Android корисници (проблеми, прашања, совети)

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Има ли начин да видам која е зачуваната лозинка на андроид на хром апликацијата?
Она што комјпутер има опција за покажување на мобилен ја нема. Има само делете а не ми се стега пошто не знам што би се десило. Да не избрише автоматски па да не можам да видам. Ај некој ако знае да фрли помош. Фала :)
Не можеш да ги видиш како на компјутер сихронизирани се со гугал акаунтот
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Не можеш да ги видиш како на компјутер сихронизирани се со гугал акаунтот
A не може да ги видиме од таму негде? Поточно се работи за лозинка на фб која е заборавена а зачувана е само на апликацијата. Проблемот е и што истата е ина на мајлот на кој е фб профилот па и таму е заборавена а на фб не може да се смени лозинка затоа што за потврда бара старата.

Некоја идеа за како да се реши ова?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
A не може да ги видиме од таму негде? Поточно се работи за лозинка на фб која е заборавена а зачувана е само на апликацијата. Проблемот е и што истата е ина на мајлот на кој е фб профилот па и таму е заборавена а на фб не може да се смени лозинка затоа што за потврда бара старата.

Некоја идеа за како да се реши ова?
Menuvanjeto na bukvi ili brojki vo zvezdicki se vika enkripcija. Znaci stom pasvordot e enkriptiran nemoze za se vrati vo prethodna forma.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Menuvanjeto na bukvi ili brojki vo zvezdicki se vika enkripcija. Znaci stom pasvordot e enkriptiran nemoze za se vrati vo prethodna forma.
Чим нешто е енкриптирано, тогаш можеш и да го рекриптираш. Нормално треба да знаеш со кој алгоритам е криптирано и врз основа на кој клуч.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
A не може да ги видиме од таму негде? Поточно се работи за лозинка на фб која е заборавена а зачувана е само на апликацијата. Проблемот е и што истата е ина на мајлот на кој е фб профилот па и таму е заборавена а на фб не може да се смени лозинка затоа што за потврда бара старата.

Некоја идеа за како да се реши ова?
Пробај најави се на двата пребарувачи со иста емаил адреса и синхронизирај ги, би требало се што имаш сочувано во телефонот да можеш да го видиш и на пребарувачот на компјутерот и обратно.Откако ке ги синхронизираш , тогаш види ја лозинката на Chrome на компјутерот.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Пробај најави се на двата пребарувачи со иста емаил адреса и синхронизирај ги, би требало се што имаш сочувано во телефонот да можеш да го видиш и на пребарувачот на компјутерот и обратно.Откако ке ги синхронизираш , тогаш види ја лозинката на Chrome на компјутерот.
Направивме ова и успеа. На компјутер после синхронизација се појави опцијата за да се прочитаат сите зачувани лозинки. Фала. :jeeee:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.875
Help please!

Decava si stavile password na tabletot I go zaboravile... Nekoe chare? :(
 
G

garthok

Гостин
Како да сменам статус во away на андроид таблет, не гледам таква опција.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Здраво имам проблем . Имам HtC desire 816 со нано сим , и нелни прв пат му ставив картичка , и бесака да се поврзи на 3г само на EDGE се поврзува , пробав и картичка од Вип и исти к.... Од сетинг со мрежите само ми ги наоѓа сите во 2G , а исто така ми е подесено од сетингс 2г,3г,4г .и од нив само 2г фаќа .. шо е заебанцијава кажете ? Кисче со четворче :)[DOUBLEPOST=1421534292][/DOUBLEPOST]А еве нешто раскепкав и видов . Вака сега , значи мобилниов мој ја нема мрежата WCDMA туку UMTS . Е можи тоа така бидеќи мобилнио ми е купен од чешка република , па сега како можам да инсталирам - да симнам да ја внесам WCDMA . Само то ми треба :)
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
се надевам некој ќе ме упати,сакам да го средам HTC Desire C, да го рутирам после што следува ром итн. Да ги почнам чекорите на сигурен сајт,што сто така добри лоадери и слично. Исто така за My Touch 3G би сакал да средам ако е можно. зз
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.071
Поени од реакции
14.980
се надевам некој ќе ме упати,сакам да го средам HTC Desire C, да го рутирам после што следува ром итн. Да ги почнам чекорите на сигурен сајт,што сто така добри лоадери и слично. Исто така за My Touch 3G би сакал да средам ако е можно. зз
И јас би го пробал ова на овој телефон,си зедов нов па сега без страв можам да вежбам.Ако научиш како се прави-пиши или некој нека пиши во чекори како се прави.Веќе сме двајца кандидати
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
И јас би го пробал ова на овој телефон,си зедов нов па сега без страв можам да вежбам.Ако научиш како се прави-пиши или некој нека пиши во чекори како се прави.Веќе сме двајца кандидати
Краток сум на време може за 1 недела пак да се појавам тука и да барам решение. Видов дека прво се рутира па после тоа се мести ром итн. Само многу различни пристапи најдов. Некој се стари некој по нови. Ако има нешто пак ке бидам тука.
 
Член од
27 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
144
се надевам некој ќе ме упати,сакам да го средам HTC Desire C, да го рутирам после што следува ром итн. Да ги почнам чекорите на сигурен сајт,што сто така добри лоадери и слично. Исто така за My Touch 3G би сакал да средам ако е можно. зз
И јас би го пробал ова на овој телефон,си зедов нов па сега без страв можам да вежбам.Ако научиш како се прави-пиши или некој нека пиши во чекори како се прави.Веќе сме двајца кандидати
Моја препорака да си поглледнете ТУКА по мое мислење најдобро место каде се што ти треба ќе најдете, од лично искуство :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom