21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
и да додадам според Ностардамус 2012 ке се издигне и древното царстовот на лавот (тоа било Македонија). за овој податок гледав на лејт најт шоу на Миленко на Канал 5. само тоа го знам, не ме прашувајте што и како.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Да да...Ќе се издигне...Т.Е на некој начин Македонија ќе стане некоја си Светска сила...Не се знае што ќе се случи на 21 Декември 2012 година(тогаш завршува календарот на маите-како знаеле и дека 21 е рамноденица????) Поверодостојно е она дека ќе има борба помеѓу доброто и злото,доброто ќе победи и ќе следува доооооолг период на мирот,без војни и препреки...Е сега можно е и нешто лошо да се случи како на пример нешо у тој стил на крај на светот-Армагедон.
Исто така некои претпоставки се и дека ќе имаме контакт со вонземјани и ќе ја усовршиме технологијата на многу високо ниво...
Ова се се` само претпоставки...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ostavi gi pretpostavkite da gi pogledneme faktite koi ke se slucat na astronomski plan a site pretpostavki se baziraat na drevni soznanija sto se slucuvalo posle soncevata godina
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
знам дека се претпоставки, но едно ми е чудно според маите календарот завршува на 21.12.2012 и ние тоа мислиме дека можно да е крај на светот, а според ностардамус од 2010 до 2014 трае трета светска војна, а светото продолжува да постои според него дури до 3797 година.
ај 2012 е блиски дај боже да сме живи и здрави па да видиме што ќе се случи, знаете како велат србите - живи били па видили
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Види...Нострадамус предвидувал само до 2012...Тоа другото низ интернет што гледаш се само некои фаци што мислат ќе ни замачкаат очи...Војна ако има ќе заврши во 2012...И ќе настане мир или пак тогаш ќе настане таа пеколна војна...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
2012 maite zaprele i toa na nivniot kalendar e oznaceno 12 12 12 i13 .. .. spored nekoi 12 e brojot do koga ke vladeat lugeto a13 e broj na bogovite sto znaci deka drug ke vladee so svetot
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Види...Нострадамус предвидувал само до 2012...Тоа другото низ интернет што гледаш се само некои фаци што мислат ќе ни замачкаат очи...Војна ако има ќе заврши во 2012...И ќе настане мир или пак тогаш ќе настане таа пеколна војна...
Пријателе баш и не мислам така има видено и повеќе од 2012 и не е измислено така зборуваат и во филмови и во некој други текстови, не ми стои баш за некое замачкување на очите. ај блиску е 2012 само здравје и живот.
 
D

drle

Гостин
не е далеку ке дојди. да сме здрави и живи па ке видиме. по мое мислење ке биди како и сите други години и то.Ништо повеќе ништо помалку.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Нешто ми вика дека нема да биде...Не знам кај прочитав...Таа промена може и нема да се почувствува многу,но ќе се манифестира со менување на работното место,место на живеење или други поголеми и позначајни промени во секојдневието:)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
novata era ni e na vrata a nie seuste samo spekulirame treba da se poglednat faktite od minatoto sto mu se slucuvalo na svetot vo vakviot period
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Еј, и во 2000-та требаше да се отворат вратите на пеколот и да ни се ебе матер на сите (според календари и разноразни преданија), па еве сме тука, дишеме.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ама никој од вас не ги гледа научните факти. Факт е дека Наса пронашла планета во вселената која се вика Нибиру. Факт е дека таа доаѓа накај нашата планета. во 2010 ќе може да се види со голо око а во 2012 кога ќе навлезе во нашиот соларен систем ќе се сменат половите (shift poles) Тоа ќе резултира со екстра големи цунами, земјотреси, невреме и слично.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Инаку, за 2012 се предвидуваат многу работи (Армагедон, контакт со вонземјани, крај на светот, мир во светот) со што се гледа дека се` бабини-деветини...
Инаку верзија на која што јас лично најмногу верувам дека е точна е онаа за планетата "Nibiru" мислам беше; Оваа планета на тој датум би требало да навлези во траекторијата на сончевиот систем, бла бла и да има катастрофални последици за нашата планета... И демек НАСА сето ова го знае и го чува во тајност.
Пишетe на youtube NIBIRU 2012, ме мрзи сеа да барам...:salut:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Шо и да е,само нека се случи нештоооо!!!!
Оти веке досадно е вака...
Не знам,ја слушнав дека ке настанат промени во ДНКта на човекот,и поради тоа,свеста ке се качи на повисоко ниво и ке се следи долг период на благосостојба за човештвото.
п.с шо се однесуе до мене,може да се уништи цела планета...ама пред тоа да ни даат една недела живот,за онака малце да се расположиме...:vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ја во овие работи верувам 0,000%
Не верувам во натприродното, можда затоа. Ќе си остане се вака како што е, само се секирам заради глобалното затоплување и топењето на ледот :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom