Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.828
Поени од реакции
63.505
Кејн у прва постава за прв пат, и одма се покакал полувремето...

Harry Kane: Only Kieran Gibbs (5.91) has recorded a lower WhoScored rating at half time in #ITAvENG than Kane (5.95)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.828
Поени од реакции
63.505
Ке им дадат пристап на SkySports во соблекувалните за наредниот меч на Арсенал и ке може да се гледа говорот на капитените во живо...

#СвеЗаПари
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Ке им дадат пристап на SkySports во соблекувалните за наредниот меч на Арсенал и ке може да се гледа говорот на капитените во живо...

#СвеЗаПари
Мизерија на што се сведе фудбалов.Ебате бизнисот.Нема љубов веќе ,нит принципи , а најмалку фудбалска гордост.Погадно нешто од новинар ако има барајте ме.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Ти си магистар по тоа прашање, моабетот е за нас обичните смртници. BTW во автобус од моб пишував кај да ве набројуавам сите. Инаку има уште многу да споменувам како LOgix, Derian, gooner4life, Nazgul како и да беше итн...
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.676
Поени од реакции
12.588
Ако ако. Плукајте вие по мене и озрачениов. Да не сме ние ќе ве убиjат од ремет, ама ај :icon_mrgr:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Во петок ќе има live streaming од соблекувалните на Емирати. Teamtalk - от ќе оди преку некоја апликација Periscope, а ќе снима еден од помошниве судии за да нема пристрасност :pos:

  • Only the captain will speak with the rest of the players and the manager vowing to stay silent.
  • Each teamtalk will be filmed by one of the two linesmen to ensure there is no bias.
  • Clubs do not have to reveal specific tactics - instead the focus will be getting the team 'pumped up' for the match.
  • Each broadcast will be limited to two minutes and they will take place simultaneously.
  • The referee - standing between the two dressing room entrances - will blow his whistle to signal the start. He will then blow his whistle again at the end of the two-minute period.
  • Both captains have agreed they will not swear during the teamtalk to avoid offending any viewers.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И ја мислам дека се глупости, веројатно ќе биде вештачки и стерилно, ама се за пуста гледаност и пари.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Е јеби га, не ми тека на таа варијанта, поуверлива е оваа вест од таа дека Кроенке ќе би менувал имињата на трибините на Емирати.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Е јеби га, не ми тека на таа варијанта, поуверлива е оваа вест од таа дека Кроенке ќе би менувал имињата на трибините на Емирати.
Видете го аФторот кој ја напишал статијата, клик на неговото име, една статија, само таа. На Гугл нема никаков Percival Scope, башка некој да се вика и презива вака :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom