Australian Open 2021(08.02-21.02.2021

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.039
Има реални шанси Медведев, вие што го дркате на џокович и што не разбирате дека е досаден за глеање тоа е ваш проблем.. никој нема подосадна игра од него само враќа од основна, ниеднаш на мрежа не иде ко пичка некоја.. до душа 2015 со Бекер кога беше поагресивен беше ама сега е очај.
:ojeaa:

Досадно играл затоа што не одел на мрежа.

Кој цар.

:lolzz:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.681
Поени од реакции
6.440
Не сум знаел дека со досадна игра можеш до толку успеси во кариерата.
Јас мислам дека и Шварцман е досаден,Ферер беше досаден,значи они се на ниво со Ноле ,добро.
Вакви непознавачи што глумат дека разбираат тенис,највише мразам.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.942
Поени од реакции
3.363
Дечки, голем дел од мислењата ви беа избришани, ве молам без оф-топик и без лични навреди, да не делиме опомени.

Он-топик : Уплатете си кој како што сака, некој ќе се офајди, некој ќе свири... и така :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.368
Поени од реакции
12.369
Типувам на Новак, ама ќе треба да се испоти ептен.
Знае и самиот what's at stake со евентуален пораз.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.113
Поени од реакции
82.901
1.90 на Џокович во финале на АО, луда работа. Умрен да сум, ќе станам од гроб и ќе го уплатам.
Рече Ставро и го уплати Џокле у финале РГ против Надал чудјеќи се за 2 квота на истиот. :icon_lol: Знаеш дека не те бива многу за машки тенис, не го уплаќај те предупредувам. :D
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
249
Поени од реакции
205
https://fb.watch/3LL17V3S9q/ “Even the Greeks are applauding that”

Интересен факт е тоа што Медведев со титула би бил второ место и за прв пат по 16 години нема да е втор некој од Новак,Рафа,Роџер или Мареј.
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
249
Поени од реакции
205
Ко да глеам Новак против бета верзија Новак..
 
Член од
1 април 2020
Мислења
84
Поени од реакции
591
Супер почна Ѓоковиќ, каде се изгуби не ми е јасно.
Ваљда ќе се стегне сега, лесно го зема последниот сет, иако почна со топка аут. Ако сака да победи.

Ок, ај тејк дет бек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom