Arrow

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Во последната епизода повлекоа тепих од под нозе, барем кај комикбук фелата, со откривањето дека Чејс е Промитиус.

Во стриповите, истиот тој Адријан Чејс е такоџе правник, поштен човек, кому жената му ја убиваат мафијаши, на што тој не може да најде правна разврска за осудување на убијците, по што губи надеж и доверба во правниот систем и ја ''зема правдата'' во свои раце преку алијасот Одмаздник (Виџиланти), за одмазда и чистење на сите матни фаци по улиците. Многу АЛА Панишер судбина и развој на карактер.
Во серијата сега ја измиксаа делумно ориџин приказната на Адријан Чејс (жена му е жива, ја дадоа пред некоја епизода), со главниот негативец Промитиус. Колкава загуба и што се' му има (ин)директно направено Оливер низ предходните сезони, тек ќе откриваат. Не ми се верува се' да е сведено само на убиството на татко му (ако уопште и тој му е татко).

Јас па од почеток си го препознав и цела сезона си го гледам Чејс како Виџиланти, кога оно оооооп .. Плот твист:icon_mrgr::icon_mrgr:. Ептен ме копка сега кој стои позади Виџиланти:нинџ: и дали можеби ќе му помогне на Оливер во фајнл фајтот против Промитиус.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
МОлимте кажи ми само дека не е ТОЈ неговиот човек од канцеларија шо се праеше дека е негов пријател? Јас по мое мислам дека е тој, премногу е добар со него за да би било реално... Пиши во инбокс ако треба кој е, многу време се мислев... И ме интересира. Ама и ја чекам новата епизода, ја нема.
Веќе открија другите форумџии па нема потреба да ти одговорам во инбокс. ;) Да, тој е. Премногу очигледно стана, и оп, го открија.... А се билдаше атмосфера дека ќе биде нешто ептен неочекувано. Единствено малце ми е драго што не е Томи, ќе беше ептен претерано да испаднеше дека и тој е жив.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Deathstroke се враќа?? :vozbud: Како бе не сум бил информиран до сега? Убедливо најјакиот негативец во серијава. Ману Бенет е ѕвер, едвај чекам да го видам ова. (иначе не сум ја гледал најновата епизода, ако веќе се појавил Ману во неа, проштевајте, каснам малку).
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Свака чаС за Ероу сезонава. Држеа високо темпо цела сезона и завршија на хај ноут. Убедливо најдобра сезона, во однос на сите суперхеројски за 2016/17. Јако се извадија за ланското фијаско.

Бумеранг:kuracc: (колку и да е гаден, увек е ташак СС истер-егг)
Ниса против Талиа:duel::aplauz:
Блек Канери против Блек Сајрен:eek::гик::гик:
Мерлин *ЦАР*:нинџ:
No way he's dead.. Види го овој смрк:D;)
gdsfdasdadas.jpg
МАДАФАКИН ДЕТСТРОУК:vozbud::vozbud::vozbud::cuc:.. Го обожавам ликов и глумецов. Царски е секогаш да се гледа и закон однос има со Оливер. Плус, уште поинтересен ми беше во финалето, онака во зен моуд и порелаксиран. Се на се добри лајнови и троубек моменти имаа со Оливер.(y)(y)
gfsdffdsasdasd.jpg
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
За мене ова не беше најдобра сезона (првата и втората ми се подобри), ама ова ми беше најдобро финале. За ова бе се гледаат суперхеројски серии. (y)

Се беше на место оваа епизода, дури и подобро отколку што очекував. Содржината, ликовите, акцијата. Ептен ме изненади и тоа што завршија со оваков огромен cliffhanger. I didn't see that coming, мајке ми. После крајот на ланската идиотска сезона за малку убија кај мене секаква желба да продолжам да ја гледам серијата. Е сега едвај ќе ја чекам новата сезона.

Она што ептен ми се бендиса беше акцијата, посебно тоа што погодија кој со кој лик да „војува“. Двете „канаринки“ една против друга, двете Ал Гулки една против друга. Priceless.

Слејд Вилсон дефинитивно лик што ќе го паметам со години после серијава. Дури сум загрижен како ќе изгледа како лик во филмскиот универзум на DC. Пошто како и да одглуми другиот актер, пак сите ќе го споредуваат со Ману Бенет.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Добро финале, полно со акција и интересен крај. Ја оправија серијава со оваа сезона, дури и крајот ми побуди интерес за што ќе се случува понатаму.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.363
Поени од реакции
19.924
Се е океј и ќе се прегледа низ прсти али аман веќе со тоа Холивуд хакирање ффс. Во реалноста хакирањто е досадна работа па ае нека има некои нереални сцени ама во серијава 95% се' се врти околу кој ќе куца рандом ствари побрзо те "хакирање".
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.363
Поени од реакции
19.924
Секој со своите гледишта, ти ако се палиш на кој посилно мава копчиња и зборува глупости не значи дека сите останати го делат твоето мислење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom