Black Mesa Source

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.967
Druze , ova ti e fan art toest izrabotka na nekoj fan na BM , ne e oficialno od VALVE[DOUBLEPOST=1515230495][/DOUBLEPOST]
NE! Site bagovi se odstraneti so cel da se stabilizira Gameplayot
Друже и вие тоа што го чекате (од пред нова година вклучувајќи ме и мене) е фан мод зошто после ХЛ 2 епизода 2 нема ништо официјално од Валве.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Оваа ја зборевме дур да излезе, сега кога излезе никој не пишал ништо :) Година дена ми стои симната во компјутер, тек вчера ја инсталирав. Ми прај ќеиф како изгледа, обичната HL ја имам изиграно неколку пати, ова ќе ми биде едно потсеќање на тие денови.

П.С. Од 2008ма е темава, а тек лани излезе целосно играва со Xen стазите :eek:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.967
Заглавив со Блек Меса. Т.е. не заглавив ама опасен глич или баг во предпоследниот чаптер во тоа фабриката каде што треба да рипаш со бурињата ми ја крашнува играта. И претходно знаеше да крашне на лоудинг ама со рестарт од втора тераше. Овде веќе е заглавена.

Некој што ја свртел нека пише што е работата со багот и како го решил проблемот.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Заглавив со Блек Меса. Т.е. не заглавив ама опасен глич или баг во предпоследниот чаптер во тоа фабриката каде што треба да рипаш со бурињата ми ја крашнува играта. И претходно знаеше да крашне на лоудинг ама со рестарт од втора тераше. Овде веќе е заглавена.

Некој што ја свртел нека пише што е работата со багот и како го решил проблемот.
Не сум видел ова кога си го пишал. Јас немав никакви тешки багови да ми ја крашнат играта. Се си одеше smooth.
Што бидна најде решење, ја помина?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.967
Не сум видел ова кога си го пишал. Јас немав никакви тешки багови да ми ја крашнат играта. Се си одеше smooth.
Што бидна најде решење, ја помина?
Не, ја изгледав на Јутуб. :icon_mrgr:
Дури неколку месеци откако ја избришав дознав дека имало некој вид на cache што требало да се испразни за да го снема тоа крашот. Не знам како на компјутер може да има вакво нешто затоа што типично е за мобилни и таблети.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.967
За многу години нека е па здравје за едно 25 години од сега конечно нека ја направат и тројката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom