American Horror Story

Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
2рава сезона, не беше лоша, имаше доста пресврти на крајот, на моменти премногу предвидлива но сепак си ги исполни очекувањата.

Ја чекаме 3та сезона наредната година. :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Од втора сезона епизода 11, една од почетните сцени, кога Кит го гледа бебето со Грејс, иде во позадина една песна, ич не ми текнува која беше. Некој да ми каже, или да ја постира сцената?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
11.340
Од втора сезона епизода 11, една од почетните сцени, кога Кит го гледа бебето со Грејс, иде во позадина една песна, ич не ми текнува која беше. Некој да ми каже, или да ја постира сцената?

Таа е песната, само од друг изведувач е на филмот..
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ја догледав и втората сезона.

Севкупен впечаток - првата далеку повеќе ми се допадна. Првите епизоди од втората сезона исто така беа многу добри, ама потоа малце се заеба работата. Како и да е, продолжувам да ја гледам третата сезона дефинитвно. Првата епизода беше понапната, пострашна. На втората епизода што ли и м требаа вонземјаните??

И друго, најомразен лик од прва сезона: Тејт. Најсакан лик од втора: Кит. Ѕвер е дечкото, секоја чест. После улогата во прва сезона колку ме иритираше, абе на секои две минути го пцуев на глас. Мислев дека нема шанси да го сакам глумецот после таа улога. Али ете, со самото тоа што во втора сезона ми беше омилен, кажува ваљда нешто за талентите на глумецот.
 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
13
Ме интересира дали серијата е типичен хорор или обичен трилер?Не сум многу по хорор филмовите,али ако е трилер/мистерија сакам да ја ѕирнам.Може некој да ми каже?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.610
Поени од реакции
33.968
Ме интересира дали серијата е типичен хорор или обичен трилер?Не сум многу по хорор филмовите,али ако е трилер/мистерија сакам да ја ѕирнам.Може некој да ми каже?
Хорор. Хардкор хорор.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
11.340
Ме интересира дали серијата е типичен хорор или обичен трилер?Не сум многу по хорор филмовите,али ако е трилер/мистерија сакам да ја ѕирнам.Може некој да ми каже?
Ѕирни ја. Ќе присакаш хорор :D
 
Член од
28 септември 2013
Мислења
31
Поени од реакции
34
Најдобра серија која досега ја имам гледано! Максимален мајндфак, до тој степен што буквално се губиш низ лавиринтите на лудачката болница во II сезона. И колку и да е јако содржински обработена, има нешто уште помрачно и поболно од тоа што го гледаме. Осеќам! :vozbud:(Или се изретардирав).
Како и да е, актерите се за 10-ка. Умирам за III
сезона, ќе баталам и факс и се. :D

Во продолжение една од нај јаките сцени...











 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
11.340
Премиерата во Америка е вечерва, по торенти ќе ја има најверојатно сабајле..

Конечно! :pipi:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
waaaaaaaaaat the fuck, ова беше предобро.
:cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

Мислам дека ќе имаме најдобра и највозбудлива сезона досега. Кети Бејтс+Џесика Ланг се комбинација за сва времена, башка Рајан Марфи изјави дека ликот на Бејтс ќе биде ПЕТ ПАТИ појезив од Misery.

:vozbud:

Mи се свиѓа ептен приказната засега, од интернатот за младите вештерки, до оваа приказната со робовите од минатото, па Фиона и Зои (Џесика и Сара) како мајка и ќерка. Исто ми е драго што и овој Кајл (Evan глумецот) што глумеше и во другите сезони се враќа!

Музиката.Инструменталките.Aweeeeeesome!
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Како и што очекував, нема утка со АХС! Мило ми е што ја вратија Таиса, и што ги задржаа Франсис, Сара и Џесика. А ликот на Кејти Бејтс, од милина да ја мразиш.
И пак одлично интро
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Три епизоди ми требаа за да ми текне дека чистачката е уствари Рут Фишер :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom