„Најслаба алка“ со Живкица @ Алфа ТВ

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Алфа ваква, Алфа онаква .. ете ја, се рангира добро во Македонија. Со фудбалот, со емисиите, филмовите .. браво!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Општо концептот на Најслаба Алка е идиотски - можеби единствениот квиз кај што можеш да испаднеш ако премногу знаеш.
Држи вода и ова. Мене ме нервира тој концепт на омаловажување на учесниците. Ама во ситуација кога немаме ниту еден друг квиз и ова го гледам.
:eek:ftopic: Аватаров ти е закон!..:)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Добар е квизот и водителката е баш погодена. Саркастична, ставена таму за да ги нревира играчите. Кога посатвува прашања и понудува помеѓу два точни одговори, натпреварувачите секогаш го избираат погрешниот.

беше крај.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Држи вода и ова. Мене ме нервира тој концепт на омаловажување на учесниците. Ама во ситуација кога немаме ниту еден друг квиз и ова го гледам.
:eek:ftopic: Аватаров ти е закон!..:)
Ама некои заслужуваат ремет...
..основни работи незнаат, а се бледат на телевизија.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ама некои заслужуваат ремет...
..основни работи незнаат, а се бледат на телевизија.
Абе нормално дека во квиз се тресат зелени, ама овде се омаловажува буквално секој и тој што разбира и тој што не разбира, мада Жиле може да се рече дури и дека е фина споредено со хрватицава.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Абе нормално дека во квиз се тресат зелени, ама овде се омаловажува буквално секој и тој што разбира и тој што не разбира, мада Жиле може да се рече дури и дека е фина споредено со хрватицава.
Незнам, за мене океј е квизот, барем поинаков е од другите стандард квизови.
Кога го гледав на ХРТ на почеток малце ми беше дебилно тоа што го прави водителката, но после се газев од смеа, после секој круг имаше “затка“ за натпреварувачите :))
Штета го укинаа ..
А на Алфа штета што само еднаш неделно иде.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Се чудам како до сега некој не ја излупа.Ова името како да го добила пошто "гази на живци".
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Жиле е ТоБ. Бев на снимање во неделата. Цело време е опуштена, пријателски расположена. Неверојатно е како кога режијата ќе каже „снимање“ одеднаш влегува во улогата на водителка која ги нервира и натпреварувачите и гледачите.

Сите мои фанови може да ме гледаат на 18ти март. Пред концертот на имењакот ми Зен :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.260
Поени од реакции
27.641
Жиле неможе со онаа хрватицата. Таа жена сечеше во вистинска смисла со сарказамот.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Може не е совршена, ама со секоја емисија е сѐ подобра. Сега е веќе многу поостра и побрза. Јас мислам дека нашава верзија е сосема добра.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Добар е квизот и водителката е баш погодена. Саркастична, ставена таму за да ги нревира играчите. Кога посатвува прашања и понудува помеѓу два точни одговори, натпреварувачите секогаш го избираат погрешниот.

беше крај.
Незнам како го преживеав Бемудскиот триаголник :pos: :pos: :pos:
Таман да тргнам за да прославам Нова Година и го загледав квизов, и кога ја видов што одговори за малку немаше ни да ја доживеам новата 2011 :pos: :pos:
Не ми се веруваше дека е сериозна...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Жиле е ТоБ. Бев на снимање во неделата. Цело време е опуштена, пријателски расположена. Неверојатно е како кога режијата ќе каже „снимање“ одеднаш влегува во улогата на водителка која ги нервира и натпреварувачите и гледачите.

Сите мои фанови може да ме гледаат на 18ти март. Пред концертот на имењакот ми Зен :)
Леле се натпреваруваше? И? Многу касно бе 18ти март.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Малку порано отиде емисијата со мене. Кој ме гледаше ТоБ, кој не, може да ме гледа на репризите: недела од 18:00, понеделник 15:10, среда 00:45
 
T

Tetro

Гостин
Јас ја фатив, ама малку подоцна и имав доста прекини, па не го гледав кругот каде те шутнаа. :(
Кое прашање го утна бе, нешто за дрога те прашувале? Е така е кога не се едуцираш за дрогите. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom