Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Radiohead - Sail to the Moon

лонг стори шорт - топ бенд рејдиохед, нема ден без нив.
Кога ја слушам Сејл ту д мун јас едноставно се исклучувам, заборавам на сите проблеми, обврски и на се што е околу мене. (во моментот додека тера песната, не сум некоја неодговорна личност :D )
Патувам низ среќни моменти, среќни моменти...

Еден од ретките бендови кои можам да ги слушам 24/7.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Nine Inch Nails-All time low
Не секоја песна буди емоции, нали, а и расположеноста не ми ја диктира музиката, музиката ми ја диктира расположеноста.
Ане ми го покажа ова од спремањето за новата турнеја, и си ја слушам цел ден целата верзија. Така рандом.
Песната е од новиот албум. И тоа.
И мама ја поздравувам воедно.
Ве сакам сите.
Фала.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
MARILYN MANSON :: This Is Halloween
kooperativa ај збор два околу песнава, за да ја почниме темава со убо, според правилата.
да, во право си, ........ еве збор два за еден од најконтраверзните пеачи на денешницата. ја има мојата огромна почит, човек кој како прво е многу интелигентен и покрај неговиот неконвенционален изглед. скоро и да нема песна од него која не ми е во омилени, затоа и редовно е на листата, али во овој момент едноставно сакав малку повеќе бас, да ми го раздрма газот, па се одлучив за оваа песна. спотот саркастично сам ја открива приказната на песната, како се однесуваме за време на празникот, имагинарно и весело, без страв од стандардните страшила. ;)
 
W

Werther

Гостин
Леонард Коен, The Future -- Фолк Рок албум, издаден 1992 година, 9 песни има на албумот.

1. "Тhe Future"
2. "Waiting for the Miracle"
3. "Be for Real"
4. "Closing Time"
5. "Anthem"
6. "Democracy"
7. "Light as the Breeze"
8. "Always"
9. "Tacoma Trailer"

 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Случајно ја слушнав на ТВ прегеска, а одамна ја немав слушнато,сто пати ја ислушав, уште малку само ќе почне да се стиска риплеј копчето.
Phil Collins-In the air tonight
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Мило ми е што тргна темата, но не ми е мило што морав да ви ги корегирам постовите :D
Значи не објавувајте медиа, туку текст линкови (како што ви ги променив) за полесно отворање на темата, било преку мобилен, било тука.
Другото ептен ми се допаѓа и е тамански.

Инаку слушам Unkle-Lonely Soul
Се прибрав од чаршија и онака ми текна рандома на песнава. Ја зачекав во Мисфитс серијата и од тука ми направи филинг.Претходно сум ја поминал кроз преслушување на бендов, но не сум ја запаметил како што доликува. Страшно добра песна, особено за ноќна вожња.

п.с избришани се 3 постови од темата. Двата не исполнуваа ниту едно правило, другиот беше малку офтопик :)
Продолжете со исто темпо.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
малку од сабајле да ме раздрма, moonspell. дечкиве беа и во ск на таксират и супер звучат во живо. ова е еден од нивните поинтересни албуми irreligious
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
James Arthur - Wrecking ball (Miley Syrus cover)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4TvQmcUY4EQ

Оваа преработка е доказ како две песни може да звучат толку различно. Откако го гледав оригиналниот спот, се заблагодарив што не сум дете, пошто ќе останев со трауми од детството. Песната во суштина не е лоша, има интересен текст, барем мене ми се свиѓа, ама не можев да ја слушам заради Мајли. Едноставно девојката ептен ми се одмили последниве месец дена. Не дека сум ја слушала, али ја знаев и не и обраќав внимание, ја знаев како Хана Монтана и толку. Ниедна песна не и знаев, се додека не настапи на WMA. Се израдував кога вчера ја чув преработкава, цело време ја слушам, каков глас, какви емоции внесува човекот, мило ми е што можам сега да си ја слушам песната без да се нервирам.:icon_mrgr:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Secret Garden-Nocturne

Aj чкрапни збор два за линковите. И друг пат пастирај ги во текст линк формат. Сега ќе средам јас :)

MajMyH

Турвиор
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.326
Го пишуваш името и насловот на песната, ги селектираш и потоа стегаш на знакот за да вметниш линк. И само означуваш внеси и тоа е тоа.
Неправилно си ја направила оваа работа но се надевам дека добро објаснив :)
Во иднина практикувај ја и добре дојде во темата.

п.с чкрапни и збор два околу песната

Хоуп

turvior
 

Kajgana Shop

На врв Bottom