A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.278
Поени од реакции
644
Имаше некој проблеми синоќа со нетот?
Се конектираше и имаше нет, ама Отвараше само нивната страна за проверка за сообраќајот и ништо друго, ни скајп ни месенџер.
После неколку години користење прв случај ми е овака, се надевам и последен.
Чисто онака да си прашам, и критика да упатам.:D
Da da imashe inace nisto cudno za ADSL..sreka sho bese posle 1 navecer ne preku den.:))))
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Da da imashe inace nisto cudno za ADSL..sreka sho bese posle 1 navecer ne preku den.:))))
Да да. Ама јас баш тогаш ќе се вратам дома од искачање, и тој период најмногу сум на нет.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.990
Битно сеа е средено.. јас мислев ќе си имаме мака повеќе време.
Ама добро е, помина.
 
С

сашенко

Гостин
И јас исто имам Боом и фиксен една година, декември потпишав нов договор за интернет, боом и фиксен, помина месец и повеќе уште ги нема :/
Чекај, има време.Уште една сметка да им платам за истите пари од старата понуда која е 100 пати послаба од оваа па после ке дојдат и ке ми наместат по новава
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Шо како брзина и стабилност?

Ај ти шо го имаат овај новиот со 400гб.....нека пишат искуство!

Ја иам телефон и боом..... интернет сеа теглам од Телекабел ама у последно време баш е ТЕЛЕ кабел.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.278
Поени од реакции
644
Шо како брзина и стабилност?

Ај ти шо го имаат овај новиот со 400гб.....нека пишат искуство!

Ја иам телефон и боом..... интернет сеа теглам од Телекабел ама у последно време баш е ТЕЛЕ кабел.
Od internetot sum prezadovolen...brz i stabilen e sho e najbitno :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Od internetot sum prezadovolen...brz i stabilen e sho e najbitno :)
Е тоа ме интересира, брзина стабилност...... како е при даунлодирање, дали опага брзината или ја држи иста цело време (но ова при даунлодирање , не некој си спидтест)

Ако може уште некој такви информации да даде би бил благодарен!
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Е тоа ме интересира, брзина стабилност...... како е при даунлодирање, дали опага брзината или ја држи иста цело време (но ова при даунлодирање , не некој си спидтест)

Ако може уште некој такви информации да даде би бил благодарен!
На торенти нон-стоп е меѓу 500 и 600kB/s. Повеќе не оди, но ниту подолу.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.278
Поени од реакции
644
Pa sve zavisi od serverite..obicen download odi i nad 700..torenti isto..ako zemash od privatni trakeri dobivash maksimum brzina...
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
2
Корисник сум на Дуо-Екстрим скоро 3 ипол години. Во првите година-две интернетот беше ептен стабилен како со брзина така и со uptime и пинг. Ама во последнава година ипол стана тешко невидено срање што стварно незнам од кај да почнам да набројувам. Прво го направија да се рестартира на 12 часа (претходно не беше вака), брзината ретко сум видел да биде повисока од 7-8 мбит, згора на сето ова срање пингот почесто рипа до ненормални бројки (120 пинг за скопје.... алоооо!!), и како цреша на шлагот е тоа што РАНДОМ си паѓа интернетот на секој час два и кога се јавив во поддршка, дечкото уште се расправа со мене ми вика еве гледам дека цело време имаш конекција. Кога му реков дека имам log фајл со тоа колку ,,цело време,, е конекцијата се закашла чоекот. Па уште ми вика па исклучи го модемот и нека ти се конектира преку рутер... ЛОЛ! No comment стварно значи какво срање стана нетов од кога го презема ОНЕ... Тешки драми... се мислам да се префрлам на Близоо само ќе треба да се плати 4600 ден пенал за раскинување.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.278
Поени од реакции
644
Корисник сум на Дуо-Екстрим скоро 3 ипол години. Во првите година-две интернетот беше ептен стабилен како со брзина така и со uptime и пинг. Ама во последнава година ипол стана тешко невидено срање што стварно незнам од кај да почнам да набројувам. Прво го направија да се рестартира на 12 часа (претходно не беше вака), брзината ретко сум видел да биде повисока од 7-8 мбит, згора на сето ова срање пингот почесто рипа до ненормални бројки (120 пинг за скопје.... алоооо!!), и како цреша на шлагот е тоа што РАНДОМ си паѓа интернетот на секој час два и кога се јавив во поддршка, дечкото уште се расправа со мене ми вика еве гледам дека цело време имаш конекција. Кога му реков дека имам log фајл со тоа колку ,,цело време,, е конекцијата се закашла чоекот. Па уште ми вика па исклучи го модемот и нека ти се конектира преку рутер... ЛОЛ! No comment стварно значи какво срање стана нетов од кога го презема ОНЕ... Тешки драми... се мислам да се префрлам на Близоо само ќе треба да се плати 4600 ден пенал за раскинување.
Se e vo red ama sepak zavisi koj grad i vo koj del od gradot e..ne e sekade isto nekade e super kako kaj mene nekade e tapa kako kaj tebe...Inace vo tek sum so one i thome netot od pocetok i do sega nemalo problem...sea pak ke kazam zavisi kade sto kako :) Vo Skopje se zalat luge mada ne site kolku sto citam po forumi..vo drugive gradovi e poveketo ok...primer vo Struga e super intrnetot od One (koristeno i koga bese on.net)....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom