Arrow

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
После долго време, зрак надеж за серијава. Првата епизода од новава сезона и не беше лоша. Всушност, имаше неколку сцени што ми се допаднаа. Имаат направено доста промени, поготово во стилот на снимање. Има речиси 3D моменти со вртење на камерата од разни агли; тепачките се каде-каде подобро претставени; имаше и неколку моменти каде што претерале со аматерска компјутерска обработка, но се простува бидејќи конечно има повеќе кул акција. Друго што имаат сменето се ликовите. Конечно сфатиле дека смешни им се "супер-хероите" (зборувам за Дигл и Тиа) и конечно ќе воведат нови и се надевам, поинтересни. Реков дека и пружам шанса на серијава уште оваа сезона да се опраи, така да, ќе видиме како ќе се одвива. Работава е се или ништо станата.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Според вашите коментари, сум донел правилна одлука што прекинав да ја гледам серијата после втора сезона. Поголема глупост од серија амин. Всушност не е само таа, многу серии што ги гледав ги исфрлив. Како на пример Supernatural која трае веќе незнам колку сезони 11-12 и стана досадна, Флеш исто така не ја ни изгледав прва сезона..
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
добра прва епизода ама премногу ми делуваше аматерски движењето на камерата, на моменти користеа специјални ефекти таму каде што не треба и звукот на тупаници и удари не беше синхронизиран со кореографијата...се надевам ќе заврши со 5-тава сезона, впрочем така беше и првичниот план, после тоа може да биде спореден лик или еден од главните ликови во другите CW серии.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Да ја живнам малку темава. До сега навистина добро оди сезонава. Не верував дека ќе се вратат после катастрофалната четврта сезона, ама ова до сега е доста добро.

Новите ликови се добар потег, поготово Ragman. Очекувам како што оди сезоната кон крајот да гледаме поголема акција од него. Прометеј исто кул негативец, ќе биде интересно да видиме кој ќе испадне тој на крај, се надевам нема да ја утнат со некое глупо решение.

Има повеќе акција, а помалку романси, патетики и тупење. Баш како во првите две сезони.
А да, и Долф Лундгрен е тука. Пак како руски badass. :)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Да, да, многу кул нови ликови, на чело со Куртис кој можи е најотепаниот лик кој излегол од една серија. Акцијата владее, кој од метро со снајпер утнува, кој со стрела оди hand to hand, се закон.

Се надевам ќе ја откажат и ќе ми ги скратат маките.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Куртис не е нов лик, тој е epic fail од претходната сезона кој треба да добие стрела што поскоро. Од друга страна го имаш Ragman, кој според мене може да добие и своја spin off серија.

Инаку се согласувам дека колку и да ги поправат или не работите, ова треба да биде последна сезона. Доволно беше. Нека измислат прикладен крај и нека замине серијава во историја.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Куртис не е нов лик, тој е epic fail од претходната сезона кој треба да добие стрела што поскоро. Од друга страна го имаш Ragman, кој според мене може да добие и своја spin off серија.

Инаку се согласувам дека колку и да ги поправат или не работите, ова треба да биде последна сезона. Доволно беше. Нека измислат прикладен крај и нека замине серијава во историја.
Абе ајде, секој еден суперхерој шо се појави рандом со своја серија, ова бетер ќе биде од филмовите за секој мафијаш што постоел во Америка од 1930 па наваму што направија филмови. После глупи се сериите, па глупи се, мал милион ги има веќе...
И нема да ја прекинат, како се тргнати со спионфи, кросоувери и глупости, уште минимум 2-3 години ќе ја цедат приказната...
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Мене ме нервираат кросоверите. Јас сум бе луѓе со OCD не можам да гледам серија што ме уценува да почнам со друга серија од 52ра епизода, па на што личи ова.
Условот е или гледај уште 5 други серии за да бидеш kept up со оваа што ја гледаш, или гледај по една епизода од другите 5 серии.

Земаа тоа флешпоинтот го вклопија со Ароу, па Сара стана Џон џуниор, ни објаснување ни бекстори ни ништо, одете сликајте се вие што не гледате Флеш.
Мене ми е јасно како функионираат стриповите, и дека наративот на еден лик е развлечен во 50 наслови, ама ај па сеа реално Оливер не е ни некој виши курац во универзумот па да има централно место и да глеам уште милијарда серии за да држам чекор со него.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.618
Поени од реакции
12.427
Мислев да ја почнувам серијава пак. Кој воскресна сеа ? Татко му или мајка му?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Dobro be mame mu ebam od kaj kur ispadna sea ova?




Me nerviraat so ovoj Prometeus, daj neka ja spukaat i cao prijatno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom