21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
0
Pa cekaj be KAKVA 2012 kakvi bakraci. Ko prvo neli se vika deka takanare4eniot asteroid ,,Apophis,, ke napadne u 2029 pa vo 2036 pak ke dojde za da ne dokrajci?!?! Toa e samo idnina i nikoj spored mene neznae za toa!!!!
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
tecicko напиша:
Pa cekaj be KAKVA 2012 kakvi bakraci. Ko prvo neli se vika deka takanare4eniot asteroid ,,Apophis,, ke napadne u 2029 pa vo 2036 pak ke dojde za da ne dokrajci?!?! Toa e samo idnina i nikoj spored mene neznae za toa!!!!
Хмм, ако веќе удри некој астероид, тогаш како би се вратил да не докрајчи???

Инаку за темата, не не верувам дека тогаш ќе дојде судниот час за човештвото
 
Член од
7 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
0
Crazy напиша:
Хмм, ако веќе удри некој астероид, тогаш како би се вратил да не докрајчи???

Инаку за темата, не не верувам дека тогаш ќе дојде судниот час за човештвото
Abe glej sea u 2019 doaga asteroid istrebuva covecki no nema da ja unisti planetata Zemja ama doaga pak za 7 i ja unistuva!!!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Ево нешто луѓево се припремет за напади од вонземјани:
An Introduction to Planetary Defense
Кузнајт со не чекат.... И колку работи имат шо не ги знајме за „наше добро”. Можда и така треба, зошто ако се знаме ќе настане глобална паника...
Има работи кои подобро е да не се знаат!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Mr.F напиша:
Ево нешто луѓево се припремет за напади од вонземјани:
An Introduction to Planetary Defense
Кузнајт со не чекат.... И колку работи имат шо не ги знајме за „наше добро”. Можда и така треба, зошто ако се знаме ќе настане глобална паника...
Има работи кои подобро е да не се знаат!
Не ти работат линковите. =)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Не се линкови, така е подвлечено. Ама ако ве интересират книгава ево линк ...Има некои делови
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ја читам горнава дискусија и ем се плашам ем па се смешкам.
Истото беше за 2000 година така? Постарите од 12 години сигурно памтат. И шо? За она шо пишуел Нострадамус и маите , имаат тумачено луѓе. Еве Нострадамус пишувал шифрирано и никојпат не користел години. И сеа дошло до некој поклопувања, близначки ово оно. Ами се тоа ако е само чиста коинциденција?И само заплашување?
Сето тоа го знае Бог , за апокалипсата и тавите ствари, и не треба којзнае шо да дискутирате (ме)
Толку
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Не беше 2000, беше 1999. И мислам дека не се зборуваше за крај на светот, туку за трета светска војна. А неможеме да речеме дека не почна, зошто многу работи се случија од тогаш, и започнаа војни кои до ден денес се водат! А за нострадамус незнам, за некои работи дали тој грешел или некој шо дешифрилал згрешил. Само не треба да мислиме многу за иднината зошто и без да сакаме самата доаѓа премногу брзо. Уживајте бе луѓе, радувајте се шо сте се разбудиле денес, шо имате покрив над глава, јадење и пријатели. Сето тоа не задржало многу години во живот, па ќе ја задржи човечката раса и понатаму. Негативни личности и случки постоеле и секогаш ќе постојат!
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
moze ke dojde kraj nekogas, ama blizu ne se gleda sea. a izmegu nostradamus i maite, poprvo bi gi izbral pretskazuvanjata na maite.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Toa sto se slucilo na pocetokot na Maite, sumercite,... ili pak na pocetokot na sozdavanjeto na kalendarot na Maite, istoto toa ke se sluci vo 2012. (moja teorija de)... a mozno e i da napravile zvezdite, planetite itn... edna 360ka koga stignale do 2013 pa ne im se pisuvalo istiot kalendar ponovo. Lolz neznam nisto za temava, samo moja teorija[kako i sekogas]...
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Нели Амеркиканците дигнаа паника за 2000 или како што го нарекоа Y2K Тогаш цел свет се дереше 'КРАЈ НА СВЕТОТ!' и на крај што стана?...ништо
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Ako dojde sudniot cas na zemjata neka dojdee sto mozam da storam :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Импресивно е како Маите погодиле се за ова со календарот, што може да значи апокалипса и крај на светот, а може и ништо да не значи, никој не знае нели... Останува да чекаме, иако сум 80% сигурен дека се ќе си тече по старо...
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Fantom_oh напиша:
Импресивно е како Маите погодиле се за ова со календарот, што може да значи апокалипса и крај на светот, а може и ништо да не значи, никој не знае нели... Останува да чекаме, иако сум 80% сигурен дека се ќе си тече по старо...
jas sum nekade 95% siguren....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom