Што ви е најчудно во сонот?

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Шо ви е најчудно додека сонувате? Што најчесто сонувате? Мене, како прво сонувам во црно бело, и се најчест сон ми е некој кај шо ме брка и кај шо паѓам од стол :)
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
коа мислам дека било реалност
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Чудно ми е кога сон што би требало да трае 3 саата всушност трае пола саат :icon_conf
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
од тоа што кога ке легнам се плашам да спијам само за да не сонувам а сонот...е друга приказна
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
pcjodamaster напиша:
Чудно ми е кога сон што би требало да трае 3 саата всушност трае пола саат :icon_conf
Не ме фаќај за збор ама мислам дека соновите траат само 8 секунди. Некој постручен ке се најде ке објасни повеќе.

он-топик: Што треба да ми е чудно во сонот? Ретко сонувам... А и да сум сонувал нешто сабајле кога ке станам слабо или ич нема да се сеќавам на сонот.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Negovata realnost:helou:
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Најчудно ми е кога сонувам дека паѓам и пред да паднам, се будам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Најчудно ми е кога некои мои сонови се ПРЕМНОГУ реални, па дури и језа ме фаќа кога ќе се разбудам..се чудам како е можно толку реално да било тоа.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Cudno mi e koga nekoj son ke se ostvari..
Potocno SEKOGAS koga sonuvam mi se ostvaruvaat sonovite.. Samo nekolku ne se ostvarile ali se onakvi cudni.. Ne se realni taka ko drugite.. A tie sto se ostvarile obicno se losi :/ Za sreka mnooooogu retko sonuvam.. Barem retko gi pamtam sonistata.. 2-3 pati u god..
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Една занимливост :)

Трите сона шо најповеќе се сонуваат се:

1. Кога паѓаш и притоа никако нема да падниш, кога ќе дојди тој момент се будиш.

2. Кога леташ и никако не паѓаш, а кога ќе дојди тој момент исто така се будиш.

3. Кога некој те брка или пука во тебе и сл. никогаш не те погаѓа оти се будиш :)

заклучок: Во сон не се умира :)

Хехе ова го прочитав од една книга денеска, од Сигмунд Фројд мислам дека беше. Интересна е оти ја читам :)
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Многу често сонувам. А за тоа што најчесто не би можела да одговорам затоа што сонувам секакви глупости. Инаку најчудно ми е кога сонувам и кога некој треба да ме убие веднаш се будам, или ако ме гони некој таман да ме фати се будам, или пак ако паѓам....
Чудно ми е и тоа што имам слушнато (како што спомна и некој пред мене) дека сонот трае само неколку секунди а мислиш дека си го сонувал со часови.
Или пак кога не знаеш дали нешто си сонувал или ти се случило во реалноста.
Заебана работа.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
и јас имам слушнато дека сонот трае околу 5, најмногу до 7 секунди...и токму тоа ми е најчудното...како може за толку кратко време да сонуваме нешто што во реалноста трае многу подолго време...
не сонувам многу често но не и многу ретко :) чудно ми е исто така кога сонувам како паѓам и притоа чувствувам дека ќе паднам и затоа се будам...или кога некој ме гони, се будам дури и возбудена од тоа што ми се случило во сонот...а дури еднаш и плачев во сонот и кога се разбудив постојано си велев дека тоа беше само сон, дека не е вистина за да се смирам пошо толку сум се расплакала во сонот а вооедно и во реалноста- додека сум сонувала сум плачела и така...ми требаше доста време да се смирам....:toe:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
mnogu se nerviram koa kje cujam tamu deka sme sonuvale samo nekolku sekundi ... slusnav i deka ako sonuvas povekje od 15 sek demek kje si umrel...GLUPOSTI..
treba da se zapoznaete so toa niz koi se stadiumi pominuvame dodeka spieme..
http://www.dreamviews.com/sleepstages.php
sonovite nekade ni traat po 10 min...a so tekot na vrtenje na ciklusite ninoto vremetraenje se zgolemuva....
+ sekogas sonuvame , samo sto ne gi zapomtuvame najcesto ...
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Martin$ напиша:
Една занимливост :)

Трите сона шо најповеќе се сонуваат се:

1. Кога паѓаш и притоа никако нема да падниш, кога ќе дојди тој момент се будиш.

2. Кога леташ и никако не паѓаш, а кога ќе дојди тој момент исто така се будиш.

Tie shto gi sonuvaat ovie 2 sona,najchesto imaat nedostatok na kalcium (naucho mislenje).
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Најчудно ми е кога сонувам(иако ретко сонувам) е тоа што соновите абе никаква смисла ми немат. Еднаш сум на едно место само што се завртам сум на сосема трето место
 

Kajgana Shop

На врв Bottom