Black Mesa Source

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од -={K-O-R-U-N}=-, 11 декември 2008.

 1. -G-

  -G- Успешен

  Член од:
  15 јуни 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  253
  Само што ја завршив и многу ми се допадна сеа ке ја симнам хл2 да си продолжам со приказната :)
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ErT

  ErT Console Dude

  Член од:
  17 ноември 2007
  Мислења:
  2.206
  Допаѓања:
  265
  Бидејќи оваа е последна тема поврзана со Half Life... enjoy this:

   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jovan Bubeski

  Jovan Bubeski

  Член од:
  3 март 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  8
  Popularen li e ushte modov? :)
   
 4. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.358
  Допаѓања:
  6.898
  Последно што знам е дека во Декември треба да ги извадат стазите од вселената, т.е. Xen. Јас уште не сум ја играл, т.е. не ја играм додека не е комплетна цела игра, зашто Халф-Лајф ја обожавам, ама ќе дочекам да се комплетира. Супер изгледаат стазите.
   
  На Ska Maniac и Jovan Bubeski им се допаѓа ова.
 5. Jovan Bubeski

  Jovan Bubeski

  Член од:
  3 март 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  8
  Vake sea , Ova sto go rece da ne ja igras dur ne izleze xen si vo potpolno pravo , ja eve ja igrav ja zavrsiv I se zaebav , prvo aj sto mi e sea dosadno postom ja zavrsiv drugo moram da cekam xen , no cisto sumljam deka ke izleze vo Dekemvri godinava , I plus ne veruvam deka ke bide dostapen za Black Mesa source igracite tj. igracite koi ja spustile besplatno of oficialniot sait , tuku ke mora da se kupuva preku steam :mad::yid:
   
 6. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.358
  Допаѓања:
  6.898
  Мислам дека некој ми спомна дека ќе мора да биде купена преку стим целосната игра со сите стази... али очекувам да ја хакнат како и да е, зашто немам стим и не сум баш гејмер, ова со Халф-Лајф и некои постари игри ми е стара пуцачка љубов : )
   
 7. Jovan Bubeski

  Jovan Bubeski

  Член од:
  3 март 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  8
  U pravo si , ko ce najdes link za celosna igra kazuj ;) se razbira ako izleze nekogas , druze VALVE né laze veke nekolku decenii :mad: ako vistina izleze ke bide super....
   
  Последно уредено: 19 октомври 2017
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.450
  Допаѓања:
  3.231
  Стази -мисии мислиш или рандом за пукање мултиплеер ?
   
 9. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.358
  Допаѓања:
  6.898
  За сингл плеј, истата приказна од кецот, истите стази за да ја комплетираш играта.
   
 10. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.450
  Допаѓања:
  3.231
  Сакаш да кажеш дека до сега модов е направен само со мисиите на земјата (во блек меса) и дека сега треба да излезат мисиите кога низ порталот идеш кај нив на планетата ?
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.358
  Допаѓања:
  6.898
  Да бе, двеста години ја прават, не знаеше? :)
   
 12. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.450
  Допаѓања:
  3.231
  За ова римејк модов сега прочитав. Ама ме збуни муабетов за продолжение на кецот.
  Ја кецот - антиката ја имам свртено на крај со тоа бебето гадно шо лебди. И сеа ме зачуди со муабетов за нивнава планета ,а тоа уствари тие играта ја напраиле пола па уше пола.
  ВНИМАНИЕ СПОЈЛЕР ЗА НОВИТЕ ИГРАЧИ :
  https://www.youtube.com/watch?v=pTM-3bWQ7eU
  Значи играта е римејкната до крајот на овој дел (негде 42 : 30 ) , а остатокот се чека наскоро ?
   
 13. Jovan Bubeski

  Jovan Bubeski

  Член од:
  3 март 2017
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  8
  Hehe HL1 , ko ja igrav mislev deka nema podobro nesto... Ja imam zavrseno mozda 5 pati + Drugive modoi...
   
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.
 14. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.358
  Допаѓања:
  6.898

Сподели преку: