Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
Имам проблем со Wi-Fi hotspot на телефон Galaxy Core.
Значи кога идам Portable wifi hotspot си вклучувам се во ред Conection mode ми е на all divices и сега никој не може да се конектира ниту го покажува.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
подетално? од искуство? освем што има мала рам меморија останатото ми изгледа ок за просечен корисник
Дуал кор и 512 рам? 540 x 960px на 5 инчен екран? Не е од искуство, не би искусувал вакво срање
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.072
Поени од реакции
14.985
Имам јас веќе еден сличен телефон со дуал процесор на 1.2 гига,со 512 рам(го користи мојата `полоша половина`) и доста кочи во работата пошто се активни и Виберот, и ФБ и месинџерот,а рам има малку и доста кочи кога се сурфа на ФБ.Мислам дека оваа архитектура ја имаат многу телефони и само името е различно д,внатре све е исто
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
ми дава некои линкови од друго место и треба да чекам 5 саати за да се симнат...го пуштив чекав 1 саат и неуспешно ми пишува
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Ако си ограничен со буџет и сакаш да поминеш поефтино а да земеш телефонче кое ќе работи пристојно си ја згрешил темата. Реално за андроид треба малку појако телефонче и цените им се околу 10-12к. За мали пари земи си со виндовс оперативен, не е исто ама па и парите што ќе ги дадеш не се исти збориме за нормален корисник. Основните функции супер ќе ти ги задоволи.
Подобро таа опција одколку да го земеш овој андроид и да си ја чукаш главата од ѕид
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки

Ви пишувам зошто ми треба мала помош, а и совет.
Во моментов користам HTC One Mini и сакам да му направам Master Reset.
Е сега имам неколку прашања. Кога го купив телефонот беше со Лолипоп, имаше официјален апдејт си го симнав и сега е КитКат, прашањето ми е, доколку направам Master reset, дали ќе треба повторно да ги симнувам апдејтовите ?
И дали можам да бирам како на IOS системот, што сакам да избришам ?

Фала ви однапред
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
23
Поени од реакции
19
Не знам каде да го пишам ова па си викам најсоодветно е тука.

Дали некој има искуство со Blackmarket Aplha што е апликацијата? Еден другар ми ја даде ја инсталирав сакав да симнам ГПС навигон или CoPilot ама некако не работи т.е не ги симнува апликациите. Имам Самсунг С4 а другаров има еден смрден ХТЦ кај него си е ок не знам зошто кај мене е вака. Некој да не има искуство со вакви работи?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Koristev s3 se' do denes koa mi padna na plocki i zamina vo vecnite pocivalista. Go gleam s4-kata mi fakja oko. Nekoj da go koristi da kaze zbor-dva?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom