ANDROID (OS и телефони) vs APPLE (iOS и iPhone)

Кој (според вас) е подобар?

  • Android

    Гласови: 154 78,2%
  • Apple iPhone

    Гласови: 43 21,8%

  • Вкупно гласачи
    197
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
од што ме мрзеше да ја средувам песната во албумм, и во категорија и што ли не
но кога ги редам песните ми се барем средени
:facepalm::facepalm: Требало на време да си го избришеш коментаров, или да го изменише. Не знам дали си се прочитал што си напишал. :facepalm:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940

Even the magazine is twice the price :pos:
:)


На времето и Принц го прашував дали има асална десктоп страна за Андроид апликации (налик на apptrack), он ми даде линк од тема од форум, таму ги аплоадирале.
Имам 2-3 страни за андроид апликации од каде што симнувам, буквално нема апликација што фали.

А и да е на форум, што има веза?

П.с. Смешно ми е како за подобра батерија ги рутирате телефоните...отсекогаш ми било смешно кога некој ќе го каже тоа. Само што не верувам дека ќе го сфатиш правилниот аспект на тоа зашто е смешно. :)
Телефоните ги рутираме затоа што можеме, не затоа што ни треба.
Тие апликации што се инсталираат за "подобра батерија" веза немаат со реалноста.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
:facepalm::facepalm: Требало на време да си го избришеш коментаров, или да го изменише. Не знам дали си се прочитал што си напишал. :facepalm:
Џои секогаш споделувал хумор и сатира, успева да не насмее. Утре ќе купи Iphone па ќе "кака" не само на андроидот туку и по својот "beloved" Прдни-WinMo 7 телефон.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Џои секогаш споделувал хумор и сатира, успева да не насмее. Утре ќе купи Iphone па ќе "кака" не само на андроидот туку и по својот "beloved" Прдни-WinMo 7 телефон.
lol, немам ништо против Џои, ама истреска зелени ептен. Секој со својот ќеиф.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
lol, немам ништо против Џои, ама истреска зелени ептен. Секој со својот ќеиф.
Исто и јас ама ептен ми е интересен кога ќе запне нешто околу андроидот. Само маана да се најдело. :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Ај да ја размрдам малце темава:
Имам iPhone 4S, татко ми зема Samsung Galaxy S3, па си реков ај да видам шо телефон е, сегде го фалат.

Го користев 3 дена. Како издржав да не го удрам од земја, стварно не знам. Телефонот безброј пати се укочи, морав да правам force close, или па ништо не се појавува и така здрвен екранот не се мрда. Морав да ја вадам батеријата. Јес да последново еднаш се деси, али ајфончето не ни лагува :)

Навистина сакав да го сменам iPhone-то, затоа што ми се допаѓа ЗАМИСЛАТА за оперативен систем на Андроид. Но не и функционалноста.
Врв на сето ова, другарите ме тешат: АЈДЕ БРАТ, АНДРОИД Е, МОРА МАЛЦЕ ДА КОЧИ.
Како бе мора да кочи ебате телефонот, за кој кур 4 јадра има?
Ебате Андрошитот ебате.

Јес да татко ми си направи update на телефонот, го изгубив џеилбрејкот, али гајле ми е, си стаив од дречливо шарениот iOS7 и баш ме брига. Бар знам дека коа ќе отворам слики и ќе сакам да зумирам, нема да сумјам дека телефонот кога тогаш ќе се заебе па да треба да ја вадам батеријата.
Уствари чекај, ајфонот не се здрвува, така да не за џабе е дизајниран да не се вади батеријата.

Пред некое време ме фати некоја сафра од ајфонов и сакав да го мењам, али уствари сфатив дека идам од коњ на магере (ајфон - андроид), па си се вратив на коњот. И најубаво ми е. Apple fan boy or not, ам тое.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Е добро де зошто ти кочеше толку ? Што правеше ?
Не може туку така да кочи сепак с3 е одличен смартфон.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Отварам camera photos и 20 секунди чекам да се учитаат сликите, 10 да се отвори, уште 10 да се зумира...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom