Што научивме од филмовите?

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.494
Поени од реакции
1.909
Просечниот Американец е смртно загрижен за правата на Арапите во Арапските земји, додека оние Арапи во Америка ги гледа како потенцијални терористи!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
6.910
Поени од реакции
2.893
Фамозното нокаутирање со допирање со двете раце во грбот на непријателот...
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.962
Американец влегува во Русија и со еден шаржер го тепа пола спецназ , го извлекува заробеникот и со хеликоптер се вракаат во америка среќни и весели :tapp:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.078
Сите писатели – се богати, сите издавачки компании – се гламурни, сите уметници имаат големи, привлечни, добро осветлени студија на последниот кат од зградата.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.804
Поени од реакции
2.623
треба да се отвори тема, што научивме од шпанските серии

од шпанските серии научивме дека постојат и турски серии а од турските научивме дека постојат индиски серии итн...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.476
Доколку се случи авионска несреќа и авионот се сруши на пуст остров секогаш преживува најјаката цура во авионот

:pos:
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
666
Полицијата секогаш последна стига на местото на злосторството.
Америчкото знаме во сите моќни сцени мора да го има бар на момент, да се знае чија кујча мрсно јаде. Русите се мафијаши, славјанките проститутки, французинките дами, кинезите каратисти.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.798
Поени од реакции
14.409
LETS GOU..... (само овие два збора ги запомнив од тие амеро-вестерни)
вика - водичот,маршалот,капетанот, го наместува шеширот на главата,ја подига левата рака, со десната ги повлекува уздите а со мамузите го шиба коњот во меот и дига прашина позади него...и, и другите тргаат и филмот продолжува.
-----------
Е ама тогаш бев зелен и правев винчестерки и колтови Svis i Veson од багрем-гранки.
 
Ч

Чај

Гостин
Во хорор филмовите чудовиштето со скршени нозе, распаран стомак и куцајќи со 2 чекори во минута секогаш ја стигнува жртвата.
Во акционите филмови, и Усеин болт да трча, пак не може да ги стигне криминалците и исчезнуваат во непознат правец. Истрагата е во тек.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Дека машкото никогаш не го вади кога свршува и дека двајцата главни ликови мора да се топ модели во коишто цел филм има искра помеѓу нив и женскиот лип мора да ги гризе усните додека зборува со него од коишто знаеш дека на пола филм ќе има некоја урнебесна сцена со дуплери и уствари веќе ти го гледаш филмот заради таа сцена, а не дека стварно нешто те привлекол.........
 
На врв Bottom