Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Кај мене на S5 екстра работи, после вториот апдејт на 5.0. Со првиот апдејт, точно е, ја трошеше батеријата за неполн ден. Сега, неверојатно, со нон стоп вклучен мобилен интернет, e-mail, разговори, вибер, сурфање и нон стоп (освен кога спијам :D) приклучен Gear часовник трае два дена. Project Volta во 5.0, конечно, одлично функционира.
Да не зборам дека е многу побрз него ли на KitKat.
Еве скриншот :

Прегледај го приврзокот 119521

So Gear 2 uste ne e sreden, so lolipop uste pravi problem konektiranjeto, so 4.4.2 nema nikakov problem.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
So Gear 2 uste ne e sreden, so lolipop uste pravi problem konektiranjeto, so 4.4.2 nema nikakov problem.
Јас имам Gear 1 со Tizen OS, а нa Galaxy S5 последниот Lollipop (BOD3) и немам никакви проблеми со конектирање, одлично работат и саатот и мобилниот. Презадоволен сум.
 
Член од
8 октомври 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Имам Sony Xperia Z и не ми иди ажурирање за 5.1 lollipop шо можи да е проблемо и како можам да го ажурирам на 5.1?
 
Член од
4 август 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
Zdravo!
Mi treba sovet za root na HTC Desire 310 (Android OS, v4.2.2 Jelly Bean) i kako da go azuriram do 5.0 Lollipop.
 
Ф

Флеш

Гостин
Веќе неколку месеци има и постои проблеми со Youtube апликацијата,а тоа е непуштање на видеа,сецкање,луп состојба и аудиото во позадина да си работи ок. Дали е решен овој проблем веќе или ќе се чека за жал уште. Ќе ве молам за предлози за други аплилации добри каде би можел барем да гледам јутуб видеа. Оргиналнава апликација им е срање и покрај машинеријата од вработени шо имаат.:LOL:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
Мала помош...после секој направен повик ГПСот ми се активира...чаре?
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
кажете ми програмчево што е Clean Master, добро ли е како ли е ? Ја еве сеа го форматирав телот и го имав ама сега се мислам дали да го ставам зашо некои викаат дека многу рам зафаќало и го успорувало уредот....Според мене добро програмче ти наоѓа нели тие глупости што ти се,ти го бустнува ова она ама незз ств... Ваши мислења и ставови околу ова?
фала :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
По последниот апдејт на гугл хром, кога треба да пишувам тастатурата не ми се појавува или ќе се појави по 10 секунди.
Пробав и со swift, но пак исто. На тапаталк нормално си работи.
Друг некој со ваков проблем?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
кажете ми програмчево што е Clean Master, добро ли е како ли е ? Ја еве сеа го форматирав телот и го имав ама сега се мислам дали да го ставам зашо некои викаат дека многу рам зафаќало и го успорувало уредот....Според мене добро програмче ти наоѓа нели тие глупости што ти се,ти го бустнува ова она ама незз ств... Ваши мислења и ставови околу ова?
фала :)
Не ти треба, поновите андроид софтвер верзии имаат споствен менаџмент на рам и кеш меморијата.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Не ти треба, поновите андроид софтвер верзии имаат споствен менаџмент на рам и кеш меморијата.
Имам Galaxy core plus
PLATFORM OS Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPU Dual-core 1.2 GHz
Сеа нез колку овој е таков да му ебам матер ?!
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Имам Galaxy core plus
PLATFORM OS Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPU Dual-core 1.2 GHz
Сеа нез колку овој е таков да му ебам матер ?!
Мое мислење, не ти треба. Тој телефон и така е хардверски слаб, само ќе го успориш повеќе т.е. ќе го оптеретиш не потребно. Плус и батерија повеќе ќе ти троши. Можеш еднаш месечно (рачно) да си ја чистиш кеш меморијата, ако осетиш големо успорување.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Мое мислење, не ти треба. Тој телефон и така е хардверски слаб, само ќе го успориш повеќе т.е. ќе го оптеретиш не потребно. Плус и батерија повеќе ќе ти троши. Можеш еднаш месечно (рачно) да си ја чистиш кеш меморијата, ако осетиш големо успорување.
aham...ok onda fala ti mnogu :)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Здраво, од вчера почна да ми прави проблеми телефонот, htc desire 500, не сакаше да се вклучи па морав да му направам hard reset. Потоа пак се уклучи и се беше како што треба се додека не пробав пак да го вклучам и исклучам. Значи го натиснам power копчето за вклучување, се вклучи екранот и пишува htc и тука заглави и не сака понатаму, дали некој знае како да го решам проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom