Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Се откажувам од ова чудо,ги симнав сите можни тапи и не сака,на некој директори и с емпти ,не сака да се зачленам ми вика процесинг по 5мин..
Не ми е јасно што те кочи.

Го симнуваш и снимаш на телефонот ( некогаш мораш прво да овозможиш да снима фајлови од "непознато" место).

Одкако ќе го снимаш едноставно го внесуваш твојот акаунт од кајгана форум и си користиш без никаков проблем !
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Не ми е јасно што те кочи.

Го симнуваш и снимаш на телефонот ( некогаш мораш прво да овозможиш да снима фајлови од "непознато" место).

Одкако ќе го снимаш едноставно го внесуваш твојот акаунт од кајгана форум и си користиш без никаков проблем !
Го уклучувам идам на акаунт пишувам будалетинка_р и на срч вика directory is not currently available i se uklucuva connecting to server... и тоа си тера додека имам живци(окулу 5мин)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Го уклучувам идам на акаунт пишувам будалетинка_р и на срч вика directory is not currently available i se uklucuva connecting to server... и тоа си тера додека имам живци(окулу 5мин)
Прво горе мислам треба да обележиш форум кајгана, бидејќи таа програма може да се користи за иљадници форуми !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Првин се наоѓа форумов, па се логира на форумов и готово.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Прво горе мислам треба да обележиш форум кајгана, бидејќи таа програма може да се користи за иљадници форуми !
Ништо не ми се уклучува, се е празно и си врти лоадингот, не се поврзува со мрежата
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Симни го овај ако уште несака. budaletinka_r
Кај мене ова не се појавува се е празно

Го има она горе нетворк и МЕ и ова доле стои адд акаунт,ништо друго ,не лодира ,нема мрежа ....


А можно е од антивирусот да е блокирано??Нешо се појави за адблокед
"Directory is currently unavailable. It may be due to your carrier APN settings, or you have installed network altering software such as AdBlock"
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Кај мене ова не се појавува се е празно

Го има она горе нетворк и МЕ и ова доле стои адд акаунт,ништо друго ,не лодира ,нема мрежа ....
Прво направи uninstall на сите тапаталк апликации од телефонот.
Симни го Easy Installer, потоа спушти ја апликацијата од мојот линк од предходниот пост, extract направи и на Десктоп, потоа префрли ја во Download фолдерот од телефонот.
Од кога ќе ја префрлиш како .apk апликацијата на телефон, активирај ја Easy Installer, ке ја побара сам Tapatalk.apk, селектирај ја, Install долу на зеленото.

За да се логираш на форумов:
1.png 2.png 3.png 4.png
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Прво направи uninstall на сите тапаталк апликации од телефонот.
Симни го Easy Installer, потоа спушти ја апликацијата од мојот линк од предходниот пост, extract направи и на Десктоп, потоа префрли ја во Download фолдерот од телефонот.
Од кога ќе ја префрлиш како .apk апликацијата на телефон, активирај ја Easy Installer, ке ја побара сам Tapatalk.apk, селектирај ја, Install долу на зеленото.

За да се логираш на форумов:
Прегледај го приврзокот 66800Прегледај го приврзокот 66801Прегледај го приврзокот 66802Прегледај го приврзокот 66803
:rolleyes:
aaa.jpg
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Instagram видео има ли некој кај вас, најнова верзија имам ама видео неможам да снимам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom