A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
dali ruterot koj mi e smesten vo sobata kaj sho spijam prave nekoe zrachenje koe e losho za zdravjeto?
Па не влијае на здравјето ама нарушува квалитетниот сон кога спиеш ,стави на ходник на раат ќе бидеш. Се уште не е докажано влијанието на зрачењето.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
dali ruterot koj mi e smesten vo sobata kaj sho spijam prave nekoe zrachenje koe e losho za zdravjeto?
Прашањево за кај Иван Исцелител :)

Не се секирај, телефонот до глава го држиш, а не па рутерот.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
На оне АДСЛ до сега не ми отвораше кајгана а и други страници нез дали до нетот е проблемот или до друго нон стоп се дешава истото само Google/Facebook/Youtube и некои ретки страници ми ги отвора во последно време ?
АДСЛОТ АНТИКА ПРАВА нека му пуштат во ЛИНКЕСТИ ИЛИ СТОБИ/СКУПИ ке му треба таму ова боље интернет имаат сигурно во зимбабве или лебанон :D

срање невидено
3 Сати ми треба 1 видео од 1. Gb да го уплоадирам и то 3 пати струја снемува а 2 пати нетот ми паѓа и на крај 12 сати ми станва времето :)
па не дај боже да отвориш HD 1080p да гледаш на јутуб :)))))))
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Моментално сум конектиран преку мобилната мрежа на ВИП. Кога е добра мрежата Кајгана, Фејсбук, некои други формули и портали нормално ги отвора. Но некои портали (infomax.mk, plusinfo.mk, denesen.mk, zase.mk) и многу други не ги отвора. Пишува дека не може да воспостави безбедна врска (This site can’t provide a secure connection). Дали е проблем до мрежата или нешто друго?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Моментално сум конектиран преку мобилната мрежа на ВИП. Кога е добра мрежата Кајгана, Фејсбук, некои други формули и портали нормално ги отвора. Но некои портали (infomax.mk, plusinfo.mk, denesen.mk, zase.mk) и многу други не ги отвора. Пишува дека не може да воспостави безбедна врска (This site can’t provide a secure connection). Дали е проблем до мрежата или нешто друго?
проблемот ти е во Chrome. сајтовите колку што гледам добри им се ssl сертификатите. тоа што chrome не може да ги потврди е друга работа.
пробај стави најнова верзија на chrome.
и сајтовите отварај го со https:// напред, сега секој сајт треба по default да отвара на ssl ама толку се ажурни кај нас
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
проблемот ти е во Chrome. сајтовите колку што гледам добри им се ssl сертификатите. тоа што chrome не може да ги потврди е друга работа.
пробај стави најнова верзија на chrome.
и сајтовите отварај го со https:// напред, сега секој сајт треба по default да отвара на ssl ама толку се ажурни кај нас
Значи тоа е тоа. Засега ќе остане така. Работам со Windows XP, а тој не ги прима верзиите на Chrome после 2015 година. Кога имам време ќе инсталирам една седмица.

Благодарам.[DOUBLEPOST=1563539311][/DOUBLEPOST]Инсталирав Mozilla и ги отвора.

Уште еднаш благодарам.
 
Последно уредено од модератор:

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Значи тоа е тоа. Засега ќе остане така. Работам со Windows XP, а тој не ги прима верзиите на Chrome после 2015 година. Кога имам време ќе инсталирам една седмица.

Благодарам.[DOUBLEPOST=1563539311][/DOUBLEPOST]Инсталирав Mozilla и ги отвора.

Уште еднаш благодарам.
Mozila за Windows XP сеуште има поддршка. Како и Kaspersky, Java, Flash се тоа ти е потребно за нормално функционирање на еден веб бровајзер.
Мојот година дена стар компјутер имаше десетка на него кога го купив, downgrade на Windows XP и све иде како подмачкано, се разбира ако знаеш шо правиш со него.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Ja preporacuvate li tarifata A1 Combo Box 2+ i ako ima nekoj da mi kaze iskustvo dali pagja internetot, stabilnosta i slicno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom