Што ви е најчудно во сонот?

Г

Гоццццце

Гостин
Може имате приметено, ако се разбудите среде ноќ, за до ВЦ :icon_lol: на пример , не го памтите сонот, и кога ке продолжите со спиење, и кога ке станете сабајле сонот го знаете од А до Ш
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Најчудно ми е тоа што соновите често и ми се остваруваат. некогаш дури и ми е страв да сонувам! :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Martin$ напиша:
Една занимливост :)

Трите сона шо најповеќе се сонуваат се:

1. Кога паѓаш и притоа никако нема да падниш, кога ќе дојди тој момент се будиш.

2. Кога леташ и никако не паѓаш, а кога ќе дојди тој момент исто така се будиш.

3. Кога некој те брка или пука во тебе и сл. никогаш не те погаѓа оти се будиш :)

заклучок: Во сон не се умира :)

Хехе ова го прочитав од една книга денеска, од Сигмунд Фројд мислам дека беше. Интересна е оти ја читам :)
Лесно се објаснува ова...Не можеш да сонуваш нешто што не ти се десило нели :wink:
Има и други начини на кои ти се дешава нешто ама...ај тоа по пп кој сака приватна ствар е малце :)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Dzish напиша:
Не ме фаќај за збор ама мислам дека соновите траат само 8 секунди. Некој постручен ке се најде ке објасни повеќе.
.
Najdolgiot son bil 4 sek. pa sea ti vidi... cudno neli? Fakticki ti sonuvas negde okolu 2-3 sek. a mislis deka po cela nok ti se vrtel eden isti son!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
E од кај сеа баш 4 сек...
Ја иам сонувано више...факт е дека траат по 10 секунди просек :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Mac)) напиша:
E од кај сеа баш 4 сек...
Ја иам сонувано више...факт е дека траат по 10 секунди просек :)
Tоа сигурно го имаат прочитано во Чудно ми Чудо од Оправдано Присутни :pos: ...Шала на страна,кај и да го имате прочитано,сонот не трае толку кратко,сонот трае отприлика околу 10ина минути,и ако нешто имате чуено,побарајте на интернет малце за тоа а после кажувајте го каде сакате...:smir:
Инаку за мене,порано често сонував,т.е. секоја вечер секој сонува по нешто ама ретко некој сон се запамтува(бар така имам читано),значи во последно време ретко да запамтам некој сон,ама каков и да имам сон,сонот секогаш е како да кажам,како во епизоди,ама ко да не ги гледам по ред епизодите туку од прва па на шеста епизода оди,па на крај и се враќа не знам кај...Се случило еден ист сон,во различни верзии да го гледам,а сон кај што летам,бегам и слични срања никад немам сонувано(колку што се сеќавам)..:toe:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
не ми е јасно како кога сунувам некој добар сон, тамам да се случи главното, она најдоброто, се будам од спиење, а кога сонувам нешто лошо не се будам и оставам тоа што се случува да ме докрајчи у пм да фали веќе, ме фаќа понекогаш нервоза
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
mene cudnoto mi e so vo zivoto samo ednas sum zapamtil so sonuvav...deka sum bil vo nekoja vodenica i se pojavuvaat mn luge od nigde site ispaniceni i ne brkale ogromni zmii kako vo anakonda filmot ... cisti gluposti
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Poleka poleka se' poveke svakam deka sonot izleguva od nasata svest, duri i onaa najskrienata zaboravenata, navidum
Ama samo edno mi e cudno, kako mozokot uspeva da napravi tolkava mesanica od misli, a da ja prikaze tolku realno. I na krajot pak lugeto so takov brilijanten mozok, glupi izleguvaat :toe:
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
ab aj glup ako sonuvas...nema vrska seto toa e covecka psihologija nisto drugo...
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Morbidnio напиша:
ab aj glup ako sonuvas...nema vrska seto toa e covecka psihologija nisto drugo...
i ja toa ti vikam. ama poentata e: sonot izleguva od tvojata psiha, a aj odi da te vidam razberi si ja psihata. najmisterioznoto nesto na svetov. del od tebe e i pak ne si go razbiras
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
еднаш сањав една жена,идеше накај мене сакаше да ме земе,а јас неможев да станам од местото кај шо седев,а шо беше најтрагично немозев глас да пуштам
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Najcudno vo sonot e ....Toa sto izgleda kako realnost :S
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
До сега ,само дватри сона виле онака попрости,посфатливи,другиве ми биле ептен забегани,дури сум се чудел од чива глава се.Инаку ако сонот трае 11 или помалце секунди,немаше да има зборење во сон.
А најезиво ми е кога ќе отворам очи а телото уште ми спие,и неможеш да се помрднеш,и ден денес незнам дали беше уште еден сон или вистина.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
ne e za moi sonista ova, ama sepak e cudno

mama so ke sonuva , toa se ostvaruva.
sonuva mrtovci, nekoj umira. pa sonuva smaleni luge pa bez zabi, bez kosa, ednostavno horor i se sonistana na zenana. ne mozam da se iznacudam. samo za losi raboti ima predcustvo koga ke se desat :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom