Што ви е најчудно во сонот?

Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
i cudno mi e ko ke treba vo sonot da se sluci nekoj ubav ili nezen moment , jas ke mrdnam malku (vo realnosta) i ke go slupam kolenoto vo parnoto (imam radiator zalepen do krevetot) i ke mi se pomesaat nastanite neli jas cekav nesto ubo ,od kade vakov udar...i vo sonot mi teknuva deka sum se udrila vo parnoto i se razbudvam....ili ke sonvam nesto loso i pak ke udram i ke pomislam deka me udrile ili ubile i sl. ama pak ke mi tekni so naprajv i...pak ke se razbudam...ama sekoja vtora nok mi se slucva...:kesa:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Што кога ќе се разбудам се чуствувам толку изненадена од тоа колку сонот бил реален, па дури и се чуствувам така како што бил сонот, многу језиво...
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Кога сонувам дека паѓам или нешто слично наеднаш прикрај се чувствувам како да паѓа креветот (реално) и јас и наеднаш ко од шок ставам од сон :)
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
eпа сорри ама ке те побијам тука ја иам сонувано како умирам у сообраќајка онака се возам со татко ми и не мава еден џип ја онака летам од една страна на друга во колата така набиен со парчиња метал у глаа ме пука бел флеш и по 2 секунди си го глеам телото така масакрирано и татко ми 10 метра од колата масакриран а до него стој истиот само комплетен (веројатно неговиот дух) ко шо бев ја и тука се разбудив
исто онака и мене ми се има десено цел бев набиен со метал,болката ја немаше ама стравот огромен, и онака си викам ех умирам...и полека не нагло значи како да си заспивам ,и си се будам
Незнам дали на некој му се има десено,но ова некако доста ми е чудно,пример сонувам некоја девојка (нема везе може и бивша и некоја само што сум ја запознал или некоја со години не сум ја видел значи нема везе онака може која било,дека поише патови ова ми се има десено)и во сонот си поминувам ептен убаво со неа,онака се граничи со лудо вљубување и се она што си сакал,премногу возбуда во сон,и кога ќе се разбудам уште некако како да сум луд по таа личност,ама среќа па за некоја минута исчезнува се,лошо брејј
 
D

Daftie

Гостин
Чудно ми е што со години константно сонувам како си го заборавам роденденот, т.е, некој друг ме потсетува и јас сум изненадена, како можев да си го заборавам роденденот. Почудното е што секој пат кога тоа го сонувам се сеќавам дека и претходно сум го сонувала, но исто и секој нареден пат е се пореално и пореално.
А вака знам дека нема теоретска шанса да си го заборавам роденденот.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...коај после откако ќе станем(разбудим) ко на јаве да било тоа што сум го сонуала..не као сон..хммм а и се дешава (само три пута) тоа што го сонуам да ми се деси ама баш се исто:toe:
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Naj4udno mi e zasho nemozam da stignam do krajot na sonot,i se nerviram nekad radi toa,eve vekje kazaa primer koa pagjash ili nesho losho se slu4uva se budish,a zsh se budish i koa nesho dobro se slu4uva,sho sonev pred nekoj den,tamam da mi se soble4e edna u sonot,ja se budam,toa od vozbuda mi e taka ili sho da go ebam.......
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
Ја најчесто сонувам како паѓам од столче у школо(али никако да паднам)Како у спор филм да сум,никако да паднам.А тоа шо пишуеше дека ако сонуваш такви работи имаш недостаток на калциум мислам дека не е точно.А стварно колку траат соновите?????
Ви се има случено нешо да сонувате(нешто со лоѓи последници) и по некое време коа ќе се случи тоа да подразмислите и да го направите вистинскиот избор????Мене ми се има случено(сонуев како еден другар го гази камион,и по некоја недела се случи тоа само тоа само што ја реагирав и го тргнав на време,малце фалеше)
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
најчудно е у сонот со сите женски ги имам
и шо никад немам sex но нив а незнам ни зашо
едноставно ми се губи тој дел од сонот кога треба да се ........:vozbud:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
што се е толку реално :kesa:

и кога е најинтересно, секогаш ми ѕвони телефонот за да станам
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
што се е толку реално :kesa:

и кога е најинтересно, секогаш ми ѕвони телефонот за да станам


може тој/таа шо бил/а во твојот сон ти звони :smir: "принцезата/принцот на црниот/белиот коњ"
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Хех, што ми е најчудно во сонот... Најинтересно ми е кога сонувам нешто од секојдневниот живот или нешто што посакувам да се случи.
Поконкретен пример во моментов не ми текнува, а да биде интересно, кога ке се сетам ке пишам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom