„Најслаба алка“ со Живкица @ Алфа ТВ

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637

Живкица во квизот "Најслаба карика"

По две годишна пауза, чекајќи ја вистинската понуда, Живкица Ѓурчиновска се враќа на Тв екраните како домаќинка на квизот "Најслаба карика", на телевизија "Алфа". Популарниот квиз кој е производ на англиската мрежа Би-Би-Си, наскоро стартува на "Алфа", која ги откупи правата за емитување во Македонија.
Живкица вели дека се радува што се враќа на својата матична професија, телевизијата. Подготовките на сценографијата и изборот на учесници се во тек, а квизот стартува наскоро. Според неа, сарказмот и специфичната смисла на хумор што го поседува ќе и помогнат да го направуи квизот интересен за гледачите.
- Ме немаше долго на телевизија, ја чекав вистинската понуда. "Алфа ТВ" со одличниот тим, и високата техничка подготвеност ги исполни моите критериуми и се најдовме на иста бранова должина. Моите пријатели се шегуваат дека во овој квиз треба да бидам "кучка", но јас мислам дека само треба да бидам саркастична и да го употребам мојот препознатлив смисол за хумор. Ова е светски бренд, и сигурна сум дека како проект одлично ќе ми легне", ни откри Живкица.
Живкица е присутна во телевизискиот етер повеќе од 15 години. Меѓу неколкуте проекти на кои сме ја гледале на Македонската телевизија, се издввои со музичката емисија "Мислам дека имаме хит". Откако ја напушти МТВ, ги водеше емисиите "Моменти" и "Ноу лимитс". Веќе седум години ја слушаме во улогата на Леа, на "Сити радио", секој работен ден од 12 до 14 часот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Каква црвна Живкица, уште ли е на тв гревот? :pos2:

Мисли дека е суперстар, а до вчера на вардар се бањаше !!!

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ајде... почнаа и тука да оранизираат нешто такво? Ќе видиме колку ќе биде сериозно и добро. Како и да е сигурно ќе биде подобро од милионер... Или со овај народ тешко :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.229
Поени од реакции
45.343
аиххх, женава беше ко хеклер, имаше способност да испали по 300 збора у секунда :)
Добар квиз у секој случај, ќе си го споредувам знаењето со учесниците. :P
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Банка :))


Жими све Живкица најмногу потсеќа на хрватската водителкиа

+за Алфа
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
па уште ова фалеше, веројатно едно од ретките со поасално сценарио...

ќе си го споредувам знаењето со учесниците. :P
па боље така него ли да се замарам да ја пунам касата и пак да не ја допунам од писмените, а и на крај постои можност да ме шутнат договорено ради страв :tv:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ќе биде интересно ако има добри натпреварувачи(не да примаат и штуро и сакато ко на Милионер) И да Живкица највеќе наликува на таа од ХРТ.
Браво за Алфа,прераснува во една од најдобрите телевизии во Македонија.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
За ова ќе се пријавам пошо ми е класичен концепт на квиз, а не ко Милионер да водам муебети со Трендо.
Ако знае некој каде,кога,кај кого да се јавам или пријавам нека пиши тука.
Време е за пари:zlo:
 
T

Tetro

Гостин
Биче интересантно. Сакал да сум се пријавуел на нешто вакво. :salut:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Мислам дека пријателите на Живкица имале право кога и кажале дека треба да е "кучка" :pos2:
Она може наликува на таа од ХТВ водителката меѓутоа тоа е само физичкиот изглед , таа од хтв си е кучкетина права а таква и треба за ова шоу ,додека живкица е само маченце :tv:
А и ќе треба да го направат подот кај што ќе стои Живкица потврд затоа што пудрата што ја става ќе тежи повеќе од сите натпреварувачи заедно :pos2:
Како и да е ,со кој и да е ,супер е и браво за Алфа
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Само треба да биде и безобразно цинична со учесниците....ако сакаат бар малце да ги достигнат хрватите!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За ова ќе се пријавам пошо ми е класичен концепт на квиз, а не ко Милионер да водам муебети со Трендо.
Ако знае некој каде,кога,кај кого да се јавам или пријавам нека пиши тука.
Време е за пари:zlo:
Одиме заедно, нема да се исфрламе до крај:)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Одиме заедно, нема да се исфрламе до крај:)

А после ... ко баскет пред 10 години што игравме. Ја од 5-0 за мене, до 6-5 за тебе ... само сеа со сменети улоги :devil3:


И ти ако победиш парите нема да ти ги дадат :pos::pos::pos:
 
П

Паган-др

Гостин
Интересен квиз, уште Живкица да го одигра своето ко што е на Хрватскиот. Се надевам дека ќе биде нешто интересно за гледање.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Јебемлига, као успеаа иста, идентична да ја ископаат као на ХРТ, јебемлига?!?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom