A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Eve poso ste stari korisnici kazete mi dali ako ne se plati smetkata za internet navreme i ako te isklucat, dali baraat priklucna taksa da se plati..taka nekade procitav pa dali e tocno? :)
Za tri neplateni smetki te isklucuvat, a za pak da te priklucat ke treba da platis okolu 500 denari mislam deka e, a za da ti pustat internet ke cekas na sekoi 4 casa sistematski se pustat tie sto platile...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.840
Поени од реакции
15.990
Sto poberzo plakate ili pred 20-ti poveke subvencii na krajot na dogovorot vi davaat dokolku go prodolzuvate istiot...
Kaкви субвенции?

И неможи тие што имаат 40гб нет да мигрираат во 400гб без да склучат договор, бидејќи моментално тие што се на 40гб плаќаат 599денари, а овој со 400гб е 799денари..
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
И неможи тие што имаат 40гб нет да мигрираат во 400гб без да склучат договор, бидејќи моментално тие што се на 40гб плаќаат 599денари, а овој со 400гб е 799денари..
Епа ако мигрираат на 400 ќе си плаќаат по 799 д. од следниот месец и крај на приказната.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А што може да биде проблемот, јас живеам до стан, е сега од северната страна ја редам антената накај предавалетот (надворешна антена) и во дневната фаќа. Со истиот кабел го носам до другата страна во спалната на тој тв има сигнал 0. Се работи за истата антена истиот кабел...
Некој ваков проблем?
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Не наплакаат ништо .
Siguren si!!! Mene mi se sluci pred dve godini koga se rebrendiraa vo One i togas plativ ne sum siguren ama mislam deka bese okolu 500 denari.
--- надополнето: 14 јануари 2012 во 20:23 ---
Kaкви субвенции?

И неможи тие што имаат 40гб нет да мигрираат во 400гб без да склучат договор, бидејќи моментално тие што се на 40гб плаќаат 599денари, а овој со 400гб е 799денари..
Kako bonus, za tie pari mozel ili da zemes nesto kaj niv ili da gi stavis vo smetkata za narednite meseci da platis kolku imas bonus tolku da ne platis, jas pred godina i pol imav bonus okolu 4500 denari i zemav mobilen telefon...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.570
Поени од реакции
725
Siguren si!!! Mene mi se sluci pred dve godini koga se rebrendiraa vo One i togas plativ ne sum siguren ama mislam deka bese okolu 500 denari.

--- надополнето: 14 јануари 2012 во 20:23 ---

Kako bonus, za tie pari mozel ili da zemes nesto kaj niv ili da gi stavis vo smetkata za narednite meseci da platis kolku imas bonus tolku da ne platis, jas pred godina i pol imav bonus okolu 4500 denari i zemav mobilen telefon...
Сигурен сум
Да даваат за лојалност како што Т мобиле дава мобилни телефони за обновување на договор така ОНЕ дава бонус во одреден износ
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Некој проблеми накај Охрид? катастрофа е интеренетов од кај 12 часот. На 181 неможам да ги добијам. Данлоад ми е помал од уплоад :facepalm:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.840
Поени од реакции
15.990
Имаше некој проблеми синоќа со нетот?
Се конектираше и имаше нет, ама Отвараше само нивната страна за проверка за сообраќајот и ништо друго, ни скајп ни месенџер.
После неколку години користење прв случај ми е овака, се надевам и последен.
Чисто онака да си прашам, и критика да упатам.:D
 
С

сашенко

Гостин
Абе ајде не се нормални у qрац више.Потпишав нов договор за новиов пакет на 13ти декември, сега е 18ти Јануари и уште ги нема ни да се јават.Милион пати им вртев, се расправав и ништо не ми викаат само ЧЕКАЈТЕ ми вика таа дрољата од таму
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Абе ајде не се нормални у qрац више.Потпишав нов договор за новиов пакет на 13ти декември, сега е 18ти Јануари и уште ги нема ни да се јават.Милион пати им вртев, се расправав и ништо не ми викаат само ЧЕКАЈТЕ ми вика таа дрољата од таму
И јас исто имам Боом и фиксен една година, декември потпишав нов договор за интернет, боом и фиксен, помина месец и повеќе уште ги нема :/
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Имаше некој проблеми синоќа со нетот?
Се конектираше и имаше нет, ама Отвараше само нивната страна за проверка за сообраќајот и ништо друго, ни скајп ни месенџер.
После неколку години користење прв случај ми е овака, се надевам и последен.
Чисто онака да си прашам, и критика да упатам.:D
Да да и кај мене беше така значи точно од 2 по полноќ па докај 2 ипол беше така кај мене и после се среди.Секако тогаш легнав да спијам мислев маил да проверам кога гледам не отвараше и се изгасив.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Имаше некој проблеми синоќа со нетот?
Се конектираше и имаше нет, ама Отвараше само нивната страна за проверка за сообраќајот и ништо друго, ни скајп ни месенџер.
После неколку години користење прв случај ми е овака, се надевам и последен.
Чисто онака да си прашам, и критика да упатам.:D
Да да јас имав. Цела вечер. Не ми отвараше буквално ништо, а се конектираше.
Срање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom