A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А што може да биде проблемот, јас живеам до стан, е сега од северната страна ја редам антената накај предавалетот (надворешна антена) и во дневната фаќа. Со истиот кабел го носам до другата страна во спалната на тој тв има сигнал 0. Се работи за истата антена истиот кабел...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
За сите што сакаат да го сменат тарифниот модел од 40 гб на 400,треба личноста што го потпишала договорот да отиде во салон и да се смени тарифниот модел.НЕ се прави нов договор туку се продолжува стариот.Доколку сакате да додате и телевизија мора нов договор!
Извор:Оне.
ДОБРО!!!!!!!!!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Ја незнам што е филмот ама сметката уште не ми дојде утре ќе им вртам да видам што е проблем
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.840
Поени од реакции
15.990
Ја незнам што е филмот ама сметката уште не ми дојде утре ќе им вртам да видам што е проблем
До 20ти ќе ти стигне, не кревај паника, кај мене секогаш тоа време стигнува околу 17-19ти во месецот..
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.286
Поени од реакции
654
Ја незнам што е филмот ама сметката уште не ми дојде утре ќе им вртам да видам што е проблем
Izgleda nikade ne e dojdena...i jas ja cekam a mi rekoja na 181 deka do 20ti vo mesecot erok za plakanje lol
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
кај мене стигна уште онај ден али не ја плакам шо ги е*ам нека прво испратат екипа да пуштат кабел за фиксен телефон па тогај ке плакам,месец и пол ги чекам од како потпишах договор и уште ги нема апашите...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.840
Поени од реакции
15.990
Izgleda nikade ne e dojdena...i jas ja cekam a mi rekoja na 181 deka do 20ti vo mesecot erok za plakanje lol
Нема врска, кај мене две сметки се заваруваат, една иди друга плаќам, и секогаш имам една заостаната. Минатиот месец на 28ми ја платив сметката.
Ама кој ги е*е, еднашка им ја платив една иста сметка два пати од што се толку бистри во нивната фирма.
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Sto poberzo plakate ili pred 20-ti poveke subvencii na krajot na dogovorot vi davaat dokolku go prodolzuvate istiot...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Идам и ја овие денови да го сменам пакетот,исто и јас имав 40гига(пакетот е со мобилен телефон,ваљда важи и за мене?)и сеа би сакал 400 :)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
За сите што сакаат да го сменат тарифниот модел од 40 гб на 400,треба личноста што го потпишала договорот да отиде во салон и да се смени тарифниот модел.НЕ се прави нов договор туку се продолжува стариот.Доколку сакате да додате и телевизија мора нов договор!
Извор:Оне.
А мора да се платени сите сметки или толерираат со една неплатена?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.286
Поени од реакции
654
Нема врска, кај мене две сметки се заваруваат, една иди друга плаќам, и секогаш имам една заостаната. Минатиот месец на 28ми ја платив сметката.
Ама кој ги е*е, еднашка им ја платив една иста сметка два пати од што се толку бистри во нивната фирма.
Eve poso ste stari korisnici kazete mi dali ako ne se plati smetkata za internet navreme i ako te isklucat, dali baraat priklucna taksa da se plati..taka nekade procitav pa dali e tocno? :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Eve poso ste stari korisnici kazete mi dali ako ne se plati smetkata za internet navreme i ako te isklucat, dali baraat priklucna taksa da se plati..taka nekade procitav pa dali e tocno? :)
Не не мислам дека нема врска. Не те исклучуваат.
Мислам дека праќаат опомена, ама не сум сигурен. Иначе може да се заостанува до 3 не платени сметки, после тоа следува опомена, па следен чекор е најверојатно исклучување ( само незнам на колку не платени сметки ).
Али како и да е многу е тешко да се дојде до таа ситуација.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.286
Поени од реакции
654
Не не мислам дека нема врска. Не те исклучуваат.
Мислам дека праќаат опомена, ама не сум сигурен. Иначе може да се заостанува до 3 не платени сметки, после тоа следува опомена, па следен чекор е најверојатно исклучување ( само незнам на колку не платени сметки ).
Али како и да е многу е тешко да се дојде до таа ситуација.
Fala :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.840
Поени од реакции
15.990
Eve poso ste stari korisnici kazete mi dali ako ne se plati smetkata za internet navreme i ako te isklucat, dali baraat priklucna taksa da se plati..taka nekade procitav pa dali e tocno? :)
Гледај да не дојде до тоа да те исклучат..
Оти после ќе чекаш за да те уклучат исто како на ново да си аплицирал за нет.
Барем така ме информираше вработен во ONE/Germanos..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom