Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Епа, мене баш ми има логика темата. Дури и се чудам на вас, како да не познавате пристојни девојчиња што немаат подолго време дечко. Се чудам како сите мувачици ги нарекувате нискоинтелигентни, неморални, неспособни. Да, постојат нормални девојки што сакаат да си фатат дечко ама сепак остануваат мувачици подолго време. Не зборам за ретардирани женски, грди и глупи. Зборам за средени и паметни девојчиња. А тоа што им фали е среќа, и малку понизок критериум веројатно.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Што немаат момците што наместо да врзат врзонките, ги ставаат внатре? =\

Немора да се окарактеризираат како глупи, лесни, без икакви морални вредности, нели?
Сакат мување, стискање, секс, лапање.. забегав, ама не и врска. Jesus.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
У мој случај мозок и карактер! Т.Е само физички ме привлекуваат!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Желба, време, можности за врска. Тоа го немаат, секоја различно.
Мислам, тука малце сте ги претставиле ко да се шугави побогу :icon_lol:
Не е дека нешто ти фали ако не си во врска, туку одреден период имаш само кратки авантури.
Некогаш сакаш врска, некогаш сакаш без обврски, некогаш како ќе ти се погоди, на кого ќе налеташ, каква ќе ти е среќата, колку ќе си ги спуштиш/качиш критериумите... Милион причини има за некоја девојка да биде „мувачица“ наместо нечија девојка, а тоа дека е глупа, плитка или грда е баш најмалку веројатната причина.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Дали е полесно да се биде со поглупи девојки?
нормално дека е полесно ама не е тоа финтата... финтата е да имаш девојка комплет со секс и љубов и да те сваќа во моментите кога треба...
Ако сакаш да се замараш со глупи девојки тоа имаш простор да го правиш скоро до 40 години тоа е резултат дека ги има многу
 

Малата

Smile..It Confuses People
Член од
2 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
3
Се муваат секој викенд со различен, научени се на менуваат партнери, да не бидат верни. имаат потреба од повеќе партнери и тоа е тоа..Денес е времето сменето, можам да кажам дека мажите се посмирени од девојките а девојкире зборат машките вакви онакви а тие се најчесто оние кои изневеруваат или сл..Малку забегав од темата :)

Ако сакате да имате дечко кој ќе ве цени престанете да летате по убавите богати дечки што ги мотаат сите мамини цурици и не се мувајте со секој што ќе се загледа во вас.. Остајте малку време и најдете го оној ВИСТИНСКИОТ и животот засекогаш ке се промени :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Врската е обврска...на некој начин кажуваш дека сега сакаш да си со неа/него и нема да шараш наоколу...али ептен ме нервира тоа "официјалното" влегување у врска...морало да се даде зборот, се гледа тоа, а за зборот имаш матично.

И ништо не им фали на мувачиците...едноствано еден од нив или двајцата заедно не сакаат врска а имаат некои нагони...:)
Токму така не сакаат да имаат обврска.Така да мислам на мувачиците дека воопшто ништо не им фали.Сега не ептен да се претерува секој втор викенд со различен да се муваш.Се во умерени граници е добро и воопшто не ниту срамно ниту пак нешто кое би требало да го обвинуваме.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Ситуација ко во стихот од српската песна:
Она је била грозна и бубуњичава, а ја сам био мртов пијан :pos::pos::pos:.

Чувство за достоинство немаат, преку промискуитетноста привлекуваат внимание, а и самите не се свесни колку е штетно тоа внимание.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не мислам дека на девјките им фали нешто што не се впуштаат во врска тоа зависи од многу работи можеби не е спермна после болното раскинување со фраерот да има наскоро пак врска па полесно е мување без обврски:toe: или просто не сакаат да даваат отчит секој ден на некого.... со кого се кај се со кого се журкаат и сл а не значи дека се лесни тие девојки и немаат морал
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
не мислам дека на девјките им фали нешто што не се впуштаат во врска тоа зависи од многу работи можеби не е спермна после болното раскинување со фраерот да има наскоро пак врска па полесно е мување без обврски:toe: или просто не сакаат да даваат отчит секој ден на некого.... со кого се кај се со кого се журкаат и сл а не значи дека се лесни тие девојки и немаат морал
Ова отчит ми изгледа исто кога бев во војска. Секое утро доаѓа старешината и дежурниот војник дава рапорт: Господине поручник бла бла бла бла :salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut:.
А бре има распоред да има: 13.35 13.48 14.12 каде колку и со кого :pos::pos::pos:.
Да се знај ред тука нема тука мрдање.

Инаку сериозно тоа отчит само бараат несигурни луѓе сомничави во се, без взаемна доверба ништо не се прави, не бива работа :pipi:.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
Ова отчит ми изгледа исто кога бев во војска. Секое утро доаѓа старешината и дежурниот војник дава рапорт: Господине поручник бла бла бла бла :salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut:.
А бре има распоред да има: 13.35 13.48 14.12 каде колку и со кого :pos::pos::pos:.
Да се знај ред тука нема тука мрдање.

Инаку сериозно тоа отчит само бараат несигурни луѓе сомничави во се, без взаемна доверба ништо не се прави, не бива работа :pipi:.
ххххххххх абе сега тоа е така се изјаснив али знаеш како е у врска па сонце искочив со друштвото пиевме кафе таму сепак како и да е човечки е да кажеш како да ти кажам имаш респект спрема личноста шо си у врска некаква а со однос на темава сакав да кажам дека некои девојки не би сакеле одреден дел од животот да се замраат со ова и се муваат имаат потполна слобода и не мислам дека немаат морал дека се лесни или нешто друго ако ме конташ
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Чувство за достоинство немаат, преку промискуитетноста привлекуваат внимание, а и самите не се свесни колку е штетно тоа внимание.
Предрасуди, фуче! Ко од Ново Лисиче да си, јеботе!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Кај тие девојки (а и момци) владее несериозност во размислувањето за стапување во врска и постојаната потреба од некој друг (штом се мувачици/муватори значи дека секогаш се гледаат со различен/на тип/ка).
Машките сакаат паметни девојки, всушност повеќе откачени и паметни отколку досадни и глупави :wink: Вие тоа би требало најдобро да го знаете :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom