„Најслаба алка“ со Живкица @ Алфа ТВ

Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Супер е реализирано, а и Живкица си е на место, парите горе долу ОК, а сумата што ја зеде победникот 43000 не е баш мала за наши услови и сигурно во иднина ќе има натпреварувачи кои ќе земат многу повеќе, но и помалку, тоа зависи од нив, се на се ОДЛИЧНО и БРАВО за АЛФА ТВ

Не е лош добра копија е на хрватскиот
само заради тоа што Хрватска многу порано почна со емитување на квизот не значи дека го измислила исто како што не го измисли ни Милионер, до кога со вакви постови за копии :nenene: тие само ја купиле лиценцата од британците пред нас, не измислуваат топла вода
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Јас сум многу задоволен од почетокот на нашата верзија. Живкица е супер, целата реализација е одлична!

Еве линк каде што можете да ја гледате британската Weakest Link, оригиналната верзија според која се правени сите други, што се` уште е во етер.
http://www.youtube.com/user/forten78

Водителката е Anne Robinson и е легендарна по нејзината суровост. Неверојатна е, дефинитивно најдобра. :)
На BBC Entertainment го гледам квизот ,а програмта ја има на MaxTV
 

Е.Шанел

Аn Arтisт
Член од
12 мај 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
Супер квиз :) само што , секогаш водителката ладно се понаша со играчите ...и во хрватската верзија и во нашава ...али ипак квизот е супер
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.466
Супер квиз :) само што , секогаш водителката ладно се понаша со играчите ...и во хрватската верзија и во нашава ...али ипак квизот е супер
Такви се стандардите. Ако можеш, гледај на BBC, телевизијата која го креираше квизот. Да видиш каква е Ен Робинсон :)

п.с. пополнив формулар за учество. Се надевам ќе ме гледате наскоро на малите екрани :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Одличен квиз..али барем да го има 3 пати неделно
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
До сега 2 пати се пријавив и ме немаат викнато. Дур стигнам до таму ќе ми отиде цел кредит на пријавување :(
 
F

FuckYouAll

Гостин
Главна состојка во Молотовиот коктел?
-Водка:pos2::kesa:

Водителката....:vozbud:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Денес, пред околу еден час, на квизов Живкица поставува прашање: покрај витамините, минералите, јаглехидратите и мастите кои други спаѓаат во основните хранливи материи?

Учесникот одговара "Белковини"

Живкица му вели "Не, туку протеини"

Е сега вака навидум можеби изгледа дека не е ништо невообичаено, но ако се знае дека протеини и белковини се зборчиња со исто значење односно синоними испаѓа дека неправедно му го сметаа одговорот како неточен. И порано сум забележал слични грешки на овој квиз.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Денес, пред околу еден час, на квизов Живкица поставува прашање: покрај витамините, минералите, јаглехидратите и мастите кои други спаѓаат во основните хранливи материи?

Учесникот одговара "Белковини"

Живкица му вели "Не, туку протеини"

Е сега вака навидум можеби изгледа дека не е ништо невообичаено, но ако се знае дека протеини и белковини се зборчиња со исто значење односно синоними испаѓа дека неправедно му го сметаа одговорот како неточен. И порано сум забележал слични грешки на овој квиз.
Па шо не се збунил играчот. Еден така незнам за кое прашање беше, рече дека одговорот што го дал е синоним и му го призна. Јас да сум така заминувам од снимање, па да видам после што ќе прават.
Претешки прашања има на квизов. Треба да се полесни, затоа што одговорите мора импулсивно да се даваат. Даваат едвај 20-30 000 ден. еднаш неделно. На ХРТ даваа просечно по 30 000 куни (седум пати повеќе) секој ден. А не се толку тупи натпреварувачите. На тркалото баба Ратка од Троло фазла зеде.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ме нервира квизов. Целиот концепт е океј, се бара знаења од сите подрачја, широки познавања .. Амаа зошто for God sake им е кажано на водителките да се понашаат така и да ги третираат натпреварувачите како да се последната дупка од свиролот. Ми се гади од тој однос и алергичен сум им на тие клише цитати за неуспешните.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Па шо не се збунил играчот. Еден така незнам за кое прашање беше, рече дека одговорот што го дал е синоним и му го призна. Јас да сум така заминувам од снимање, па да видам после што ќе прават.
Леле аман ќе снимаат со некој друг наместо тебе. Што се понашате за џабе ко шерифи.

--- надополнето ---

Амаа зошто for God sake им е кажано на водителките да се понашаат така и да ги третираат натпреварувачите како да се последната дупка од свиролот. Ми се гади од тој однос и алергичен сум им на тие клише цитати за неуспешните.
Затоа што тоа ја зголемува гледаноста. Квизот само што се појави во Британија му се закануваше на Милионер со популарност. И ова се должеше токму ради стилот на водителката. Им зборела на натпреварувачите "Вие имате ли прво одд завршено?" и нешто слично.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
абе ги изпрашуваат, пример, кој си кај живееш ова тоа....КАДЕ РАБОТИШ, КАКОВ ФАКУЛТЕТ ИМАШ ЗАВРШЕНО - завршив микробиологија....ок....ШТО ПРАВИШ ВО СЛОБОДНО ВРМЕ - гледам филмови .... ахахммм....
- микробиологија велиш - еве ти прашања на тебе од историја
- гледаш филмови - еве ти прашања тебе од спорт

не велам дека тоа е пресуден фактор, но нечесно ги намалуваат шансите на натпреварувачите
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ми се допаѓа и квизот и водителката. Не бидете буквалисти, таков е концептот, а е пресликан во оригиналост до секога детал. Браво за продукцијата или тв, зависи кој го работи.
Го глеам скоро секоја недела.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
абе ги изпрашуваат, пример, кој си кај живееш ова тоа....КАДЕ РАБОТИШ, КАКОВ ФАКУЛТЕТ ИМАШ ЗАВРШЕНО - завршив микробиологија....ок....ШТО ПРАВИШ ВО СЛОБОДНО ВРМЕ - гледам филмови .... ахахммм....
- микробиологија велиш - еве ти прашања на тебе од историја
- гледаш филмови - еве ти прашања тебе од спорт

не велам дека тоа е пресуден фактор, но нечесно ги намалуваат шансите на натпреварувачите
Па ајде да не се натпреваруваат ич, одма парите да им ги дадат на рака..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Општо концептот на Најслаба Алка е идиотски - можеби единствениот квиз кај што можеш да испаднеш ако премногу знаеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom