадке (начнете с конца и појдете в начало одиночној кампании) и будут присутствовать другие погодные эффекты.
В игре будут несколько концовок длја обеих кампаниј, а так же большое количество секретов которые открывајутсја во времја и после прохожденија игры. К ним относјатсја одежда длја персонажа, бронежилет, а так же комментарии разработчиков на подобии тех, что есть в играх от Valve.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom