Што слушаме во моментот? (Читај правила)

W

Werther

Гостин
The Sistres of Mercy - Floodland, Gothic Masterpiece. Издаден 1987, осум песни, плус две бонус песни се наоѓаат на албумот.

1. "Dominion/Mother Russia"
2. "Flood I"
3. "Lucretia My Reflection"
4. "1959"
5. "This Corrosion"
6. "Flood II"
7. "Driven Like the Snow"
8. "Neverland (a fragment)"
9. "Torch" (Bonus)
10. "Colours" (Bonus)

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Најновиот албум на Brigand, бенд од Србија. Живеам со фронтменот Велибор Николиќ кој го имаше објавено албумот на фб пред 5 минути за симнување. Албум кој го чекав така подолг период.
Моментално оди првата песна со наслов Волео сам те која не ме изненади, туку само ми потврди дека чекањето вредело. :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Plavi orkestar - Odlazim

Моментално оваа, додека завршам ќе почне друга ама нема врска.
Песниве од нив ме потсеќаат на една касета што татко ми ја пушташе нонстоп во кола, претежно кога одевме кај роднини што живеат во другиот дел од државава. Имаше едни многу фраерски црни наочари за сонце, ќе си ги ставеше, пушташе касета и тргнувавме. :)
Мислам дека ју песниве се први што сум ги слушала, и тоа доста често, зошто Каја и Суада ги знаев напамет после неколку години кога ги слушнав, а не ни знаев кои се песните уствари. :D
Како и да е, ги сакам ју групиве. :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
Tom Jones - Hard To Handle - RARE 1969


The Rascals & Tom Jones - In the Midnight Hour (Live 1970)

Tom Jones - I Gotta Find My Baby

Ireal ај ѕирни ги неколкуте правила, не се тешки :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Moonspell-Memorial
Се потсеќам на едни времиња кога се чувствував бестрашно додека го слушав албумов. :)

Обично кога одам сам навечер се плашам од темнината. Ама со слушалки на уши и овој албум пуштен на мп3 плеерот, темнината се плашеше од мене. :P
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.647
Поени од реакции
11.639
The Grid - Diablo

Леле си ја најдов омилената од средно, класниот го прашував за превод од француски за делот "tout feu tout flamme" на што ми одговори дека значело - "сето оган, сето пламен" :)

Encore- Le Disc Jockey
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.665
Поени од реакции
21.729
Една од најубавите all time транс траки што сум ги слушнал. И после неколку месеци не ми е здосадена и не ми е излезена од глава. Рускиот ди џеј Бобина и вокалот на Бетси Ларкин

Bobina feat Betsie Larkin-You belong to me
 

Kajgana Shop

На врв Bottom