Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Каде си го чепнал пред тоа ? На тачот кај што е 21:29 притисни и таму види да одштриклаш...
Настан е изг од г - маил адресата ми направил настан за роденден кога ми е најдњ го у календара ама нз како да го избришам
Среди го.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Настан е изг од г - маил адресата ми направил настан за роденден кога ми е најдњ го у календара ама нз како да го избришам
А тоа е шедулер за настани како потсетник ,е па таму кај што се подесува за саат или календар таму мора да има решението
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Имам Нексус 4 и моментално на него имам инсталирано верзија Андроид 5.0, не е рутуван, апдејтот е правен ОТА (автоматски кога о извади гугл). Пред 10ина дена излезе 5.0.1 и пробувам да го надоградам ама ми вади грешка, се симнува, се рестартира телефонот за да го инсталира апдејтот и од прилика на средина од прогрес барот ми вади Еррор и после некое време сам се рестартира.
Имал ли некој ваков проблем или знае што е проблемот и би сакал да сподели информации кон неготовот решавање? :)
 
B

BooBojan

Гостин
Новиов тапталк не ми се допаѓа, сакам стариот да си го симнам, дали можам да ја вратам старата верзија.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Член од
27 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
144
Дали постои некоја апликација за андроид слична на CamMe апликацијата за iOS ?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Decki, dali voopsto da mu pravam update na htc one m7 od jellybean na kitkat? Slusam mnogu po forumive se zalat na baterijata posle kitkat?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
дали може да видам некако зачуван пасворд од e-mail на телефонот? Го има ама скриен е со ѕвезди па како и со која опција да видам кој е зш го забораив :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Едно прашање за вие шо се разбирате.
CPU Dual Core ARM Cortex A9 RK3026 1GHz
512 мб рам
Не се овие слаби перформанси за 4.4 киткат андроид?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
572
Ептен слаби, под quad core со минимум 1 Гб рам не гледај телефон, дури и овие се слаби ама сепак пристојни
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
45
Поени од реакции
8
Постои ли некоја апликација за ВПН која работи на слаб сигнал?? Немам дома Wi-Fi па од тел се конектирам на слободно Wi-Fi (од школо) а на тоа се ти е дозволено освен FB,Twitter, Youtube а незнам како да ги одблокирам... Симнав неколку ВПН апликации али ништо (незнам дали затоа што е слаб сигналот или што е незнам).. Некое решение??
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Има ли начин да видам која е зачуваната лозинка на андроид на хром апликацијата?
Она што комјпутер има опција за покажување на мобилен ја нема. Има само делете а не ми се стега пошто не знам што би се десило. Да не избрише автоматски па да не можам да видам. Ај некој ако знае да фрли помош. Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom