Што ви е најчудно во сонот?

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
дечко ми сонувал дека од ногата извадил 7 црва, јас константно не сонував цел месец и се во знакот на 7мица... и одеднаш престанав да ги сонувам 7миците. утредента од кога за прв пат после еден месец не сонував нешто такво ни се појави сериозно проблемче... проблемчето исчезна за 7 дена
 
S

smart ass

Гостин
Па научно е докажано дека човекот го користи мозокот само таму некои 7,8 %не ме зимајте за збор, но тие такви сонови доживувања по втор пат се можда некој вит телепатија..
и мислам дека овие бајачки предвидувачки на некој начин користат повеке од оние проценти кој ги користат :toe:барем јас така гледам на ова.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да да да!И тоа во лоша ситуација.Сеа не баш лоша зависи за кој.Петокот вечерта ја сонувам Реал-Алтлетико.Реал прима гол во 39 минута.Сабајле си викам охохох тепаат реал секад штом сонувам резултат испаѓа обратно.Почна утакмицата Реал прима гол во 39 минута.:nesvest:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Да да да!И тоа во лоша ситуација.Сеа не баш лоша зависи за кој.Петокот вечерта ја сонувам Реал-Алтлетико.Реал прима гол во 39 минута.Сабајле си викам охохох тепаат реал секад штом сонувам резултат испаѓа обратно.Почна утакмицата Реал прима гол во 39 минута.:nesvest:
Незнам што чекаш до сега?
 
Член од
15 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
ja sonuvav kako ke otidam vo pesterai deka tamu sum nasol zlato
i stvarno mi bese poznata taa pestera se razbudiv tocno na mestoto kade sto stoese kupot.posle dva dena bratmi mi kazuva kako bil na pestera bidejki on egi prouciva kristalnite figuri sto ispagaat po pesterite i mi kaza kako nasol kupce so zlato i mene posle dva dena mi tekna deka go sonuvav toa so go napravil bratmi stvarno ne mi se veruva.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Mи се има случено, но откога ми се случи во реалноста, тогаш се присетив дека сум го сонувал:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mi se slucilo nesto da sonam i posle istoto toa sto sum go sonila da mi se sluci na jave. Obicno toa se nekoi raboti koi mi se bitni i postojano mislam na niv, pa koga spijam sonuvam sto ke se sluci i navistina potoa toa sto sum go sonila mi se ostvaruva.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да да неколку пати и тоа работи кои ми се важни. Ама дури одкако ќе се случи ќе ми дојдат познати и ќе ми текне дека уствари ги имам сонувано.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Ееех и на мене да ми беше така..
Досега ќе бев мултимилионер, ќе бев лвл 70 на wow(да и wow сонував додека играв)...
дежа ву не сум имал, колку што се сеќавам...
 
А

Александра Д.

Гостин
Многу често, и сум забележала дека сонувам некаде отприлика 6 месеци пред да се случи. Мислам дека тоа ми кажува што да направам, ако не сум сонувала можеби немало да биде така...и..сега кога сонувам...се некои глупости на кои ни на сон не би помислила дека ќе ги сонувам.:kesa:упсии...и така ги манам на страна... и не ги марам многу многу, се додека не дојде тој момент и јас ќе кажам: ееее ова го сонував :uvo:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
Многу мразам кога сонувам нешто што многу долго или со нетрпение го посакувам, пример, сум купил кола, сум положил некој тежок испит, сум заминал на шетање канада, сум зборал со една многу посакувана личност :wink: и се било онака совршено и убаво, и ко ќе се разбудам :uvo:
во главно соништата не ми се остваруваат, и не ги клавам многу на „дикат“.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Еднаш сонував како ручам. И стварно наредниот ден ручав.:vozbud:
Човек може да претпостави додека сонува работи кои може да му се случат во блиска иднина по логика и тие да испаднат некогаш само така но тоа е само чиста коициденција и ништо повеќе.
 
Член од
20 март 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Znaes jas ednas sonuvav deka se budam od spienja ama toa nkogas ne se slu4i
 
М

Мрак

Гостин
Охоо,да се случува.Но еден сон ќе издвојам,што окако се случи се ми беше морничаво.Сонував како со едно дете Х збоуваме за едно девојче ХХ и како ми кажува дека е добра но не му се допаѓа дека е помалку дебелка.Откако се разбудив седнав на мсн и ми пишува
Х:Абе,ја знаеш онаа ХХ?
Јас:да.
Х:И што мислиш за неа,каква е?
Сега мене ми текна на сонов нели,и му викам:Па ништо посебно...ти што мислиш?
Х:Па онака,дпбро девојче е,ама дебела е бе!
И така.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom