Australian Open 2021(08.02-21.02.2021

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
33.127
Поени од реакции
82.960
Медведев треба да разбере дека не е ова меч од прво коло и дека не му е ова Филип Крајиновиќ па да игра вака. Пробува да не прави паузи меѓу сервиси, нешто брза игра без ритам ау, а карши него игра стена која се враќа и те меле дел по дел. Не е дека немаше шанси денес, претеше и на противнички сервис и во поле, ама џабе кога е шарлантан и делува ко прв пат рекет да фатил. А не е да речеш дека нема пројдено кроз вака битни мечеви, има веќе еден пораз во финале на Слем, освоени Мастерси, завршен Мастерс...

Брутално издание на Новак иначе, го уби и играчки и психички.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.708
Поени од реакции
18.679
Тежок фан сум на Рафа ама мислам дека време е Медведев да освои прв слем. Добар сервис, одлични ударци.. едино на мрежа треба да иде повеќе
Новак прими 22 асови од факимг Тиафо.. не би рекол дека ќе освои годинава
Друже се си ти во право ама за се има прв пат, каков актер е страшно нешто НИШТО НЕ МУ Е, си трча асално у петти сет и го демолира Фриц.. како и да е со ваква игра ни под разно нема да ја одбрани титулата
со Ѕверев ќе биде тесно ако не и пораз за Новак ама едно е јасно.. не е повреден.
Медо до титулаааа, 20+ победи по ред од кој ги има победено сите топ 10.. импресивно
Има реални шанси Медведев, вие што го дркате на џокович и што не разбирате дека е досаден за глеање тоа е ваш проблем.. никој нема подосадна игра од него само враќа од основна, ниеднаш на мрежа не иде ко пичка некоја.. до душа 2015 со Бекер кога беше поагресивен беше ама сега е очај.
Интересен факт е тоа што Медведев со титула би бил второ место и за прв пат по 16 години нема да е втор некој од Новак,Рафа,Роџер или Мареј.


:pusigo:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
3.736
Zz Medvedev,denes ni gospod ne go spasuvase od Nole.Mastralna igra,fokus i koncentracija niz cel mec,da ne se lazeme kakvi crni sansi imal Medvedev mecov.DNO doprea kladilnicive so kvotata,ali pak ke dojde nekoj ke kaze kako bukmejkerive ne gresele znaele sto praat. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.127
Поени од реакции
82.960
Zz Medvedev,denes ni gospod ne go spasuvase od Nole.Mastralna igra,fokus i koncentracija niz cel mec,da ne se lazeme kakvi crni sansi imal Medvedev mecov.DNO doprea kladilnicive so kvotata,ali pak ke dojde nekoj ke kaze kako bukmejkerive ne gresele znaele sto praat. :pos: :pos: :pos:
Згрешија дефинитивно, резултатот си говори сам по себе.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
3.736
Згрешија дефинитивно, резултатот си говори сам по себе.
Normalno,se desi toa so se desi na RG lani.I togas istiot muabet se vrtese,samo neli ti rekov deka togas Stavro tvrdese toa so ti go pisa za pred mecov.Posle i Boce se ubaci kako bukmejkerive ne gresele posebno za Gs finale a covekot sam igra i uplaka greski na bukmejkerite.Eeej Medvedev sto nema osvoeno Gs,vo Avstralija kade Nole e 8 od 8 da mu dades 51-49% sansi. :D :D
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
610
Поени од реакции
749
Денеска дознав дека не бил некој руски спонзор КИ, туку пишувало KIA. :facepalm:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.942
Поени од реакции
3.363
Честитки за Новак, го надигра маскимално, пред се психички. Малиот Медо следен пат дупла доза психолог пред вакви мечеви.
Zz Medvedev,denes ni gospod ne go spasuvase od Nole.Mastralna igra,fokus i koncentracija niz cel mec,da ne se lazeme kakvi crni sansi imal Medvedev mecov.DNO doprea kladilnicive so kvotata,ali pak ke dojde nekoj ke kaze kako bukmejkerive ne gresele znaele sto praat. :pos: :pos: :pos:
Болдираното е најзаслужно за она што се отслика на семафорот, на другата страна Медведев играше 1 поен фокусиран, 10 поени исфрустриран, тоа во грен слем финале не смее да ти се случи. Околу квотата, тоа е исто како да ти кажам дека очекував Рафа да го размонтира Новак во финалето на РГ2020 кога квотите беа слични (пата-пата). Се случува и Реал Мадрид да изгуби 0-3 на домашен терен при квота 1.16...

Да не должиме, честитки уште еднаш, па се гледаме во Париз каде што или Рафа ќе го надмине Федерер или пак Новак ќе заземе сериозен чекор до израмнување непосредно пред Вимблдон. Тим не го рачунаме за закана, така? :D Пошо коментаторот на Евроспорт Србија рече дека ако не го дисквалификувале на US Open неправедно, не би имал шанси Тим да освои, а уз тоа дека и епилогот на РГ би можел да биде различен, ехее :D Муабетов - да не се изглупираше Рафа со Циципас, сега ќе испишеше историја со 21-ва грен слем титула. :cool:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.942
Поени од реакции
3.363
Ако си лапал пари на Ѓоковиќ на толку (не)оправдана квота, тогаш праќај ми иронични аплаузи, ако си само еден од многуте генерали после војна, рилекс малце.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.292
Поени од реакции
9.317
Грамада е уште чоеков на турниров. Честитки. Наредниот РГ е многу битен турнир иако мислам дека и без него Новак е најстабилен за да избие кога-тогаш прв во слемови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom