Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Но работата е што не беше реклама од страна на страницата на која седев, туку самиот телефон ме префрли. Дури го пишуваше и мојот телефон што марка е. На таа страна ми пишуваше дека има 4 вируси. Антивирусот ми покажа дека има 2 и ги избришав. Го ресетирав, но некако спор е. Дали навистина има фатено вирус или тоа е од меморијата на антивирусот?
И каков е тој factory reset?
:)
Да де, отвараш некоја страна и ти се отвора уште едно прозорче, тоа е рекламата, исто како на пс. Не се секирај какви вируси, не ти треба ни фактори ресет, бриши тоа антивирусите само ти го успоруваат телефонот, рестартирај си го и продолжи кај си застанал.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
што се дешава на мајка ми телефонот после 5 дена стигаат пораките и тоа една иста порака по 10 пати
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
ахахах да да типо е
Чест проблем им е ова на сони телефоните, и кај мајка ми исто така правеше и и го средив, само ич не ми текнува како. Побарај на нет пишуваше како да се среди, а ако не најдеш пробај прво со фактори ресет.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Тотално ми се багна youtube апликацијата.
Гледав видео и наеднаш connection problem кружи кружи ништо. ОК ми паднал нетот ваљда. Се врати нетот и пак не сака ништо да пушти апликацијата. Цело време вика "not available while offline" а имам интернет се друго си отвора. Пробав clear cache, clear data, ја анинсталирав, ја вратив на сток верзијата на уредот, ја пуштам пак "not available while offline". Си реков можеби е затоа што наместив sd картицата да ми биде default storage, вратив internal storage, пак наново бриши инсталирај, не сака. Сега youtube апликацијата е на сток верзијата од уредот и не сака апдејт да направи "waiting for network". Едноставно апликацијава тотално се багна и не може да пристапи до интернет.
Го рестартирав уредот, џабе.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Тотално ми се багна youtube апликацијата.
Гледав видео и наеднаш connection problem кружи кружи ништо. ОК ми паднал нетот ваљда. Се врати нетот и пак не сака ништо да пушти апликацијата. Цело време вика "not available while offline" а имам интернет се друго си отвора. Пробав clear cache, clear data, ја анинсталирав, ја вратив на сток верзијата на уредот, ја пуштам пак "not available while offline". Си реков можеби е затоа што наместив sd картицата да ми биде default storage, вратив internal storage, пак наново бриши инсталирај, не сака. Сега youtube апликацијата е на сток верзијата од уредот и не сака апдејт да направи "waiting for network". Едноставно апликацијава тотално се багна и не може да пристапи до интернет.
Го рестартирав уредот, џабе.
Избриши кеш и дата

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Sho da napraam za da dobijam lollipop na mojov nexus 5?
Site zivi sho imaat nexus 5 dobija ja ushtr dremam na kitkat 4.4.4.
Preku tase mi e...a vrska neam od toa sam da go sredam...tabula raza
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Sho da napraam za da dobijam lollipop na mojov nexus 5?
Site zivi sho imaat nexus 5 dobija ja ushtr dremam na kitkat 4.4.4.
Preku tase mi e...a vrska neam od toa sam da go sredam...tabula raza
Ако имаш дома вифи рутер, стај се на нет, после влези во settings,па скролај до доле додека не дојдеш до about Phone. кликни на него и првото најгоре sistem updates кликни го. од кога ќе влезеш во него, кликни на Check for updates и ќе почне да се симнува lollipop. од кога ќе се симне, само ќе се инсталира и ќе се уклучи телефонот сам, ти ништо не чепкај. целата таа постапка се прави со полна батерија.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Dru
Ако имаш дома вифи рутер, стај се на нет, после влези во settings,па скролај до доле додека не дојдеш до about Phone. кликни на него и првото најгоре sistem updates кликни го. од кога ќе влезеш во него, кликни на Check for updates и ќе почне да се симнува lollipop. од кога ќе се симне, само ќе се инсталира и ќе се уклучи телефонот сам, ти ништо не чепкај. целата таа постапка се прави со полна батерија.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Druze sekoj den po 2 pati odam vo about phone i system updates...check for updates vrti toa i mi izlaga your neznam sho is up to date?!!!
Chare??
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
мислење за Sony Xperia Z3 Compact од корисници или ако сте имале можност да го изгибате?

gsmarena_001.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom