Што ви е најчудно во сонот?

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сонувам многу, немам пророчки видувања, но ми се случиле сонови кои доживеале дежа ву-а во реалноста.Сонувам неповрзано, некад црно бело, некад у боја, најчесто луѓе со кои сум го поминала денот, и од една ситница што сме ја спомнале, јас сонувам цел филм...Сонувам и забранети луѓе, ххи, со нив општам стално у сон:)
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
pa ednas sonuvav kako so edno devojce pravam muabet vo ucilnicata pokraj tablata...i utre denta se isto...so toa devojce praev muabet stoevme kaj tablata i istiot muabet i bese oblecena taka kako sto ja vidov vo sonot...:salut:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
да ми се има десено повеќе пати...и мн е чудно неам објаснувње
 
S

SSS-Stolica

Гостин
i jas isto taka sum sonuval deka sedam u klupa i 2vs2 igrame asociacii i sledniot den toa se sluci
 

gangi

Soad for Life
Член од
7 јуни 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
Мене неодамна ми се случи една неверојатна случка. На сон сонував како јас и едно мое другарче бараме некои делови за некој проект што сме го правеле и никако не можевме да го најдиме. И поминуваме покрај едни гробишта и јас му велам знам кај е делот што ни треба и одиме во гробиштата и имасе две лопати и почнавме да копаме и така се разбудив.
Сабајлето и го кажувам сонот на баба ми и ми вика дека це умрела баба му на другарчево оти таја беше болна ама јас не верував.
Кај ручек заѕвони телефонот и ми кажаа дека умрела баба му неверојатно за не. И после кога видов беше закопана на истото место кај што копавме јас и другарчево во сонот
Ne znam dali da veruvam ili ne ama ne e prv pat vakvi raboti da slusham i da citam! Mene nekogash mi se deshava "deja vu"
Kako da sum go pravel toa nekogash a 100% sum siguren deka ne sum!

Сонувам многу, немам пророчки видувања, но ми се случиле сонови кои доживеале дежа ву-а во реалноста.Сонувам неповрзано, некад црно бело, некад у боја, најчесто луѓе со кои сум го поминала денот, и од една ситница што сме ја спомнале, јас сонувам цел филм...Сонувам и забранети луѓе, ххи, со нив општам стално у сон:)
Sepak mislam deka toa ti e potsvesta!
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
7
Поени од реакции
0
Prasanje za Medea!

Koi i kakvi ti se toa zabraneti luge ? Ne li se plasis sto opstis so niv???
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Синоќа сонував дека летам, ебаго... Ал, баш ко Супермен. Океј, не толку профи - ал летав.

Е, дал е претскажание, незнам. Нереално ми изгледа, освен ако не ме фукне некој криптонит па да ги решиме сите проблеми на земјава од одма :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не баш истото ама еднаш ми се има десено играа нигерија-брег на слонова коска победија 4-1.
Сабајле станувам глеам на тлетекс на куп на африка тепаа брег на слонова коска 4-1 се деси обратното.
Ова ми се има десено уште неколку пати.Ми идше тоа што го сонував да го стаам у кладилница за големи пари ама нишо.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Во недела навечер сонвев дека понеделник сум нашколо, и ко се разбудив, сфатив дека навистина сум. :nesum:
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
мене повеке пати ми се случило да доживеам дежаву. не се сеќавам дека сум го сонувал тоа но сепак како таа случка да ја доживувам по вторпат.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Последиот пат сонував Струмица-Фени и на крајот фени победиле тука во Струмица и тоа после продолженија и ја освоиле шампионската титула...
Тоа и се случи!!! Го напишав ова на форумот пред да се одигра тој натпревар
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
Еве ако сакате стручно мислење ама малце е контрадикторно, пошо е обратно пропорционално од ова вие шо го кажувате. И вика вака: ''Сонот е реемитација на нешите желби стремења и копнежи, всушност нештата шо си го замислуваме и сакаме да ги постигнеме а не можеме или не упеваме на јаве, тоа истото го остваруваме но на имагинарен начин во нашата потсвест. Тоа значи дека мозокот се активира во внатрешната меморија и само во неа, а сите други центри се ставени во мирување, т.е. врската со другите центри, знаете оние за движење зборување или извршување на некоја физичка функија се исклучени од употреба, но тука се јавува и еден феномен кога се потигнува тој степен да може мозокот да ги исконтролира и овие центри па затоа некогаш некои луѓе зборуваат во сонот или одат (се движат) со затворени очи или всушност викаме дека месечарат.'' Толку од мене ама ова беше нај кратко шо можев да ви го представам научното мислење за сонот. Иначе и мене ми се има десено некои работи да си ги сонувам ама некако ке се исполнат ама не баш на ист начин ама сепак во суштина тоа е тоа. А инаку сестра ми е месечар и јас кога беше помала ја имам враќано од на улица која е на 50 метра од куќата. Замисли:uvo:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Well... за ова имам две,три приказни... што сум сонувал и се имаат случено... инаку по обичај , не помнам сонови...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Еве ако сакате стручно мислење ама малце е контрадикторно, пошо е обратно пропорционално од ова вие шо го кажувате. И вика вака: ''Сонот е реемитација на нешите желби стремења и копнежи, всушност нештата шо си го замислуваме и сакаме да ги постигнеме а не можеме или не упеваме на јаве, тоа истото го остваруваме но на имагинарен начин во нашата потсвест. Тоа значи дека мозокот се активира во внатрешната меморија и само во неа, а сите други центри се ставени во мирување, т.е. врската со другите центри, знаете оние за движење зборување или извршување на некоја физичка функија се исклучени од употреба, но тука се јавува и еден феномен кога се потигнува тој степен да може мозокот да ги исконтролира и овие центри па затоа некогаш некои луѓе зборуваат во сонот или одат (се движат) со затворени очи или всушност викаме дека месечарат.'' Толку од мене ама ова беше нај кратко шо можев да ви го представам научното мислење за сонот. Иначе и мене ми се има десено некои работи да си ги сонувам ама некако ке се исполнат ама не баш на ист начин ама сепак во суштина тоа е тоа. А инаку сестра ми е месечар и јас кога беше помала ја имам враќано од на улица која е на 50 метра од куќата. Замисли:uvo:
Epa bas ti kako sto kazuvas ako e taka. Primer sonuva deka leta i mu se aktivira centarot za dvizenje i ke letne li covekot. Mislam deka taka treba da e toa e najlogicnoto resenie.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom