Што научивме од филмовите?

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.066
Дека стално американците испаѓаат добри.
плус,
иако Американците прават лоши работи, како бомбардирање на непознати земји, сепак има некој со морал што му се споротиставува на тоа и на крајот секогаш е во право
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
2.102
1. Во американските акциони филмови пиштолот има бесконечно куршуми. (Нема менување на рамка со куршуми).
2. При бркотница со коли без застанување има префрлување од една во друга кола...Или пак некој со кола брка некој со камион се фаќа за задниот дел од камионот оди под приколка и стигнува до вратата од совозачкото место...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.266
Поени од реакции
3.481
Пар после секс не стануваат од кревет без да се обвиткаат со чаршав. Се десило ли ова некому во реалноста бе?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.871
Поени од реакции
19.789
Пребарувајќи на нет податоци за филмови од 2014 налетав на ова: These 8 Characters Are Definitely Going to Die. Според авторите од dorkly.com , овие 8 лика во филмовите задолжително умираат:

:pos::pos::pos:
Се сеќавате ли на некој друг лик кој најчесто умира (освен Кени од Саут Парк :pos:)?

Би сакал темава да ја искористиме и за сите филмски ситуации кои ви изгледале предвидливо и сите филмски стереотипи кои ќе ви паднат на памет. Бујрум!
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
кога поручник додира вратна жила, увек жртва је мртва...али ако поручник из прве додирне жила на длану ондак жртва преживи..најверојатно биќе најсречнија у свет преживеча жртва :))
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
Deka e ubavo da se gledat filmovi :D
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
2.102
Холивудските акциони филмови којшто се копија еден на друг...

1. Еден човек со пиштол од калибар 7,65mm може да убие банда од 10 души вооружени со ем шеснајски... Или пак други варијанти со голи раце е ама на еден со молскавична брзина му ја одзема М-16 ката и останатите комплет сите ги убива...

2. Еден човек со голи раце може да се тепа со банда од 10 души со шипки...

3. На растојание од 2 метри главниот актер со молскавична брзина го одзема пиштолот од противникот којшто со минути го држи на нишан...

4. 10 души со шипки никогаш не се решаваат против самиот да го удираат истовремено... Сите чекаат „ферка“ еден по еден...

5. Главните актери кога ги мачат врзани со рацете назад зад стол успеваат да се одврзат, или да ја скинат ортомата... И колку да ги испрашуваш ништо не кажуваат, а споредните врзани со второ прашување веднаш се кажуваат и ги предаваат своите ортаци...

6. Филмски грешки - Некогаш од еден испукан куршум од пиштол двајца души паѓаат...

7. Колите, гумите кај главните актери се отпорни и на куршуми со најголем калибар, (митралези, пушкомитралези) па дури и на тешката артилерија... А пак кај споредните улоги колите, гумите се средуваат со еден два куршуми...

8. Сам американец „(епски јунак“) може да се бори против цела армија дури и од најголемите армии како на пример Рамбо против цел Виетнам, Американски нинџа против илјадници Јапонци, на фиомот Златно око Пирс броснан се бори против цела Советска армија, Мајкл Дудикоф против цела Ирачка војска на филмот Човечки штит од 1991 година...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
2.102
Ова научивме од Холивудските филмови:

93374406_1656113727860286_9089500706557132800_n.jpg


93653148_1655878494550476_1919514957251084288_o.jpg

Да ви ебам таа пропагандата америчка, и перењето мозок и продавањето муда за бубрези...
 
На врв Bottom