Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Се изначитав куп глупости, мајкеми!
А сте помислиле ли некогаш дека, можеби, „мувачиците“ не САКААТ да влезат во врска?
Сте помислиле дека едноставно, не сакаат да одвојат време за нешто што на крајот, секако ќе заврши?
Или полесно е да кажете, промискуитетни, без достоинство, вакви-онакви, дрољи, калаштури, едно-друго?
Нормално, да навредиш некого е многу полесно од тоа да пробаш да ја погледнеш неговата страна. :smir:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Се изначитав куп глупости, мајкеми!
А сте помислиле ли некогаш дека, можеби, „мувачиците“ не САКААТ да влезат во врска?
Сте помислиле дека едноставно, не сакаат да одвојат време за нешто што на крајот, секако ќе заврши?
Или полесно е да кажете, промискуитетни, без достоинство, вакви-онакви, дрољи, калаштури, едно-друго?
Нормално, да навредиш некого е многу полесно од тоа да пробаш да ја погледнеш неговата страна. :smir:
Која е неговата страна? Ако одиш со таа теорија дека "не сакале да одвојат време за нешто што на крајот, секако ќе заврши?", зошто го живееш животов ко знајш дека кога тогаш ќе заврши?
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Која е неговата страна?
Неговата страна: не сакам да имам дечко/девојка, не се осеќам доволно спремен/спремна за врска, сум имал/а многу љубовни заебувања и слично? Знаеш, не секогаш раскинувањата се безболни.

Ако одиш со таа теорија дека "не сакале да одвојат време за нешто што на крајот, секако ќе заврши?", зошто го живееш животов ко знајш дека кога тогаш ќе заврши?
Епа ајде сите масовно да се испоубиеме, и така порано или покасно сите ќе умреме.
Ааама, кога веќе го живеам животот, зошто да не го поминам онака како што сакам? Слободна додека сакам, слободна додека можам.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Неговата страна: не сакам да имам дечко/девојка, не се осеќам доволно спремен/спремна за врска, сум имал/а многу љубовни заебувања и слично? Знаеш, не секогаш раскинувањата се безболни.



Епа ајде сите масовно да се испоубиеме, и така порано или покасно сите ќе умреме.
Ааама, кога веќе го живеам животот, зошто да не го поминам онака како што сакам? Слободна додека сакам, слободна додека можам.
Значи тебе поголемо задоволство ти причинуваат едноноќните и чести мвуања со различни партнери(така јас го сфаќам поимот мувачица), него благодетите да си со во врска кај шо имате меѓусебно разбирање и љубов(ваљда?). Останатите пропратни работи во врската, како карањето и смирувањето мислам дека се добра основа за понатаму, ем со цел да не ги правиме истите грешки со друг ем се ствара еден непромискуитетен пат по кој што одиш.
Besides, која е поентата да се муваш? Тепање досада? Има илјада и еден начин да се убие досада, освен погоренаведениов нели?
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Значи тебе поголемо задоволство ти причинуваат едноноќните и чести мвуања со различни партнери(така јас го сфаќам поимот мувачица), него благодетите да си со во врска кај шо имате меѓусебно разбирање и љубов(ваљда?). Останатите пропратни работи во врската, како карањето и смирувањето мислам дека се добра основа за понатаму, ем со цел да не ги правиме истите грешки со друг ем се ствара еден непромискуитетен пат по кој што одиш.
Besides, која е поентата да се муваш? Тепање досада? Има илјада и еден начин да се убие досада, освен погоренаведениов нели?
Оукеј, одам. :toe:

Знаеш, врската е голема тешкотија. Не сите се создадени да бидат со еден човек 'till death does them apart.
Мување не е еднакво на промискуитет, некогаш не ни мора да води кон промискуитет.
You cannot be made promiscuous, either you are born that way, or never become one.
Многу луѓе треба да ги разграничат овие поими, за да имаме успешно општество.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Нормално, да навредиш некого е многу полесно од тоа да пробаш да ја погледнеш неговата страна. :smir:
Па гледам туѓа страна секогаш, тоа ми е врста на хоби :). И што да кажам, човек кој што не се почитува самиот себеси нема ни другите да го почитуваат, па оди дроља, калаштура, каменарка, кучка итн.
Врската и била болна па нејќи да биде повредена пак. Ако ме згази мене автомобил на улица дали ќе значи тоа понатаму јас да се плашам да не се повтори тоа и да не излезам на улица?
Без никакви навреди сепак мислам дека се луѓе без достоинство :toe:.
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
Ех, сега женските сакаат да се муват, а машките не. Тоа мување потекнува односно креирано е од машките и сега женските се тие мувачиците... ма дај!
:baeh:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Оукеј, одам. :toe:


You cannot be made promiscuous, either you are born that way, or never become one.
Човек не се раѓа промискуитетен или не, не се раѓа криминалец или не, не се раѓа силеџија или не, туку ги стекнува тие однесувања со тек на време развивајќи се како личност.

Ех, сега женските сакаат да се муват, а машките не. Тоа мување потекнува односно креирано е од машките и сега женските се тие мувачиците... ма дај!
:baeh:
Не бе сами ми идат мене, без да барам беља ја добивам :pos::pos::pos:.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Не ми смета цура да е паметна. Сакам паметни девојки. Сакам да бидам на исто интелектуално ниво со цура. Не сакам доколку ми се прави паметна...тоа за мене е анти шмек! Сакам девојки со оформен став многу јасно.
Со глупи девојки не би бил у врска. Евентуално ако им го фрлам меракот физички...ќе ги гледам само како шмекерици коишто можат да бидат само мувачици и јебачици.
Шмек:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Оукеј, одам. :toe:

Знаеш, врската е голема тешкотија. Не сите се создадени да бидат со еден човек 'till death does them apart.
Мување не е еднакво на промискуитет, некогаш не ни мора да води кон промискуитет.
You cannot be made promiscuous, either you are born that way, or never become one.
Многу луѓе треба да ги разграничат овие поими, за да имаме успешно општество.
Сакаш да кажеш дека ти на свои (не знам колку имаш точно) 17 години веќе знаеш дека не можеш да бидеш со еден човек до крајот на животот бидејќи така си скроена?

Промискуитетноста се сложувам дека е карактерна црта и се добива од раѓање, ама во тинејџерството сите се промискуитетни, особено во новиот демократски и либерален 21 век каде се` е дозволено, и се` е lame се додека не смислиш начин како да го надмашиш Ози Озборн во бизарност, Кит Ричардс во дрога и Тера Патрик во секс.

Да се кладиме ја и ти дека после години и години ќе завршиш како домаќинка која пружа гаќи на тераса?!? Живи били па видели, м?:duel:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Сакаш да кажеш дека ти на свои (не знам колку имаш точно) 17 години веќе знаеш дека не можеш да бидеш со еден човек до крајот на животот бидејќи така си скроена?
Еј, не зборував за себе?:nesum:
Зборував општо, за луѓето кои не се доволно спремни за тоа?

Да се кладиме ја и ти дека после години и години ќе завршиш како домаќинка која пружа гаќи на тераса?!? Живи били па видели, м?:duel:
The bet is on. :wink:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се изначитав куп глупости, мајкеми!
А сте помислиле ли некогаш дека, можеби, „мувачиците“ не САКААТ да влезат во врска?
Сте помислиле дека едноставно, не сакаат да одвојат време за нешто што на крајот, секако ќе заврши?
Или полесно е да кажете, промискуитетни, без достоинство, вакви-онакви, дрољи, калаштури, едно-друго?
Нормално, да навредиш некого е многу полесно од тоа да пробаш да ја погледнеш неговата страна. :smir:
Многу глуп начин на живот и задоволување нагони. Ептен. И мувањето некогаш ќе заврши, зошто би одвоил време за тоа? И врската завршува, и филм завршува... Се’ си имат свој крај (само виршлата и колбасот имет два краја). И немат врска дека било полесно да кажиш промискуитетни и така натака шо имаш наброено, туку така делуваат, а богами и со право.
Не знам дали би сакал да имам нешто со некоја која шета од уста на уста за да задоволи нагони, без сериозност и без желба за врска, каква и да е, колку и да трае. За задоволување нагони имат посебни установи - кај нас в село ги викаме јавни куќи.

Знаеш, врската е голема тешкотија. Не сите се создадени да бидат со еден човек 'till death does them apart.
Мување не е еднакво на промискуитет, некогаш не ни мора да води кон промискуитет.
You cannot be made promiscuous, either you are born that way, or never become one.
Многу луѓе треба да ги разграничат овие поими, за да имаме успешно општество.
Врската е компромис. Има свои предности и маани, ама во секој случај е степен над мувањето. Ако не си за мажење воопшто, „'till death does you apart“ ко шо викаш, зошо не се замонашиш и да задоволуваш нагони со маслинка во чаша и свеќа од пеес денари?

Да, знам дека е подруго чувството со човек. Јас сакам стабилност и каква-таква врска, а мување и one night stand се во втор план.

И на темава уште да одговорам во една црта - Мувачиците немаат верност и чувства за да бидат нечии девојки. Ќе шетет од муце на муце дур не сфатет шо е поарно, шо во доста голем број случаи е касно, кога веќе самите стекнале одреден имиџ во очите на околината.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
филм завршува...
Овде да те поправам, некои завршуваат, ама само во минути и часови. Некои немаат крај.
Мувачиците немаат верност и чувства за да бидат нечии девојки. Ќе шетет од муце на муце дур не сфатет шо е поарно, шо во доста голем број случаи е касно, кога веќе самите стекнале одреден имиџ во очите на околината.
После бараат маж од Германија или Канада.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Па гледам туѓа страна секогаш, тоа ми е врста на хоби :). И што да кажам, човек кој што не се почитува самиот себеси нема ни другите да го почитуваат, па оди дроља, калаштура, каменарка, кучка итн.
Врската и била болна па нејќи да биде повредена пак. Ако ме згази мене автомобил на улица дали ќе значи тоа понатаму јас да се плашам да не се повтори тоа и да не излезам на улица?
Без никакви навреди сепак мислам дека се луѓе без достоинство :toe:.

Мувачици=курви?:pos::pos:
Да бе тие не знаат да кажат не,на сите даваат и само тоа им е на ум...
Едноставно како што машките си имаат женски кои би сакале само за една вечер,а не би сакале ништо повеќе (врска),така и женските си имаат...Но тоа не значи дека засекогаш ќе останат само на тоа,и дека само така ќе продолжат понатаму..
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Без никакви навреди сепак мислам дека се луѓе без достоинство :toe:.
Што знам... Пошто добар дел од времето го имам пројдено во врски (а останатиот во, ох, бездостоинствено, ох, мување) ми се чини дека на страна од ОХ! достоинство моментот (кој, еве, за добро на муабетот ти го прифаќам како неоспорна вистина :icon_lol: ), има и еден куп други фактори кои влијаат на тоа дали ќе сакам врска или не. Не се чувствувам ни особено грда, ни особено глупа (иако, ако го прашаш момакот кој ми е цитиран во потпис - двете се дискутабилни), а сепак - некогаш едноставно ми е потребно да чувствувам дека сум слободна, во смисла на можам да правам се што сакам без да има некој кој ќе биде покрај мене. Од друга страна, па врската ја сакам баш поради тоа - да имам со кого да ги споделам успесите (и поразите, де...). Уствари, поентата ми е дека иста машка „прилика“ (лол) на два многу различни начини може да се „искористи“ (аааааа, пак!!!), во зависност од тоа кој филм ни се преметкува низ главата... Па, и не гледам дека мојата АХ! бездостоинственост некогаш некому пречела (како што не е случај ни сега, со дечко ми...).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom