Што читате во моментов? (со фотографија)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Вчерашниот свет-Штефан Цвајг.
Која нарација мајсторски ја шиба човеков, да ти се присака да живееш во неговото време и времето кое го опишува (сем војните нормално, тогаш било лошо многу) :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316


Не знам дали е до преводот или до книгата ама првиве 60 страни ги читам 6 дена и едноставно се изморувам кога читам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819

Замина и Кундера. Исклучително голем голем лик. Може не е соодветна темава, ама да се надоврзам на вот, една од појаките книги кои ги имам прочитано во животов, беше токму таа за која имаше објава.
 
  • Тажно
Reactions: wot

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017


Не знам дали е до преводот или до книгата ама првиве 60 страни ги читам 6 дена и едноставно се изморувам кога читам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Чив е преводот? Инаку, на изданието од Табернакул имаше убаво пишано за книгава и парафразирам: искуството со книгава е како замонашување, првите 100 страни тешко се читаат, а после се навикнува на ритамот.

Замина и Кундера. Исклучително голем голем лик. Може не е соодветна темава, ама да се надоврзам на вот, една од појаките книги кои ги имам прочитано во животов, беше токму таа за која имаше објава.
Па, ок. На 94 години. :) Се изнаживеа.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Чив е преводот? Инаку, на изданието од Табернакул имаше убаво пишано за книгава и парафразирам: искуството со книгава е како замонашување, првите 100 страни тешко се читаат, а после се навикнува на ритамот.


Па, ок. На 94 години. :) Се изнаживеа.
Издавач е Арс Ламина а ја има преведено Марија Грација Цветковска.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968


Не знам дали е до преводот или до книгата ама првиве 60 страни ги читам 6 дена и едноставно се изморувам кога читам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
земи фукоово клатно да му ја читаш па дојди да збориме овие муабети - за колку страни, колку дена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom