Што мислат вашите родители за музиката што ја слушате?

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa ne mi se mesa nikoj, zasto toa e moj izbor kako sto ja ne i se mesam na majka mi za Kemal Monteno i Zdravko Colic so koi mi se kaci na glava taka i ona ne mi se mesa, ja prifakaa ova muzika mada znam deka ne i se sviga, a sestra mi onaka ja slusa do nekoi granici:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Мрчат......ништо не мислат ги нервира им иде на живци ме бркаат од соби ми кријат звучници.
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
pa nisto se soglasuvaat da gi slusam led zeppelin, pink floyd,the doors i dr. rk bendovi ,a za metallica i iron maiden ic nejkat ni da slusnat
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Мајками редовно кога слушам прегласно доаѓа во соба и гаси и ситем и се од струја, и одвреме на време знае да искоментира "ова не емузика ова е само дрндање" а ако е нешто што и се допаѓа како на пример come as you are-nirvana ме тера да ја пуштам.

А татко-ми има поделени мислења не му се свиѓа металика биле преагресивни ама ги сака green day ама мисли и дека курт добри песни напишал( чале ми је био роекер на времето).

Ама ќе издвојам една работа што ни ја кажа на мене и братми и тоа пред е месеца мислам: БАШ МИ Е МИЛО ШТО СЛУШАТЕ КВАЛИТЕТНА МУЗИКА ТОА МНОГУ МЕ РАДУВА-НО ЖАЛ МИ Е ШТО ПОМАЛКУ ПОРАДИ ТОА СТЕ ИСФРЛЕНИ ОД СЕКОЈДНЕВИЕТО!!
Интересно:nesvest:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
mnogu ubavi raboti mislat ... pogotovo doma koga ke roknam nesto u stilot na dimmu borgir - kings of the carnival creation ili cradle of filth - nemesis ... ili da ne zboram za silencer - death-pierce me ... kakvi ubavi raboti mislat za mene samo ... :) ... a inace za metallica , iron maiden , aerosmith , gnr , bon jovi .... nema gajle , mozam na raat da si slusam :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ко ке слушам србизми татко ми иди во соба кај мене со шишето ракија под мишка и 2 чаши:pos:..
Сеир на страна. Нема што да ми се мешаат што ми се бендисува тоа ке слушам јас, обично тоа е тивко, а ако мрчат може да слушаат и тие заедно со цело маало.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
мајка ми овде онде ми збори и се крсти од мојата музика, поготово кога ке види спот од Cradle или Marylin :) а татко ми ич не му чуе :)
па од прилика тое е и кај мене :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Мама ја научив да го свири виолина делот на Evenfall....and she liked it :)
 

k3x

I Laugh In The Face Of Danger
Член од
11 јуни 2007
Мислења
180
Поени од реакции
1
Koga ne sum sam doma si slusham sekad na slushalki i nikad ne sum imal problemi za toa :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не се замешала,промрчела или пак да ме критикува поради тоа што го слушам.Може само да искоментира нешто во стилот:еј ова е добра песна или нешто така,ама не ми збори многу многу.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
„Синко на што личи тоа „тупц тупц“ намали таму, неможам главава ми пукна.“
А кога ќе пуштам некад Jean Michel Jarre ради релаксација, ќе речат „ааа синко браво, ова е веќе електронска музика“.
А воглавно за трансот све најлошо зборат. :pos:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
кога пуштам нешто од поновава музика(рок, панк, сеедно)мајка ми вришти, намалува, и се жали кај татко ми, кој господ да ми го чува, не прави воопшто проблеми.Ама затоа и јас ги фаќам на сентименти, па им пуштам Абба, Бони М, стари ју рок песни, а ако го пуштам Елвис, е тогаш мислам дека ништо нема да ми забранат.Барем Тате:)
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Мрчат моите дома дека сум слушар рап.. Ама ич не ги тркалам. Не може некој да ми кажува каква музика да слушам
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
mene mi vikat, so e ova, ova ne e muzika, ova e vristenje na mikrofon, ama ke ti pomine kejfot. Yeah Right
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
татко ми ми мрчи ако ми слушне нешто што него не му се свиѓа и почнува да мрчи...
-зашто ова слушаш?
-што има убаво во оваа музика?... бла бла
кога има транс нешто, drum n base и неккоја таква музика не ми вика ништо зашто и он дома слуша најгласно тоа...
мајка ми ништо не ми збори..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom