Што мислат вашите родители за музиката што ја слушате?

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Nekogas mi zborat koga ke pustam mnogu glasno(a skoro sekogas pustam taka).Mi vikaat kako mozes ovie da gi slusas pa ova ne e muzika,samo se derat ovie i :blabla::blabla::blabla:.Ama oni sto sakaat mozat da si zborat jas pak po moe si teram.:vozbud:
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Кај мене татко ми слуша исто како мене музика... така да со него е супер ама мама кога ке го слушне Technoto ми вика одма да намалам хехехехехe
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
И мајка ми го слуша тоа шо ја го слушам така да неам проблем. :)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ne im smeta muzikata sho ja slusham jas , tuku opshto im smeta sekakva muzika i stalno samo mi doagjaat vo soba za da namalam..Dodusha ova majka mi pravi , a tatko mi mi veli : "Ti si devojce treba da slushash posmirena muzika , ova mnogu e agresivno " ?!?!?!?!:tapp: ...
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Веќе ништо...пред неколку години ми викаа како можам да слушам тоа вакво било такво било..што знам..ама се навикнаја сега може некад само да ми влезе у соба и да ми намали музика..ништо повеке..или да даде некој коментар у смисла "оваа е само драње" а ако е готик..е тогаш завивање било..
Ама ако е пуштено нешто као пинк флојд , лед зепелин, ролинг стоунс,дип парпл е тогаш само позитивни коментари зашто и тие слушале тоа..."на времето":eek:jea:
 
B

black angel

Гостин
mene majkami mi vika:dosta so tie crni mantili pardon alista,dosta so tie deracite me vadat od pamet ili so toj sto misli na umiranje(misli na him-join me in death)
 

maca*

DaRk InSiDe
Член од
7 август 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
mene mi viket: so gi slusas tie ne peet tie se deret. i aj kazi mi so gleas ubo vo ta muzika..... (gospod da cuvat)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Татко ми секад ми вика да намалам али понекад му се смачува и почнува да ми се дере..бла бла...како таа музика ја слушале ѓаволите...ја не смеам да бидам како нив...сум забегувала...оф Лелееееееее,а и мајка ми истото
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Кој ги шиша, што сакам ќе слушам, тоа си е моја работа.

А не ми викаат ова е лошо, тоа не. Важно музика да е :)
 
Член од
9 август 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
my father

кај мене татко ми дига бунт и тој како и сите други родители мисли дека тоа што јас го слушам е чисто срање но наоѓеме еден компромис јас ја ценам музиката од 60s 70s 80s а тој мора да го почитува тоа што јас го слушам
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
па на таткоми му иде да ме бапне од зема
 

pojma_nemam

Пиво
Член од
27 јуни 2007
Мислења
288
Поени од реакции
1
не и се свиѓа музиката ама ништо не ми викат да престанам да слушам или нешто слично секој си има свој вкус барем они така викат
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не ми прават ич проблеми за тоа мислат дека ми одговара со стилот и слично.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
хм почесто ја му мрчам на тате ради неговите гајди:)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Нема што они да мрчат за нешто лично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom