A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Пишувајте тука за безжичниот интернет од космофон
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас мислам дека авторот треба прв да пише нешто:)
Инаку денеска прв пат видов билборд за ова и баш ме интересираа детали, ако знае некој нешто би било убаво да сподели со нас.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
безичен или безжичен?:smir:
онтопик: слушнав реклама, али не се потпирам на безжични :) жица си е жица брат :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Јас за ова разбрав од вас...:toe:
па ајде да видиме што ке излезе
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ова е за 3г мобилни.

Не е за домашни корисници ;)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
ова е за 3г мобилни.

Не е за домашни корисници ;)
Тоа значи дека на лаптопот што ќе си го мкнам со мене во Ск додека студирам можам да го приклучам овој интернет или???
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
Тоа значи дека на лаптопот што ќе си го мкнам со мене во Ск додека студирам можам да го приклучам овој интернет или???
тоа треба да оди вака


е сега мене ми е малку збунка ??
Та нели ако мобилниот е од поновите модели може то -то да вози без овие дополнителни зези?!
мене бар така ме учеа у школо :toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.336
Поени од реакции
18.209
тоа треба да оди вака


е сега мене ми е малку збунка ??
Та нели ако мобилниот е од поновите модели може то -то да вози без овие дополнителни зези?!
мене бар така ме учеа у школо :toe:
Нормално дека мобилните што се 3г мошат да го возат.

Ама како ќе го ставиш овој брз интернет на Лаптоп, ако не преку усб сим картичка?

Да си сурфаш на планина, на пат со 3мбпс на лаптоп е убава работа.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Нормално дека мобилните што се 3г мошат да го возат.

Ама како ќе го ставиш овој брз интернет на Лаптоп, ако не преку усб сим картичка?

Да си сурфаш на планина, на пат со 3мбпс на лаптоп е убава работа.
Мене ова скапо ми стои, на пример пакет од 490 денари имаш 2гб, бесплатен сообраќај, а јас без да downloadiram за околу 4-5 дена ми се собира 2гб, а потоа се плаќа 3ден. -1мб.
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Мене ова скапо ми стои, на пример пакет од 490 денари имаш 2гб, бесплатен сообраќај, а јас без да downloadiram за околу 4-5 дена ми се собира 2гб, а потоа се плаќа 3ден. -1мб.
Не да е скапо,прескапо е и недостапно за просечниот Македонец и неговиот стандард.Инаку во право е armin06 кога вели дека до 1-ви септември MaxADSL имаше таква цена (дури и двојно помала брзина :wink:) за трансфер од 2 GB.Добро тоа,ама малку меѓу редови сега.

Зошто секогаш има "НО" во Македонија...зошто таа цена не остане константна туку важи само 4 месеци,и потоа за тие пари добиваш мизерни 400 MB.И те кубат така цели 20 месеци,зошто како што знам јас овие пакети се само за пост-пејд корисници кои ќе склучат договор за користење на 3G интернет во рок од 2 години,и замислете за тоа го добивате бесплатно 3G USB модемот (подобро не замислувајте :tapp:).

Плус Cosmofon е во прашање...па лесно можат да ти подметнат некоја сметка со некои додатни MB спремни да се помножат со три и да добиеш некоја фина сума денари со 3-4 нули.:nesvest:

За крај поздрав за чекорчето во пробивот на 3G интернетот,на некого навистина ќе му биде од корист за најосновни работи (e-mail & MSN),а торент зависниците ќе почекаат некоја наредна револуција.
Немора да биде утре,задутре,во Октомври :pos2:кога и да е,ама да вреди!!!
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Prvo i osnovno nikoj ne e budala da koristi 3G na PC.Na korisnicite na PostPaid im dadoa 1000 minuti besplatno vreme za 3G razgovori(video call) i ushte ne znam kolku MB za transfer na podatoci - internet.Posle zavrshuvanjeto na promocijata,3g(video call)razgovorite ke chinat 6den./min. Ova se prvichnite informacii shto gi dobiv.
 
С

Спенсер

Гостин
абе викате спор е интернетот на космофон новиов со е, али имаш интернет КАДЕ САКАШ и КОГА САКАШ,е сеа скапо е, епа ако сакаш ке си платиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom