Android корисници (проблеми, прашања, совети)

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Појма немам како работи андроид, кои финти и закачки постојат, па да поднаучам нешто пред да земам таков телефон...

1. дали генерално секоја нова верзија е подобра од претходната
2. дали е можен апдејт од постара кон понова верзија
2.1 ако е можен апдејт, дали со тоа се губат податоци, инсталирани апликации, именик и сл..
3. како е организирана употребата на РАМ меморијата, дали е фиксно колку ќе користи системот, па остатокот за други потреби или поинаку.
4. Дали имаш избор при инсталација на апликации да ги инсталираш да речеме на мемориската картичка наместо во внатрешната меморија.
5. Колку е стабилен како систем, дали има случки од типот “блу скрин“, unresponsiveness и тн...
1.Да
2.Да
2.1 Не се губат ама пожелно е да се направи wipe data/wipe cache
3.Не ти е ова Windows друже
4.Да ама мора да го рутираш телефонот за таа опција да ти е овозможена
5.What the fuck man ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
1.Да
2.Да
2.1 Не се губат ама пожелно е да се направи wipe data/wipe cache
3.Не ти е ова Windows друже
4.Да ама мора да го рутираш телефонот за таа опција да ти е овозможена
5.What the fuck man ?
а бе шо факуваш, 5-та беше дали и колку се закочува и такви слични работи, како шо се случува на компјутериве.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
а бе шо факуваш, 5-та беше дали и колку се закочува и такви слични работи, како шо се случува на компјутериве.
Зависи што телефон ке користиш
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Не знам дали е за тука, али ќе си прашам.
Знае некој кога ќе искочат на Нокиа андроидите, тие ефтини што ќе биле m, xl или сл, знам на кајгана имаше статија за нив.

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не знам дали е за тука, али ќе си прашам.
Знае некој кога ќе искочат на Нокиа андроидите, тие ефтини што ќе биле m, xl или сл, знам на кајгана имаше статија за нив.

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk
Моментално само Nokia X Dual SIM (најслабиот од серијата) го донесе мобил шоп по цена од 170 евра ... и тоа е пренапумпана цена веројатно зошто сеуште не ги донеле и другите мобилари
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Го има некој инсталирано WidgetLocker? Кај мене пишува дека е 2.99$ a ми земаа 3.99$
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Го има некој инсталирано WidgetLocker? Кај мене пишува дека е 2.99$ a ми земаа 3.99$
Затоа си постојат торенти бе другар... :D Иначе го имав инсталирано, али телефонот можеш да го отклучиш на home button кога ти е пуштен widget locker, така да, ништо...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Затоа си постојат торенти бе другар... :D Иначе го имав инсталирано, али телефонот можеш да го отклучиш на home button кога ти е пуштен widget locker, така да, ништо...
Имам две симнато преку торент ама ми бараа лиценца.
 
Член од
21 април 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
imam telefon ZTE blade 3. Odednas se blokira ,probav restart i otkako go iskluciv ne mozam da go vklucam na ekranot se pokazuva samo ikonata na android dr nema. ve molam da mi pomognete
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Имам еден пролем на телефонот , кога ќе отворам интернет пребарувач стандарднито што си е , посебно кога ќе отворам bet365.com страницата каде што бара флеш плеар после некое време автоматски се исклучува , дали е до телефонот или е до андроид системот 4.1.1 имам андроид .
 
Член од
5 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
49
Кога го апдејтирам Фејсбукот на Sony Xperia Tipo дава само connection lost и морам да ја корстам основната верзија. Има начин да се среди?
абе брат колку ти држи батерија типото ако не го работиш, и што ти ја троши најмногу?
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
абе брат колку ти држи батерија типото ако не го работиш, и што ти ја троши најмногу?
Максимум што има издржано е 7 дена, ама скоро ич не беше користен. Инаку батеријата е солидна, мал екран има така да држи повеќе време, а најмногу се троши со интернет и игри нормално.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
49
ауууу на мене ми држе максимум 10 саати без ништо да го работам.. значи до батеријата е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom