ANDROID (OS и телефони) vs APPLE (iOS и iPhone)

Кој (според вас) е подобар?

  • Android

    Гласови: 154 78,2%
  • Apple iPhone

    Гласови: 43 21,8%

  • Вкупно гласачи
    197

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Логиката на Епл,зошто да имате 20 сантима пенис,кога и 14 ви се доволни да ја задоволите девојкави.Шо ќе ви се,зошто? :)
Одговорено е и предходно тоа.
Имам sensation и galaxy nexus, и на двата немам никакви проблеми со правење на основни операции како одговарање на повик, вртење број, проверка на меил, фејсбук, твитер, тапаталк... со една рака.
Со оглед на развојот ќе напраи Епл Ајфон 8,тука веќе ќе искусат дека е можно,џабе објаснуваш.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
чекај бе Ајфон е најскап,но само ако има ознака ,,S`` додека обичниот не е,така да имам ХТЦ ДХД со сменет Ром и задоволен сум :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.646
Поени од реакции
14.496
Од вчера имам 4S 32gb и иако не сум баш по Епл можам да кажам дека оперативниот систем и сето што гравитира околу него со разните ситници, опциите при поврзувањето на компјутер е ептен тесно поврзано и баш ми се допаѓа. Иако е затворен еко-систем, јас сум супер задоволен од досега виденото.
Од хардверска гледна точка изработката е без маана најискрено
Да се цитирам од една друга тема...
 

QWERTY11

Brzo,brzo pravo u g`zo
Член од
31 декември 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
Значи пратам ја темата онака лајт , само ми привлече внимание за цените на телефоните , и секако дали сте слушнале за компанијата VERTU ? Ако не прогулајте малце
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.646
Поени од реакции
14.496
Значи пратам ја темата онака лајт , само ми привлече внимание за цените на телефоните , и секако дали сте слушнале за компанијата VERTU ? Ако не прогулајте малце
И? Голем к*р ако се Верту... Смече телефони
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Значи пратам ја темата онака лајт , само ми привлече внимание за цените на телефоните , и секако дали сте слушнале за компанијата VERTU ? Ако не прогулајте малце
И што верту? Тапа телефони со тапа дизајн, повторувам, тапа дизајн, грди ко лајно, накитени со дијаманти и злато за луге снобови со многу пари, малку мозок и нулто познавање од технологија.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Верту не е за дизјанот или што знам јас. Тие имаат посебни сервиси кој на милионерите и тоа како им одговараат.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.646
Поени од реакции
14.496
Еден.... Имам 21 милиона на hattrick.org :icon_lol:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Имаш таков телефон и излегуваш што знам јас во Дубаи и седнуваш во ресторан. Порачуваш шише вино го сликаш и го праќаш на сервисот. Ти се јавуваат веднаш и ти кажуваат какво вино е дали е добро од кога е што и да е.... Во секое време имаш човек кој ти стои на располагање за да ти преведува тоа што сакаш да кажеш каде и да си во светот. Можеш да имаш пристап до клупови каде што се влегува само со членство и такви други милони ситници кој на нас обичните не ни требаат.

Затоа телефоните доаѓаат со 100 страни упатство :pos:
--- надополнето: 2 јануари 2013 во 15:29 ---
П.С

Од што беше толку исплатливо Нокиа ги продаде, верту веќе не е во нивна сопственост :)
 
Член од
24 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
10
И iPhone 10 да направат, пак ќе го гледаш ова
lock.png

S-467967-xujnBFJRsC-1.jpg
:D :LOL: :pos:

А ако се изгубиш низ менито, нема како да погрешиш, едно дугме е, нема кај да идеш. Направено е да неможеш да погрешиш, мислеле од Apple на се / едно, секој да може да го работи.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А ако се изгубиш низ менито, нема како да погрешиш, едно дугме е, нема кај да идеш. Направено е да неможеш да погрешиш, мислеле од Apple на се / едно, секој да може да го работи.
Затоа на Андроид ќе ви даат да не може да го отклучите телефонот, него прво треба сами да го испрограмирате лок скринот и отклучувањето.

Сите среќни. :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Види, од лаптопите не би им земал, Мек за работа (дизајнерска, бизнис итн) да, ајфон до 4ка и нормално iPad што веќе имам.

Кога збориме за потреби, еве да го анализираме новиве Android-и. Quad-core, чуму?
Па на iPad-ов што го имам можам да пуштам 30 апликации во позадина и секоја си работи топ со dual-core процесор.

На презентацијата покажуваат дека видео од 2 инчи од јутјуб може да работи додека сурфате. Сериозно, 2 инчи во дијаметар, демек тоа ќе гледате?

Ќе правите фотошоп дизајни на квад кор на 5 инчен екран?
Или само за игрите е квад-кор?

Тоа ти е како јас да ти продавам сега најјак десктоп компјутер, за ти да идеш на јутјуб и да сурфаш на него.
Apple одамна го виде ова, затоа 4с (колку и да е глуп), барем не се промовираше на квад, six-pack и слични хардверски глупости - туку на Siri. Јесда Сири е глупо, ама сигурно е попрактично него тој квадот што е во One X.

Вие викате според потребите, јас викам - да. Затоа сега се воведе таблетот од 10 инчи, кој е за сите мултимедијални и други позахтевни потреби. На него квад-кор? Можеби, иако е рано.

На телефон со ICS за после да ми се фалите како идел брзо?
Не бе друже, ние со ајфони сме забегани после. :)

Значи реков, реално за мене е мејнстрим телефон (не мора ајфон де) со еден гига процесор и солидна камера. Сири, квад-кор, ова/она...тоа е се само залуден обид на компаниите да ве тераат да трошите пари за нови телефони.
1 giga procesor? Ahahahahhha najde da mi zboris nesto za telefoni, a ne znajs deka brzinata na procesorot se meri vo herci(gigaherci,megaherci)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom