ANDROID (OS и телефони) vs APPLE (iOS и iPhone)

Кој (според вас) е подобар?

  • Android

    Гласови: 154 78,2%
  • Apple iPhone

    Гласови: 43 21,8%

  • Вкупно гласачи
    197

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Како пак на мене со S3 mini, никогаш не ми се има појавено "force close" прозорче, ниту пак укочено?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Како пак на мене со S3 mini, никогаш не ми се има појавено "force close" прозорче, ниту пак укочено?
Или јас премногу очекувам од телефонот, или сум навикнат на ајфонот, или не знам шо е работава.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Или јас премногу очекувам од телефонот, или сум навикнат на ајфонот, или не знам шо е работава.
Можно е да закочи, ама ова што ти го опишуваш за тој телефон е многу чудно. Ако веќе си го земал и почнуваш да го користиш од ново, би требало да направиш фактори рисет. Галакси Нексус имав па не работеше како што ти го опишуваш, иако „само“ двојадрен. Нексус 4-ката кој сега го имам во сите работи кои ги опиша погоре е побрз од 4 ајфони 4Ѕ што ги имаат другари/ки. Не го кудам 4Ѕ, одличен телефон (и ред) е.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.813
Некој да не некој има пробано Freedom за Аndroid (нешто како Cydia за iOS)?

Me интересира чисто за NBA League Pass (Free in App Purchases Android), пријател го има активирано ова на ајпад преку Cydia.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Некој да не некој има пробано Freedom за Аndroid (нешто како Cydia за iOS)?

Me интересира чисто за NBA League Pass (Free in App Purchases Android), пријател го има активирано ова на ајпад преку Cydia.

Aptoide симни си. Све имаш таму без пари. Но го нема на маркетот да знаеш. Ќе мора од официјална страна мислам да го симнеш.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Имам Samsung S4-ка скоро една недела, и за моја среќа премногу сум задоволен од телефонот. Пред овој имав iPhone 4S и таман ми беше, али сеа коа ќе фатам ајфон 4/5-ка у рука едноставно телефонот ми е премногу мал, се навикнав на самсунгов.
Не кочи, не сецка, камера ФЕНОМЕНАЛНА, даљинско за СВЕ, BLUETOOTH , RADIO, сето ова се опции кои за жал ајфонот ги нема, освен камерата до негде, но сепак е неспоредлива со самсунгот.
Нема некоја голема разлика у ајфоните, у принцип тоа е тоа, амерички user-friendly interface кој едноставно спие, нема кочење, нагодувања и заебанции. Освен нели jailbreak ако си стаиш и ќе добиеш нешо малце слично на андроидот.

Бев многу против андроидите, на предходната страна имам коментари од типот андроид е шит, и стварно е шит конкретно на S3-ката, воопшто не бев задоволен, кочи, екранот е голем но боите не се јасни ко на 4Ѕ-от, бар ја така приметив.
Е сеа Ѕ4-ката ми го смени мислењето, иако длабоко во душава имам страв дека ќе почне да сецка и да се вратам на ајфонот...

Видеќемо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom