Што ви е најчудно во сонот?

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Секогаш тоа што се сонува во реалноста испаѓа сосем спротивно !!!
 
D

Daftie

Гостин
Многу пати ми се има случено.
Сонував човек кој не го знам, го запознав; сонував дека дедо ми умрел, кога се разбудив ми кажаа дека умрел; сонував нешто со мачката на комшијата, и таа умре....
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Многу пати ми се има случено.
Сонував човек кој не го знам, го запознав; сонував дека дедо ми умрел, кога се разбудив ми кажаа дека умрел; сонував нешто со мачката на комшијата, и таа умре....
Убица! Хасасин! Барем Боки 13-ка сонувај го. (=
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...да....коај с'њаав дека сум добила 2 по македонски...абе све као шо беше на сонов таке излезе.....=)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Најчудно ми беше еднаш ко сонвев дек се карам со едно момиче.
И вриштиме вакви цели нафурани и тук едно време јас и викам - амор шо се нервираш, ова е само сон.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Најчудно ми е што понекогаш ми е толку вистинито што кога ќе се разбудам не сум сигурна дали тоа ми се случило и во реалноста или не..:vozbud:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
чудно ми е од каде тоа торнадо во сон денес, па дури и осетив колку е силно:toe: ... само на филм иам еднаш видено
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Многу морбидни сништа имам...Некат ми се има десено да се разбудам цела уплакана, запотена и други ср***...Многу чудно...
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Една занимливост :)

Трите сона шо најповеќе се сонуваат се:

1. Кога паѓаш и притоа никако нема да падниш, кога ќе дојди тој момент се будиш.

2. Кога леташ и никако не паѓаш, а кога ќе дојди тој момент исто така се будиш.

3. Кога некој те брка или пука во тебе и сл. никогаш не те погаѓа оти се будиш :)

заклучок: Во сон не се умира :)

Хехе ова го прочитав од една книга денеска, од Сигмунд Фројд мислам дека беше. Интересна е оти ја читам :)


e pa ednas go pisav ova ama aj pak ke pisam...
ovie beskrajni paganja letanja i sl. poarno e da se BESKRAJNI zosto slusnav deka ako go "vidis" paganjeto mislam ako se vidis samiot da padnis mozno e da se umri od pregolemiot stres so bi se sozdal...:nesvest:

sega mi e strav koga pak ke go sonvam..

samo nikogas ne mi e jasno: kako mozi samo ovaj "SON" site da go sonuvale? skoro sekoj covek ima sonuvano da "paga"...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Најчудно ми е што сабајлето често заборавам што сум сонил:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Чудно... што ли беше таа работа, некако низ годиниве заборавив што е чудно во сонот, сонувам се и сешто и понекогаш и главата ме боли кога ќе се разбудам.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Чудно ми е некојпат ка ми се случува нешто лошо некој ме гоне а јас трчам се мачам у соно а никак брзо да трчам..а околу мене лугето си стоот никој не помага..
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Чудно ми е некојпат ка ми се случува нешто лошо некој ме гоне а јас трчам се мачам у соно а никак брзо да трчам..а околу мене лугето си стоот никој не помага..
Само диета во сонот да држиш, само тоа му е спасот.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Мене 100 пати ме убиле до сега во сон. Стварно е чуството чудно. Некако како да ми забиваат нож у грб
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Најчудно ми е тоа што баш кога е најинтересно:vozbud: некој ќе те разбуди.....мме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom