Android корисници (проблеми, прашања, совети)

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Ај вака... Сакам да овозможам на телефонот USB Host

Имам кабли, немам време да најдам некој саглам туторијал како да го направам тоа.

Се работи за HTC Evo 3D на Android 4.0.3, не е рутуван, кој Kernel да убавам и ајде ќе направам и рут, само кој ром да го ставам?
Да пробаш со некоја од апликацииве на Play Store

Sent from my LT22i using Tapatalk 2
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Последнава недела алармот не сака да ѕвони, без разлика колку аларми имам наместено. Иначе мобилниот имат андроид 4.0, пред некое време спуштив една апликација за бришење на кеш,таск менаџер и слично(која ја избришав во меѓу време)за која прочитав дека можеби е главниот виновник, но проблемот си остана. Ги избришав сите аларми и пак истото... некое решение ?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.758
Поени од реакции
20.466
Последнава недела алармот не сака да ѕвони, без разлика колку аларми имам наместено. Иначе мобилниот имат андроид 4.0, пред некое време спуштив една апликација за бришење на кеш,таск менаџер и слично(која ја избришав во меѓу време)за која прочитав дека можеби е главниот виновник, но проблемот си остана. Ги избришав сите аларми и пак истото... некое решение ?
И јас го имав овај проблем кај мене и си инсталирав апликација.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Последнава недела алармот не сака да ѕвони, без разлика колку аларми имам наместено. Иначе мобилниот имат андроид 4.0, пред некое време спуштив една апликација за бришење на кеш,таск менаџер и слично(која ја избришав во меѓу време)за која прочитав дека можеби е главниот виновник, но проблемот си остана. Ги избришав сите аларми и пак истото... некое решение ?
Нормално дека нема да ѕвони, кога со таск менаџерот го исклучуваш од позадината на телефонот алармот. Намести во таск менаџерот, кога ќе ги гасиш апликациите со (End All) да не се гаси алармот. Исто така на Андроидот доколку е телефонот исклучен нема да ти ѕвони алармот, зошто нема апликација која би го покренала алармот кога е исклучен телефонот. Поздрав и се надевам дека ти помогнав ;).
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Нормално дека нема да ѕвони, кога со таск менаџерот го исклучуваш од позадината на телефонот алармот. Намести во таск менаџерот, кога ќе ги гасиш апликациите со (End All) да не се гаси алармот. Исто така на Андроидот доколку е телефонот исклучен нема да ти ѕвони алармот, зошто нема апликација која би го покренала алармот кога е исклучен телефонот. Поздрав и се надевам дека ти помогнав ;).
brat ja izbrisav aplikacijata so task menagerot i pak e po staro...kako da se zakocvit vremeto na telefonot koga ke go zaklucam se do narednoto otklucuvanje kade stoi 3 sekundi staroto vreme koga sum go zaklucil. Valjda me razbra sto sakav da ti kazam...
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
brat ja izbrisav aplikacijata so task menagerot i pak e po staro...kako da se zakocvit vremeto na telefonot koga ke go zaklucam se do narednoto otklucuvanje kade stoi 3 sekundi staroto vreme koga sum go zaklucil. Valjda me razbra sto sakav da ti kazam...
Пробај со друга апликација, од маркетот и види дали ќе звони (Sleep as Android ти е добра). Ако не пробај да го ресетираш фабрички телефонот. Ако не пак истиот софтвер стави го. Кажи ни што телефон е па подобро ќе ти помогнеме.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
brat ja izbrisav aplikacijata so task menagerot i pak e po staro...kako da se zakocvit vremeto na telefonot koga ke go zaklucam se do narednoto otklucuvanje kade stoi 3 sekundi staroto vreme koga sum go zaklucil. Valjda me razbra sto sakav da ti kazam...

Пиши што телефон поседуваш и што оперативен. Под оперативен мислам да не имаш снимано некои кастм ромови па да си имаш проблеми. Најпрвин рестартирај телефон, ако продолжи да го прави истото, тогаш со мастер ресет ќе го решиш проблемот сто посто, зошто се ќе се врати во првобитна состојба како кога си го купил телефонот. ;)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
^^
Htc desire x

4.1.1 (fabricki bese 4.0 androidot)

Go restartirav i sea za sea e vo red alarmot.
Do sabajle se nadevam deka i ke ostanit vaka :) .
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
^^
Htc desire x

4.1.1 (fabricki bese 4.0 androidot)

Go restartirav i sea za sea e vo red alarmot.
Do sabajle se nadevam deka i ke ostanit vaka :) .
Ќе остане, немој да се секираш. Само немој да користиш такви програмчиња за да можеш да килнуваш апликации, доколку не знаеш што треба во позадина да си работи. Како и да е, на новиве телефони не ни имаш потреба да користиш такви програми. Софтверски си е средена таа работа кога што да гаси и да пали ;)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Како се уклучува ова тапаталк ,инсталирав
Tapatalk - Community Reader

и
Tapatalk 4 - Community Reader


Како да се регистрирам...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Како се уклучува ова тапаталк ,инсталирав
Tapatalk - Community Reader

и
Tapatalk 4 - Community Reader


Како да се регистрирам...
Симни го оригиналниот Тапаталк оној што се плаќа преку торент и користи го тој
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Како се уклучува ова тапаталк ,инсталирав
Tapatalk - Community Reader

и
Tapatalk 4 - Community Reader


Како да се регистрирам...

боље симни си тапаталк 4 бета, и онака е фри а работи без проблеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom