Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Многу глуп начин на живот и задоволување нагони. Ептен. И мувањето некогаш ќе заврши, зошто би одвоил време за тоа? И врската завршува, и филм завршува... Се’ си имат свој крај (само виршлата и колбасот имет два краја). И немат врска дека било полесно да кажиш промискуитетни и така натака шо имаш наброено, туку така делуваат, а богами и со право.
Не знам дали би сакал да имам нешто со некоја која шета од уста на уста за да задоволи нагони, без сериозност и без желба за врска, каква и да е, колку и да трае. За задоволување нагони имат посебни установи - кај нас в село ги викаме јавни куќи.


Врската е компромис. Има свои предности и маани, ама во секој случај е степен над мувањето. Ако не си за мажење воопшто, „'till death does you apart“ ко шо викаш, зошо не се замонашиш и да задоволуваш нагони со маслинка во чаша и свеќа од пеес денари?

Да, знам дека е подруго чувството со човек. Јас сакам стабилност и каква-таква врска, а мување и one night stand се во втор план.

И на темава уште да одговорам во една црта - Мувачиците немаат верност и чувства за да бидат нечии девојки. Ќе шетет од муце на муце дур не сфатет шо е поарно, шо во доста голем број случаи е касно, кога веќе самите стекнале одреден имиџ во очите на околината.
Прв болд -> И животот ќе заврши, зошто не се убиеме веднаш?!

втор болд -> Можеби за виршлата, ама човечката глупост па нема крај...

трет болд -> Кај мене во село нема јавна куќа, ама за задоволување нагони не треба да плаќаш, само иди кај Мица меракликата. Таква у секое село има, вие плаќате?

четврт болд -> Зашо не сака, како шо ти сакаш стабилност пред мување, она сака мување пред маслинки. Плус иам чуено дека Мартини не пие.

петти болд -> Конечно Фантоме кажа нешто умно. Можеби не е точно, но барем е став кој вреди да се разгледа. Јас лично би се сложил со тебе за ова.

Те разбирам идеално од какви побуди го пишуваш постот, и не можам да кажам дека не требало да го сториш тоа, бидејќи и сам сум правел слични испади, ама човеку, не можам да се сложам, особено не со поттекстот кој се провлекува со нота на егоцентризам. Ма не е тоа нота, тоа е цела симфонија од чувства на повисока вредност.

Како што реков, во адолесцентските години добро е да се практикува менување на партнери (секако со голема претпазливост) особено во делот “мување“ зашто така се откриваме себе си, дознаваме што сакаме а и желбата за разновидност нема да се изгуби ако тоа не го сториме како деца, па како возрасни ќе бидеме во опасност да го растуриме бракот заради тоа наше мало играње ангелчиња и светци.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Зависи од стадиумите во мувањето.
  • Доколку истото е подолго, а нив им се развиваат чувства, тогаш немаат-мозок и дозволуваат да бидат манипулирани и залажувани како ,,втора виолина" во животот на нивниот муватор.
  • Доколку истото го прават со повеќе дечки истовремено, а овој ,,посакуваниов" знае за тоа, тогаш немаат дискреција што многу скапо ќе ги кошта во животот.
  • Во принцип, кога спориме за мување, од самите услови на мувањето, самата ситуација,однесувањето, може да се донесе заклучок дали вреди да се бориш за тој дечко, дали те цени, почитува или напротив, те гледа како сексуален објект и предмет за поминување на времето.
  • Најважното што го немаат мувачиците за да останат нечии мувачици, е тоа што многу брзо се приврзуваат и е речиси невозможно да имаат ,,факбади" без да имаат чувства за него.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Хм...
1. Желба да бидат нечии девојки, т.е. да му даваат на еден дечко, кога тој сака и не нужно само тие кога сакаат
2. Љубов да бидат нечии... (види 1. за дополна)
 

cd-krsac

Field Marshal
Член од
18 јануари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
9
Изгледа немаат морал. Неможат да бидат нечии мувачици ако не сакаат. А што е до тоа дека машките сакаат поглупави мислам дека е точно ама за одредени машки, затоа што постојат машки кои навистина знаат да се гордеат со својот избор.
А за мувачициве, нивен е изборот да бидат тоа, на никој друг. Ако им е убаво :toe:
се согласувам за моралот. на некои многу им фали морал и за тоа се само мувачици.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Јас обожавам мувачици,сега и ке ви кажам зошто .Поинтересни се од девојка ми (збориме за сите девојки кој сум ги имал) пошто ако некоја девојка ти значи ,неможеш да се опуштиш пред неа и да направиш лом у кафана,фактички журката со мувачица добива на интензитет,иако девојка ми за некои од нив е ферари .
А од друга страна можеби и тие (мувачиците ) си имаат некој кој им значи и не можат да се опуштат пред него.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Баш ме интересира вашето мислење на прашањава што е тоа што им фали на некои девојки?
Зошто тие можат да бидат само нечии мувачици ама не и девојки?
Дали на машките им смета девојка која покрај тоа што е убава ќе биде и попаметна од нив? Дали ги нервира девојка со оформен став? Дали е полесно да се биде со поглупи девојки?
Значи,
@first bold: да, им фалат многу работи. Но повеќе би рекла дека имаат неколку етикети плус, отколку нешто да им фали.
@second bold: Fantom најдобро долови. И не многу тупење, имам три едноставни одговори:

  • Тие можат да бидат нечии девојки. Зависи чиви. Но само доколку нивниот партнер не е доволно разумен и мудар да фати нормална девојка, а не онаква која шета од една уста на друга.
  • Се фатил со таква, само затоа што не е способен да е со нормална девојка. Или е грд и очаен за секс.
  • Другиот одговор лежи во постот од Fantom. Да не го пишувам повторно.
Е сега, нормално дека не им пречи да бидат со девојка која ќе биде убава И попаметна од нив. Само знаеш, ретко наоѓаат таква :icon_lol:. Не знам дали подразбираш под „попаметна“ - девојка која исто е за one night stand. Whatever, таквите посекако не се попаметни од нив.
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
Човек не се раѓа промискуитетен или не, не се раѓа криминалец или не, не се раѓа силеџија или не, туку ги стекнува тие однесувања со тек на време развивајќи се како личност.


Не бе сами ми идат мене, без да барам беља ја добивам :pos::pos::pos:.

Добиваш беља? Хехехе, и после кој нашол да зборува за мувачици...значи ти не бираш, ти идеш со сите што им се свигаш и на сите им праиш убоо,а? Што фраер ќе беше жити све, смешно ќе биде кога ќе ти се сменат работите.:) Зашто нема тема- Како завршуваат големите Мувачи ? :smir:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
1.Немет чуства....онака само симпатични ми се..The more i drink, the more beautiful you are...
2.Зошто би фатил некоја за женска, ако ми дава и без да ја фатам...:toe:
3.Еве да речиме некоја ТОООП, арно ама има дечко, а во меѓувреме се изпердашува (еве и нека се баци само) со мене...и после му се скарува на дечкото, со цел да се фати со мене.....НИ СЛУЧАЈНО!!!!(да не се лажиме, вакви случаи има еден КУП)
Има уште, ама овие малце ко поглавни ги земам...:helou::smir:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Oва би требало да се однесува и за машки. Зборувате како да не постојат машки што сакаат само мување.
Според мене, таквите се оние што сакаат само слобода или само од онака колку да им помини вечерта,ама воопшто не размислуваат за нешто озбилно понатака.
Можеби им е поинтересно мување со секој втор шо ги знам:toe:
И да се во врска,а научени се само на мување... пак ќе изневерува така да...барем вака ќе знаеш на што си и каков е твојот муватор всушност.
Може со тек на време да те засака,ама тоа ти е до личностите.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Oва би требало да се однесува и за машки. Зборувате како да не постојат машки што сакаат само мување..
Да.Оти како што е поставена темава се добива впечаток дека не постои машки род од мувачици.Епа верувале или не,постојат и мувачи.:icon_mrgr

Е сега...мислам дека има отсуство на желба да бидат во врска,и едните и другите.Сите некогаш сме се нашле во ситуација да бидеме нечии мувачици/мувачи и тоа не не прави лоши личности.Лошо е кога се` почнува и се` завршува со мувањето и кога поради мувањето мувачиците/мувачите пропуштаат нешто многу повредно,а не се свесни за тоа.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Едноставно за мене останува само мувачица, од една пијана вечер и тоа е тоа.
Не знам, таквите девојки ми се премногу...ај да речам недозреани и премногу се впуштаат во авантури, и исппаѓа кога ќе се набљудуваат од страна, дека се несериозни. Кај мене несериозност на девојка не поминува:).
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Добиваш беља? Хехехе, и после кој нашол да зборува за мувачици...значи ти не бираш, ти идеш со сите што им се свигаш и на сите им праиш убоо,а? Што фраер ќе беше жити све, смешно ќе биде кога ќе ти се сменат работите.:) Зашто нема тема- Како завршуваат големите Мувачи ? :smir:
Не сум мувач еј и не сум промискуитетен. Сега додуша се имаат случено инциденти ама не се многу :icon_bigg.
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
Ако не си мувач и друго зашто даваш такви понижувачки коментари за жените? Верувам дека овде на форумов нема ниту една жена што се осеќа како мувачица и сл. Поздравче :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ако не си мувач и друго зашто даваш такви понижувачки коментари за жените? Верувам дека овде на форумов нема ниту една жена што се осеќа како мувачица и сл. Поздравче :)
Ја мислам дека има, ама не се засрамени баш од тој дел, па и буцио што се обидува да ги понижи, не му успева баш баш. Поздравче и од мене до мувачиците на форумов... :wink:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ако не си мувач и друго зашто даваш такви понижувачки коментари за жените? Верувам дека овде на форумов нема ниту една жена што се осеќа како мувачица и сл. Поздравче :)
Не се понижувачки поучни се, ако некоја смета дека се понижувачки најискерно и се извинувам, не ми е целтта да понижам некого или некоја :back:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom