Што ви е најчудно во сонот?

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Најчудно ми е кога го сонувам "љубениот" (lol) и толку е реално што и чувствувам пеперутки и такви лајна =/
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Најчудно ми е шо во последно време не се секавам шо сонвам
 
Z

ZeroStyle

Гостин
The General напиша:
Најчудно ми е кога сонувам дека паѓам и пред да паднам, се будам.
Vidi cudno...i jas! kaj baba mi kaj kukjata sonuvam,pagjam tamu od edno mesto,mi doagja neso ladno,cel se potam i se budam!! WTF is this! :D:toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.363
Најчудното, но и најубавото е кога сонувам да летам (слично како на филмот притаен тигар скриен змеј) и кога во сонот имам моќ на телекинетика.:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Сум сонувала како сакаат да ме убијат или како паќам од мнооооогу високо,но најчудно и најинтересно е тоа што кога треба да паднам или да ме убијат,сонот прекинува.Обично се соживувам со соновите,а не можам да го довршам сонот бидејќи не ми се случило нешто такво како паѓање од високо или да ме убијат и не можам да се соживеам со тоа,
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Сонувам МНОГУ често, и доста често и ги памтам соновите... Некогаш ми се случува да не се сеќавам точно на сонот, ама да знам дека сум сонувала и цел ден ме следи некое расположение (добро или лошо), кое знам дека е од сонот, ама поима неам што се случувало во него...
Или пак некогаш, кога исто вака насабајле се будам и знам дека сум сонувала а не знам што, ми се случува во текот на денот, некој да ми рече нешто, или да направам некој потег, преку кој ми се враќаат некои блицови од сонот што сум го сонувала вечерта, ама сепак не можам да се сетам на целиот...
Сепак најинтересно во соновите ми е кога сонувам некои личности што ги знам (мноооооу ретко сонувам непознати), т.е. некои од моето опкружување, ама имаат друг изглед, т.е. тоа не се тие физички, ама јас знам дека се тие...(е ама објаснив:tapp:)...ама мислам дека на многу други тоа им се има случено...
Во секој случај, соновите се многу интересна работа, можат да ти помогнат и тоа МНОГУ да се доближиш до себеси, и сите твои стравови, надежи, чувства кои си ги потиснувал да излезат на површина...мислам дека соновите всушност заслужуваат многу поголемо внимание од она кое им се обрнува :raz:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Koga nekoj me brka u son a nemozes da begas nemozes da gi mrdas ngete ka da ti sa ukopanilelel kolku e morbidno i strasno
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
Saladin напиша:
Најчудното, но и најубавото е кога сонувам да летам (слично како на филмот притаен тигар скриен змеј) и кога во сонот имам моќ на телекинетика.:vozbud:
баш некни така го објаснав начинот на летање во сон. започнува со потскокнување исто како во филмот, а потоа левитација. мн мн ретко брзо летање.

+чудно: пишувам некој програмски код и ми се бришат редовите, или внесувам некој тел. број и никако да го внесам точно. обично има дисплеј на кој се појавуваат други бројки и никако не можам да ги избришам.
+чудно: сув оргазам, се будиш уплашен од влажни сништа, а поминало се во ред.
+чудно: телепортација во различни места, и моментна промена на околината која опкружува.
+чудно: луциден сон , контрола на сонот, знаеш дека сонуваш и свесно креираш.
+прашање: Дали сте ги доживеале сите сетилни сништа? -допир, температура, вкус, мирис, звук, боја? последно т.е. најтешко од набројаните ми беше вкус (на PEZ бонбончиња).
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
mene licno cudni mi se nekoi situacii na primer:ti se slucuva nesto vo realniot zivot koe odnapred znaes deka ke se sluci (nekoi 10sek ili 1 min se vo prasanje na toa sto odnapred go znaes) a toa go znaes bideejki veke go imas doziveano vo toj von-svesen prostor t.e sonuvano, i uste edna rabota jas sonuvam cesto i ne pamtam mn.od sonovite ili pak brzo gi zaboravam no skoro mi se sluci eden son vo kratki crti da mi go pretskaze naredniot den i se sto ke se sluci(mornici me lazat)...da ne ve gnjavam sto sum sonuvala no poentata e deka se se sluci vo soodnos so sonot od vecerta pr:sonuvav eden ton zmii(od naj mali do ogromni i sl.)-posledica drugiot den eden ton dusmani cela kuka mi bese preplavena so nekoi luge uh jezivo....
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
најчудно ми е, што сонувам најчудни бесмислени сонови!! сЕ нешто без врска неповрзано! и понекогаш сонувам по 3-4 сона на вечер
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Многу често ми се случува да сонувам некој сон (обично од оние „пореалните“), ама да не го досонувам до крај, и кога ќе се разбудам, да си го свртам цел сон во глава и сама да си измислам крај, на база на претходните случувања од сонот...:) Звучи малце налудничаво можеби. :pos: Ама после тоа кога ќе се потрудам да се сетам пак на сонот во текот на денот, ми се мешаат случките и не можам да проценам кој дел од сонот е всушност сон, а кој дел е делот што јас сама сум си го „доизмислила“.:)

Ако некој сфати што сакав да кажам, нека дигне два прста. :pos:

Друга чудна работа... Секогаш сонувам невозможни комбинации на луѓе што ги познавам.:) На пример, како се возам во кола со другар од школо и другар од друго место, што во реалниот живот не се познаваат...

Пред некој ден сонував како починала мајка ми, а јас сум била на одмор на море со друштво... Најтрагично е тоа што, од сите можни чувства што ги осетив во сонот, ниедно од нив не беше тага или жал. :( Се згадив од себе си, и цел ден ме гонеше некакво глупо чувство...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Најчудно ми е ко што кажа Саија Јин тоа што одеднаш се пребацувам од едно во друго трето пето место т.е. трипам у сон. Понекогаш се случувало и некои грди ствари да сањам пример луѓето околу мене се флуросцентни уууф језиво
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Fantaziii. heh... ja iam sonuvano sonuvano takvi stavri... aj ne si gi zemajte ovie sonovi mnogu pri srce, barem ja ne gi zeam i super mi e... ama nekoi stvarno se mn grdi....
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Во последно време сонувам работи на кои така сум размислувала во текот на денот и сум многу возбудена за некои работи и очекувам да се случат и незнам дали ова ја само си замислувам или е вистинаЧ коа чекам нешто да се случи и истото го сонувам НЕ СЕ СЛУЧУВА ВО РЕАЛНОСТА!!!!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Псај јас кревам два прста...не не не четири ќе кренам :eek:jea: :wink: :icon_razz А јас ко ќе сонам и ко ќе завршит некој сон пред време дури и ми се плачит :) хех
 

Kajgana Shop

На врв Bottom