Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Изгледа немаат морал. Неможат да бидат нечии мувачици ако не сакаат. А што е до тоа дека машките сакаат поглупави мислам дека е точно ама за одредени машки, затоа што постојат машки кои навистина знаат да се гордеат со својот избор.
А за мувачициве, нивен е изборот да бидат тоа, на никој друг. Ако им е убаво :toe:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Дај бе не се правете светици...ко демек никогаш не сте добиле желба да имате уан-најт-стенд со некој,а знаете дека нема да бидне врска од тоа?
Или со сите досега сте граделе врска?

Не е грешно да си мувачица...ама глупаво е ако „не поседуваш одредени квалитети” (не зборувам за физички атрибути) за да можеш некој да задржиш до тебе подолго време,и „вечно” да бидеш сфатена како несериозна.
Нема ништо неморално ако ете,не ти се сакало врска во моментот,и си решила тоа да остане на мување.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Скулгрл напиша:
Дај бе не се правете светици...ко демек никогаш не сте добиле желба да имате уан-најт-стенд со некој,а знаете дека нема да бидне врска од тоа?
Или со сите досега сте граделе врска?

Не е грешно да си мувачица...ама глупаво е ако „не поседуваш одредени квалитети” (не зборувам за физички атрибути) за да можеш некој да задржиш до тебе подолго време,и „вечно” да бидеш сфатена како несериозна.
Нема ништо неморално ако ете,не ти се сакало врска во моментот,и си решила тоа да остане на мување.
Не се станува педер од еднашка :)
Ок е тоа и со уан најт стенд, ама тоа не ги прави типките мувачици...веројатно „проблемот„ настанува кога ќе им се заубајТ, па од уан најт, преминува во еври секнд најт стенд...е тогаш имаат чест да ја добијат почесната титула...промискуитетот е заебана работа, а посебно (еднаш спомнав) чувството на самопочит.
Кој филинг ли е после секој дејт да се будиш во некој ХХХ кревет...„супер„ веројатно, уште Френк фали и „Стрејнџерс ин д наааајт...AIDS (or whatever) ин д мооооорнинг....„
:smir:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
mozok - toa nemaat muvacicite za da bidat necii devojki.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Домаќински табиет им фали....многу хараат со тоа опашките!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ама ја изгледа не реазбирам што е тоа мувачица... некој да се обиде дефиниција да сложи може??? Што е тоа мувачица? :toe:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
makedon4e напиша:
zaklucok od gore navedenoto:
muvacica e devojka koja vo momentot e zrtva na zadovolstvoto:pos:

e i nesto drugo sakav da kazam....a toa e ...pa dobro be devojcinja do koga sami ke si davate epiteti a posle drugite ke vi bidat krivi za toa kako ve narekuvaat ?!:tapp::pos2:
Од кај дојде ти до таков заклучок? Јас не гледам никаква причина за тоа да е така? :toe:
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Mnogu ozbilni vrski pocnale so "muvanje", i mnogu odnapred ozbilno postaveni vrski iskocilo deka e samo "muvanje". Inace mnogu gresno go sfakate zborot MUVANJE. Se shto e poise od 3 pati gleanje ne e muvanje. Muvanje e na primer: ides u diskoteka, malce alkohol, gleas nekoj tip ti se sfiga, ides si prais kejf, i gotovo. Nema razmenuvanje na telefoni, nema aj da se vidime, samo toa i tocka. GOLEMA RABOTA ako e one night stand. Inace za masko da ve sfati ozbilno ne treba da bidete ubavi, zgodni, pametni, intelegentni. Toa moze da go dobijat od mnogu razlicni devojki, iako mozat da go imaat so taa shto e pored niv ali aj..... muska psiha. Na niv im treba devojka koja ke gi stroi, ke gi podreduva, ke im se javuva na sekoj 5 minuti, ke im ide doma, ednostavno ke se pika! Zenskite sho ne se sfateni seriozno ne se neseriozni, ednostavno si teraat svoj film, e sea ako ne znaat maskite da se vklopat u toj film, ondak si imaat oni problem. Inace, tie sho gi naznacivte ko beshtii, kurvi, orospijcinja, sponzorushi, ne se muvacici tie. Takvite se poznavaat od kilometar. Odma masko moze da proceni dali taa devojka e takva ili ne e. I ne treba da se zamarame so toa: dali me ima sfateno seriozno, na shala, za edna vecer, za poise ...... i taka na kraj ke ti kaze: slusaj ne mi se ide vise. Za devojkite: Praite si kako vi PASHE! (odgovara), se drugo shto ke mislite e "karta poveke", ne zavisi se od vas. "Dajte im vlast na maskite, pa ke vidite sho luge (seljaci) se!" A toa shto ke kazat za vas IC da ne ve zamara. A, toa shto im fali na muvacicite da bidat sfateni ko devojki? NISTO, site sme nie devojki. Ednostavno taka se pogodilo, jbg.
 
Член од
21 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
2
Дали на машките им смета девојка која покрај тоа што е убава ќе биде и попаметна од нив? Дали ги нервира девојка со оформен став? Дали е полесно да се биде со поглупи девојки?
Мое мислење е дека не многу од мувачиците се паметни и убави....кога би биле такви би биле нечии девојки:toe:
А што немаат мувачиците да бидат нечии девојки....најверојатно желба за врска!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?
-Па најверојатно немаат храброст да му кажат на дечкото со кој се во шема дека сакаат врска!Но главното прашање јас би го поставил тука:ЗОШТО НЕМААТ ХРАБРОСТ?
Вчера зборував со една девојка која е вљубена во мувачот!!!И сака да му каже дека сака да пробаат како ќе им биде во врска!Кога ја прашав зошто не зборува со него искрено таа ми одговори:
-Па страв ми е да не го изгубам!
Мене навистина не ми беше јасно што има тука да се изгуби!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Кој тврди дека мувачица не може да биде девојка?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
А-ха-како ќе ми го докажеш ова, што подразбираш ти лично под мувачица?

Збориме ли за некоја која со која ќе се смуваш неколку пати па после да ти стане девојка или за фак бади тоа разјасни ми?
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Pa najmnogu nemaat samodoverba i pocit kon sebe!
Koga bi go imale toa ne bi bile necii muvacici, neli?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom