Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Spušti "SD card recover " i skeniraj ja kartičkata ili so čitač(40 denari e na Aliekspres) ili preku Usb kabel. ke ti izvadi sve što si brišel a ne e prezapišano na toj del id kartičkata
Пробав со една програма. Штиклирав едно USB debbuging (мислам така беше) во Developer options (не знам кој ѓавол ме натера таму да влезам) на самиот телефон. И ко го уклучив програмчето од лап топ, штиклирав дека сакам видео да вратам, кликнав continue и ми се појави нешто кај што прочитав root и набрзина исклучив деинсталирав се и сега ми е страв да не ми е рутиран мобилниов. Или не?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Јас не кликнав Continue ко прочитав дека пишва root ама сепак. А како можам да приметам дали е рутиран?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Jas jmam 6.0.1 ama samo na mal del od aplikaciite mozi da se prefrli na sd i toa mal del od "data" .

Imam rutiran Leago alfa 5 i posle rutiranjeto skoro poveketo programi se prefrlaat na sd
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Еве јас пробав ама само мал дел од апликациите се префрлат односно неколку килобајти.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Здраво.
Имам LG G5 и пред два дена добив апдејт за андроид нугат. И сега никакви видеа не ми работат ни од јутјуб, фб, снимени на телефон, снимени со камера... Дали има некое решение?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Здраво.
Имам LG G5 и пред два дена добив апдејт за андроид нугат. И сега никакви видеа не ми работат ни од јутјуб, фб, снимени на телефон, снимени со камера... Дали има некое решение?
Ако не си направил до сега, пробај со hard reset (гуглај како се прави).
 
I

INFECTED

Гостин
Откако ставив 6.0.1 на галакси таб с почна да се појавува некое си преклопување на екранот, по што неможам да вклучам дозволи на некои апликации до пристап до меморија, локација и слично. Решение?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Откако ставив 6.0.1 на галакси таб с почна да се појавува некое си преклопување на екранот, по што неможам да вклучам дозволи на некои апликации до пристап до меморија, локација и слично. Решение?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Sum čital a i lično sum probal, otkako ke apdejtiraš na 6.0 , najdobro e da se pravi hard reset pa povtorno instaliranje na programite.

Deluva čudno no funkcionira
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Значи, најубо е да не го надоградуваме андроидот штом се појавуват вакви проблеми, а?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom