21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Нема грешка бе...досега светот трипати заврши,целата цивилизација беше уништена,и после тоа се изродија луге-муви,како производ на прекумерната радијација.Дрн,дрн јариња.
Воопшто не му верувам на Нострадамус.Човекот си имал некакви халуцинации,кои ете така му текнало да си ги напише,и после некое време,некој сиромав ги зел и си рекол да ги објави и да каже дека ова се предвидувања за крајот од светот.
Сте слушнале за сугестија?...Епа тоа е тоа.Некој кажува дека токму тоа е значењето на списите,медиумите не бомбардираат со тоа,и нашиот мозок не по своја волја,мора да го прифати тоа како точно.
Крај на светот можеби и ке има,ама тоа го знам и без да ми го каже Нострадамус.Само гледајте вести од светот и се ке ви стане јасно.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Ако човештвото изумре, не се грижете, судниот ден нема да биде гламурозна парада со милиони ангели и господ на огнена кочија, ние самите ќе си се испотепаме. Ко шо тргнало, уше се чудам како (ЗОШТО?) сме сеуште живи?

Инаку, back on the subject.

Најверојатно би означило нов чекор во еволуцијата, или ние самите ќе си направиме нешо ново и симболично.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Sooner or later it will happen anyway...Posleden termin e za 5 bilijardi ili biliooni ne se sekavam tocno godini koga celata nasa galaksija "mlecen pat" ke se sudri so "Andromeda" (valda za 5 bilijardi,zosto za sudir na galaksii stanuva zbor) i taka...zaludno ziveeme ako mu ja mozgame i slicno!
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Интересна тема, но како и да е, во некои книги се смета дека оваа цивилизациија е настаната како производ на друга цивилизација, која од старите недоволно развиени народи била гледана како вид на богови, а сето тоа е префрлено во книги меѓу кои спаѓа и библијата, која патем речено успеала да биде прифатена од страна на најголемиот дел од населението на оваа планета баш поради криминалната и пред се владеачки настроена група на луѓе кои себеси се нарекувале господови пратеници, и преку оваа книга успевале да го држат населението неуко и недоволно развиено (а најдобро се контролира оној кој не знае). Затоа, можно е во оваа 2012 година да ги видиме повторно нашите креатори, вистинските креатори. Али, од друга страна пак, бидејќи сето ова е неосновано и не прифатливо на нашите слаби свести, не обрнувајте многу внимание, и играјте си кантер, или палете си свеќи у црква, или пак правете си го се она што ве прави смирени а уште помалце луди... Оставете ги овие теми за оние кои стварно знаат нешто за нив и кои се трудат ако ништо повеќе да дознаат која е причината за постоењето на сите овие знаци, кои ете и после илјадници години остаанлче здрави за да ние можеме да ги најдеме и да се замислиме. И ЗА НАПОМЕНА, НЕ БАРАЈТЕ ТУКА ДОКАЗИ И НЕШТО СЛИЧНО ЗА ДА ПОВЕРУВАТЕ, ДОКОЛКУ ПОСТОЕЈА ДОКАЗИТЕ (КОИ ПАТЕМ РЕЧЕНО И ПОСТОЈАТ, АЛИ ТРЕБА ДА СЕ ПРОСТУДИРААТ И СВАТАТ), ТОГАШ ОВОЈ ПОДФОРУМ ЌЕ СЕ ВИКАШЕ НАУКА А НЕ МИСТЕРИИ, БИДЕЈЌИ СЕКОМУ МУ Е ЈАСНО ДЕКА СЕ ОНА ШТО Е ДОКАЖАНО, СЕ СМЕСТУВА СЕКАДЕ САМО НЕ ВО МИСТЕРИИ... Интересна тема во секој случај, ме заинтересира баш да видиме што ќе се случува во 2012 год. И уште нешто, немој да мислите дека ако вие знаете за ова, тие што треба да знаат не знаат :wink::wink: Баш напротив, тие веќе со години работат на сето ова и се трудат да откријат што е можно повеќе детали, и баш им е гаље ако вие тука се расправате за оваа проблематика. Дури и да дознаат све, бидете сигурни дека нема да ви кажат вас, туку ќе ве остават на милост и немилост на промените што ќе следат, ако следат... Затоа би препорачал, ако веќе сте тука во овој подфорум и ако ве интересираат сите овие работи (а тука сте, самото тоа значи дека ве интересираат само сакате да се праите малце фраери со овие смешни постови што ги прочитав као демек кантер ќе играм, па сакам да ја осетам смртта и бла бла..., внесете се малце повеќе и ќе научите и вие... Сепак јас сум исто човек како вас, и имам ист памет и размислување на човек, кој што целиот свој живот се наоѓа во нови и нови предизвици... Но сепак ми се допаѓа сето ова и велам едно браво за сите оние кои стварно се заангажирале да ни објаснат или барем и малку да ни ја доближат оваа проблематика т.е. мистерија која според мене и токму поради постоење на одредени докази но недоволни, постанала мистерија... Замислете го само ова, до пред 2 000 години постоел некој кој бил толку многу попаметен од вас, што знаел без компјутери, без телескопи и сл. да се ориентира според венера, марс, сонцето, а сепак откако тие исчезнале, ние сме плод од други видови, кои до ден денеска веруваат дека онаму горе, во она бескрајно пространство е само еден БОГ и тој владее со све. Видете колку ние сме заслепени, а сепак им се смееме на оние кои далеку пред нас гледале работи... Размислете си, интересно е :wink::wink::wink:
 
С

Спенсер

Гостин
nikoj ne moze da znae koga ke bide kraj na svetot, ama mislam deka 1:10000000 se sansite toa da bide 2012
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Хммм дури сега ја забележав темава.И ми текна дека пред некое време налетав на едно клипче во врска баш со тоа што го спомна П.Овер,за планетата нибиру.Мислам дека го пастав линкот кон клипчево на некоја друга тема ама не ми текнува :)
[media]http://www.youtube.com/watch?v=U-3RLx_4Y5Y[/media]
еве го ликчево па нека дига ТЕНЗИЈА :):)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
jas mislam deka togas ke dojde do evolucija na celiot narod...site ke ja sfatime greskata i ke se obideme da ja popravime......i togas ke uspeeme da pomineme vo 4ta dimenzija ko visa sila itn itn ali za toa kraj na svetot bas da vi kazam i gajle mi e....Zivotot e ubav....ali svetot ne e.....so mi dojde ideja mozno e da isceznat dosta lugje i tie da pominat u 4ta ta dimenzija hehehe abe so znam....go ziveam zivotot od denes za utre!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
jas mislam deka togas ke dojde do evolucija na celiot narod...site ke ja sfatime greskata i ke se obideme da ja popravime......i togas ke uspeeme da pomineme vo 4ta dimenzija ko visa sila itn itn ali za toa kraj na svetot bas da vi kazam i gajle mi e....Zivotot e ubav....ali svetot ne e.....so mi dojde ideja mozno e da isceznat dosta lugje i tie da pominat u 4ta ta dimenzija hehehe abe so znam....go ziveam zivotot od denes za utre!!
Како успеа да сместиш олку глупости во една целина, уште ти се восхитувам.
Прво и прво: Веќе имаме 4 димензии. Ширина, должина, висина и време.
Второ и второ: Еволуција на целиот народ? Што сакаше да каже авторот? Се сомневам дека знаеш што е тоа еволуција.
Трето и засега последно пошто ме мрзит да ти објаснувам: Ако го живееш животот од денес за утре далеку ќе стигнеш... :tapp:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Хммм дури сега ја забележав темава.И ми текна дека пред некое време налетав на едно клипче во врска баш со тоа што го спомна П.Овер,за планетата нибиру.Мислам дека го пастав линкот кон клипчево на некоја друга тема ама не ми текнува :)
еве го ликчево па нека дига ТЕНЗИЈА :):)
Од се до сега што прочитав на оваа тема, ова ми е најреално и најлогично објаснување за тоа што ќе се случи во 2012. Но сепак, ова не значи КРАЈ НА СВЕТОТ!! Катаклизми се случувале и во минатото, но човечката раса успеала да опстане и да се прилагоди на новонастанатите услови. BE PREPARED!:salut:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
хаха богами сите со рековте е крај на светот абе да ви кажам несто
СИТЕ ЌЕ УМРЕМЕ НЕКОЈ ДЕН!!а кој ??? е тоа Незнам а браво за темава мн интересна и продолжи да истражуваш и да не информираш
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
добра тема!!!
и јас сум читал на повеќе места за таа 2012 година.
сум читал дека ќе дојде апокалипса, на др место сум читал дека ќе дојде Трета Светска Војна, па во таа војна може да биде уништен целиот Свет. Во 2012 јаките држави ќе ги снајдело криза, и послабите ќе сме испраќале помош(накај САД, Италија, Германија, Велика Британија итн)
ама останува само да чекаме и да видиме...
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
Ova e mn jaka tema.Zemete se ja Misti4nata magija na tretiot Rajh.Mn jaka kniga,ne deka ima neso za tretiot rajh,tuku ima objasnuvanje za taa planeta nuburu(ne mi teknue kako se vikase)i neso za taa 2012 god.

iame samo use 5 god.spored 4i4ko Nostradamus zatoa zivej go sekoj den kako da ti e posleden
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
So zborite be eve skoro 2008 sme,uste 4 godini 2012,lugeto od porano na primer vo 1964,vaka se filmale za 2007,togas ke ima ova togas ke ima ona,se si se menja postepeno so ekstramno mala brzina i vo 2012 ke bide isto kako denes,samo sto ke ima podobri koli:)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Malce pogresno e sfateno :D 2012 ne naznacuva kraj na svetot,kako sto razbrav cat pat sto iztrazuvav ke nastane "obnovuvanje" na majkata priroda,bozemski ke go ostvarime prviot kontakt so vonzemjanite koi "se misli" deka ke ni gi resat problemite na zemjata a mozebi i kako sto spomna eden americki general vo dalecnata 1955 "The next war will be interplanetary war.The nations of the earth must someday make a common front against atack by people frome other planets".Prviot znak od Nibiru bi trebalo da go vidime pri krajot na 2009/2010 taka sto bi trebalo da izgleda kako naseto sonce...

Samo vremeto ke kaze dali sme vo pravo ili ne :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
2012 година

2012 Gdinata vo koja zavrsuva kalendarot na maite godina rodenden na sonceto godina na promena na astroloskiot znak godina vo koja zemjata sonceto i centarot na vselenata ke zastanat vo prava linija se ocekuvaat mnogu promeni vo svetot mnogu misterii za prethodnite vakvi slucuvanja
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom